Skocz do zawartości

JacekBiesiadzinski

Smakowicze
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o użytkowniku

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Strzegom, Dolny Śląsk
  • Zainteresowania
    gotowanie

Osiągnięcia JacekBiesiadzinski

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Bardzo lubię fasolkę i często sobie robię, ale takiego przepisu jeszcze nie widziałem. Chętnie spróbuje tylko coś mi ta cebula nie za bardzo pasuje. Wydaje mi się, że może się gryźć z fasolką, ale może ten majonez wszystko łagodzi. Lubię eksperymenty w gotowaniu także postaram się zrobić taką fasolkę. Pozdrawiam.
  2. ŚLEDZIE W POMIDORACH 1kg płatów śledziowych[solonych] 1 szklanka oleju 1 koncentrat pomidorowy 1 keczup [mały] 3-4 cebule 1 liść laurowy 5 ziarenek pieprzu 2 ziela angielski 1 łyżka octu Wykonanie: Płaty śledziowe moczymy w wodzie. Na patelni rozgrzewamy delikatnie olej. Dodajemy: cebule pokrojoną w plastry ,liść laurowy ,pieprz, ziele angielskie, przecier pomidorowy, keczup. ocet .Wszystko zagotowujemy mieszając. Gotujemy niecałe 5-minut [pamiętać o mieszaniu].Zostawić do ostygnięcia . Jak śledzie się wymoczą ,przekładamy do półmiska i zalewamy wywarem. Można przekładać warstwami jak kto woli. Smacznego
  3. Dzięki, tak jak wygląda to tak smakuje. Na pewno się nie zawiedziesz. Jeszcze mam w głowie trochę takich zapiekanek i powoli będę dodawał. Pozdrawiam. :biggrin:
  4. Czym jest makaron? Tak naprawdę to nic specjalnego. Połączenie wody, mąki i jajek. Dlaczego więc zjadamy go w ilościach tak dużych? Ponieważ jest on tani i prosty w przygotowaniu. Wystarczy wrzucić do wody, zamieszać, pogotować i przyjść go wyjąć, a potem już tylko możemy się delektować jego przepysznym smakiem. Dzisiaj przygotowałem bardzo prostyprzepis na makaron zapiekany z warzywami do, którego będziemy potrzebować: Składniki: torebkę makaronu najlepiej rurki lub świderki puszka pomidorów bez skóry pół małego selera 1 czerwona papryka 2 małe cukinie 10 dag sera żółtego oregano Przygotowanie: Makaron ugotować w osolonej wodzie odcedzić i odstawić. Paprykę i seler opłukać pokroić w paski a cukinię w krążki i przysmażyć z tłuszczem na patelni ciągle mieszając łyżką, tak aby się lekko zrumieniły. Warzywa przełożyć najlepiej do dużej miski, dodać ugotowany makaron a także pomidory z puszki. Makaron wymieszać z warzywami i przyprawić do smaku solą, słodką papryką i dużą szczyptą oregano. Wszystko przełożyć do naczynia żaroodpornego i zapiekać 15 minut w temperaturze 200 stopni. Ser żółty zetrzeć na tarce z grubymi otworami i na pięć minut przed końcem zapiekania ostrożnie wysunąć z piekarnika zapiekankę i całą posypać startym serem żółtym. Podawać od razu po zapieczeniu.
  5. Jeszcze nie publikowałem żadnego przepisu z rybą w roli głównej, ale już naprawiam ten straszny błąd i podam przepis na pyszną rybę, którą będzie można podać na obiad. Przepis ten wymyśliłem sam, ale inspirowałem się moją ulubioną kuchnią czyli chińską. Ryba w pomidorach z pieczarkami Składniki: puszka pomidorów 4 większe pieczarki 1 słodka papryka 1 większy filet rybny (obojętnie jaki) sos sojowy pieprz ostra papryka w proszku jarzynka ryż Sposób Przygotowania Wstawiamy wodę do garnka na ryż. Ryż będzie się gotować 15 minut. W tym czasie przygotujemy resztę dania obiadowego. Pieczarki obieramy ze skórki i kroimy na cienkie plasterki. Paprykę czyścimy z pestek, myjemy i też kroimy w drobne paski. Puszkę pomidorów wsypujemy na głęboką patelnie lub mały garnek. Chwilę podgrzewamy, wrzucamy pieczarki z papryką cały czas podgrzewając doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy na małym ogniu z 10 minut. Gdy sos jest bardzo gęsty dodajemy trochę wody, aby rozrzedzić. Po 10 minutach przyprawiamy sos do smaku sosem sojowym, pieprzem, ostrą papryką i jarzynką. Gdy mamy już wszystko przyprawione dodajemy rybę pokrojoną w kawałki 3-4 cm. i wszystko dusimy jeszcze z 5 minut tak, aby ryba nam się nierozpadła. Ugotowany ryż wykładamy na cały talerz i na górę dajemy gotową rybę w sosie pomidorowym. Podajemy gorące.
  6. Krupnik Wyborowy Jakiś czas temu wpadł mi w ręce przepis na krupnik domowej roboty. Postanowiłem, że spróbuje zrobić i sprawdzę na sobie jak to będzie smakować. Przez cały czas pracy przy alkoholu nie byłem do końca przekonany czy dobrze robię, ale gdy spróbowałem, to natychmiast zapomniałem o wszystkich obawach i niepewnościach bo efekt był piorunujący. Niedawno robiąc porządki znalazłem ten przepis i pomyślałem, że udostępnię go na blogu. Może będziecie chcieli zrobić sobie w domu smaczny i rozgrzewający alkohol na zimowe mroźne wieczory. Krupnik wyborowy Zestaw na 1 litr wódki o mocy 45% 500 g miodu pszczelego 500 ml spirytusu o mocy 95% 5-10 ml zaprawy korzennej łyżeczka soku z cytryny 200 ml wody Zaprawa korzenna 3 g cynamonu 1 g goździków 3 g imbiru 2 g gałki muszkatołowej 1 laska wanilii Sposób przygotowania 1. 100 ml spirytusu o mocy 95% rozcieńczyć z 50 ml wody, dzięki czemu otrzyma się 150 ml spirytusu o mocy 60%. 2. Przygotowanie zaprawy: rozdrobnić surowiec przeznaczony na zaprawę, włożyć do słoja, wlać spirytus, macerować 14 dni, mieszając co drugi dzień, po czym zlać do słoika. 3. Do emaliowanego garnka wlać wodę, zagrzać na małym ogniu i do gorącej wody dodać miód. Miód i woda nie powinny sięgać powyżej polowy garnka, w przeciwnym razie mogą wykipieć. 4. Doprowadzić miód i wodę do wrzenia, gotować kilkanaście minut, aż do całkowitego zszumowania piany, po czym garnek zdjąć z ognia. 5. Po częściowym ostygnięciu miodu wlać sok z cytryny i zaprawę korzenna, następnie dodać spirytus, bardzo powoli i stale mieszając. 6. Wódkę przelać do gąsiorka i odstawić na 3-6 miesięcy do dojrzewania, po czym zlać część wyklarowana, resztę zaś przefiltrować, połączyć z częścią wyklarowana i rozlać do butelek. A później?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.