Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy może ktoś wie jak się ubija jajka na parze ??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 pmartyna

pmartyna

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24.08.2005 - 18:21

jeśli ktoś wie to miło by było gdyby mi wytłumaczył krok po kroku , z góry dziękuje :lol:

#2 Gość_solith_*

Gość_solith_*
  • Goście

Napisano 25.08.2005 - 08:14

1. Stawiasz na kuchence garnek z wodą (napełniony tak w 1/2 do 2/3 objętości), niech się zagotuje. 2. Zmniejszasz ogień tak, aby po zagotowaniu wody wydobywała się z niej w dużej ilości para. 3. Stawiasz na garnku miskę (najlepiej metalową) tak, żeby nie wpadła do środka oczywiście - najlepiej wcześniej sobie dopasuj garnek i miskę :) 4. W misce ogrzewającej się nad parą ubijasz jajka najlepiej trzepaczką (nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś to robił mikserem). ...i już :) Powodzenia

#3 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4683 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 25.08.2005 - 11:08

Witam :D Przedstawiam mój sposób ubijania jajek na parze :D . :lol: Do większego garnka należy wlać wodę (ok. 1/4 objętości garnka) i zagotować, a do mniejszego garnka należy wbić jajka i wsypać cukier. :lol: Następnie mały garnek należy włożyć do dużego, ale tak, aby spód mniejszego garnka nie stykał się z gotującą się wodą w dużym garnku. :lol: Należy zmniejszyć ogień, aby z jajek nie powstała jajecznica :D . :D Znajdujące się w małym garnku jajka należy ubijać najlepiej mikserem (bo jest szybciej) na puszystą masę. :D Potem garnek z jajkami należy zdjąć z ognia i jeszcze chwilę ubijać. Następnie odłożyć na bok, aby ostygło. Powodzenia :D Dorota

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6240). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1490). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#4 pmartyna

pmartyna

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25.08.2005 - 23:00

ale tak się ubija te jajka żeby zrobić tą mase ??

#5 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4683 postów

Napisano 26.08.2005 - 09:25

Witam ponownie :lol:

Tak ubite jaka na parze najczęściej potrzebne są do zrobienia maślanego kremu.

Gdy mamy już ubite i ostudzone jajka, ucieramy miękkie masło na puszystą masę, i cały czas ucierając dodajemy porcjami masę jajeczną.

Podam może przykładowe przepisy ciast :lol: Biszkopt z truskawkami i Pyszny tort, których kremy należy zacząć od ubijania jajek na parze.

Powodzenia http://www.smaczny.p...tyle_emoticons/default/icon_exclaim.gif
Dorota

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6240). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1490). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

#6 pmartyna

pmartyna

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26.08.2005 - 22:35

a jeszcze sie chciałam zapytać , skąd mam wiedzieć ze te jajka już są wystarczająco utarte ?? znaczy to ma jakoś zgęstnieć ?? jak długo mniej więcej trzeba to ubijać ?? np. 3 minuty czy 30 minut ?? a jeszcze mi się wyjdaje że jak się ubija mikserem to sie robie taka piana

#7 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4683 postów

Napisano 31.08.2005 - 13:22

Witam :) Jajka są już ubite, gdy masa zgęstnieje (tak, jak przy ubijaniu jajek na biszkopt). Ubijanie trwa ok. 5 minut. Podczas ubijania jajek mikserem, na początku robi się piana, ale potem piana ta gęstnieje. Powodzenia :) Dorota

#8 firley

firley

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04.09.2005 - 01:38

4. W misce ogrzewającej się nad parą ubijasz jajka najlepiej trzepaczką (nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś to robił mikserem).

mi jest wyodnie ubijac rózgą :)
Acha w szkole to "skrecalem" dwie trzepaczki jak nie bylo rózgi, był lepszy efekt :)

#9 Jola_A.

Jola_A.

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 370 postów

Napisano 03.05.2006 - 20:17

A ja ubijam jajka mikserem,komu by sie chcialo ubijac trzepaczka. :)

#10 ali

ali

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 264 postów

Napisano 04.05.2006 - 08:19

I jeszcze jeden znak, że jajka są już ubite - masa podwoi swą objętość i stanie się biała, prawie biała.

#11 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 26.01.2007 - 14:26

Ja tez ubijam mikserem,ostatnio do DZIDZIUSIA ubijałam i ledwo się w misce zmieściło tak urosło.

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:11) U nas niestety bez deszczu, a jest bardzo potrzebny. Jak ktoś ma go za dużo to bardzo proszę o przysłanie do mnie.
@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:12) Noce są zimne 9 st.C a w dzień 20, słońce, chmury i dość silny wiatr.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) Nas znowu nawiedziły upały
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) uffff
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) rano już o 8,00 jest 23 st.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) potem coraz więcej i tak rośnie.... ponad 30 st
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) też musimy podlewać...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) ale zapowiadają znowu burze...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:22) a ja ich nie chce i ich nie lubię :dry: :-|
@  AnnaK : (10 lipiec 2014 - 20:53) U nas też gorąco. Powyżej 30st.
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) u nas teraz też upały :)
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) prawdziwie wakacyjna pogoda :)
@  Dorota : (20 lipiec 2014 - 00:20) u nas upałów ciąg dalszy :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) Witam wieczorową porą :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) ale szybko ten czas leci.... już prawie połowa wakacji za nami...
@  tritek : (29 lipiec 2014 - 19:21) http://imgur.com/dGPG4fg - ktos ma pomysł co to jest? :>
@  Kejt : (06 wrzesień 2014 - 12:05) to na dole to jagodzianka, obok to jakies ciasteczko tak samo te bielsze, takie delikatne ciastka robione w odlewanej formie. No i na górze to suszony owoc w cukrze, prawdopodobnie morela.
@  Dorota : (08 wrzesień 2014 - 22:29) Witam wieczorową porą :)
@  Dorota : (08 wrzesień 2014 - 22:30) już po wakacjach - szybko minęły
@  Dorota : (08 wrzesień 2014 - 22:31) tak to jest niestety... co dobre szybko się kończy