Skocz do zawartości

Masło Czosnkowe


zuziorek

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam moje sprawdzone masełko czosnkowe: kostka masła osełkowego /takie lepiej sie smaruje/ postawic w ciepłym, żeby zmiekło i dodać: wyciśnięte przynajmniej 4 ząbki czosnku 1 łyzkę suszonego koperku 1 łyżkę suszonej pietruszki 1 łyżeczkę vegety zamieszac, odstawić do lodówki Gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mniam! Nie ma jak to bagietka posmarowana takim maselkiem i wstawiona na pare minut do piekarnika (zrobiona na toscika). O ile ja wiem to najlepiej to robic w malakserze tzn maslo z czosnkiem a zieleninke (jak swieza) drobniutko poszatkowana pozniej oddac i wymieszac recznie. Plus ja zamiast vegety uzywam tylko soli. Ja takiego masla robie na zapas i zamrazam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaję koperek drobno posiekany i trochę ziół prowansalskich, zamiast zwykłej soli: soli ziołowej. Takim masłem smaruję naciętą bułkę paryską ( każdy kawałek), naciętą tak, żeby się cała bułka "trzymała kupy". zawijam całość w folię aluminiową i do piekarnika. Pyszności !!! Goście za każdym razem nie mogę się najeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...

bardzo fajny przepis, nie znałem. ja mam dwa swoje ulubione warianty poza czosnkowym 1. zmiksowane z serem roquefort albo lazurem, też jest super + pieprz 2. z czosnkiem i papryczkami chilli - daje czadu takie masełko ostatnio ze wspólnikami przez to masło wcięliśmy na jedno posiedzenie ćwiartkę prądnickiego chleba, a kto ten chleb zna, wie, że to chlebowy gigant :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Co będzie potrzebne?

  • kostka masła (prawdziwego, o minimalnej zawartości tłuszczu 82%)
  • świeża natka pietruszki (drobno posiekana)
  • 4 ząbki czosnku (duże, drobno posiekane albo przepuszczone przez praskę)

+ salaterka, widelec

Jak to zrobić?

Masło musi być miękkie, więc jeśli leżało wcześniej w lodówce, należy je wyjąć i poczekać aż trochę się rozpuści.

Mieszamy widelcem w salaterce masło, poszatkowaną pietruszkę i czosnek. Smarujemy nim ciepłą bułkę. Jemy :-)

Smacznego!

PS: masło doskonale sprawdza się jako smarowidło do tostów. Moim ulubionym dla niego zastosowaniem są pieczone w piekarniku kanapeczki z salami, oliwkami i mozarellą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.