Skocz do zawartości

Jakie macie sposoby na zwarzony krem.


Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uniknąć zwarzenia się kremu i jak postępować z już zwarzonym? Jakie macie sposoby? Poradźcie innym czytelnikom smacznego. :D Mój sposób, który jednak nie zawsze skutkuje za pierwszym razem to utrzeć jeszcze trochę masła osobno i dodawać do niego zwarzony krem. Czasami pomaga. Słyszałam też, że składniki kremu powinny mieć jednakową temperaturę, ale i taki krem nie raz mi się zwarzył. Moja mama dodaje do zwarzonego kremu troszeczkę wrzącej wody i jeszcze miksuje. Ja ostatnio odkryłam jeszcze jedną metodę: krem należy jak najdokładniej i najdłużej ubijać - jednak i to nie zawsze skutkuje - czasem krem zwarzy się "na złość" :D Piszcie o swoich sposobach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czasem pomaga dodanie do zwarzonej masy białka...i ucierac szybko. Mase do masła nalezy dodawac lepiej zadziej a w wiekszych ilosciach niz czesto a w małych ilosciach.Temperature składnikow staram sie miec zawsze jednakową....to tez jest wazne..Najlepiej mi jednak pomaga ucieranie od nowa np...pół kostki masła i dodawanie powoli zwazonej masy....a najlepiej jest gdy takie ....COŚ...sie nie przytrafia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Podaje Ci sposób na zwarzony krem. Poprostu miskę z kremem wstaw do drugiej miski z bardzo ciepłą wodą i dalej cały czas ucieraj, aż do momentu jak będzie gładki. Sama to sprawdziłam. Mam przepis na sernik gdzie uciera sie masło z jajkami i poprostu dałam jajka prosto z lodówki i krem mi się zwarzył. Zrobiłam tak jak Ci wyżej napisałam i się udało. Od tej pory zawsze ten przpis tak robię, ucieram masło z zimnymi jajkami, zwarzony krem wstawiam do miski z ciepłą wodą i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

właśnie dziś przytrafiło mi się takie kuchenne nieszczęście-piekłam KORĘ i pomimo,że wszystko było w temp.pokojowej to krem się zwarzył.dodałam stygnąca galaretkę i pokrojone brzoskwinie do masy/a miały być na wierzchu ciasta/ i musiało być bo placek i tak jest smaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Udzielam się tu po raz pierwszy chociaż na stronę zaglądam od jakiegoś czasu i kilka super przepisów wykorzystałam. Masa jeszcze nigdy mi się nie zważyła. Jeśli jest to masa z tłuszczem to używam pół na pół masło roślinne z margaryną " Kasia" wszystkie składniki powinny mieć tę samą temperaturę. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!! Gdy krem się zważy należy dodać jeszcze trochę masła, ubijać do momentu otrzymania jednolitej masy, wszystkie składniki powinny mieć taką samą temperaturę. Moja mama kiedy już się krem zważył mimo wszelkich starań, ustawiała miskę na drugiej i ubijała na parze to zawsze skutkowało, ale najlepiej jakby nikomu się to nie przytrafiało. Pozdrawiam Amelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Gość puszffa

Własnie wczoraj spotkało mnie to " nieszczęście " i zwarzył mi się krem! Na szczęście przeczytałam na forum o sposobach " ratowania" kremu ! Zastosowałam dwie metody, tj. dodałam pół kostki margaryny i ustawiłam miskę na garnku z gorącą wodą. Ubijałam mikserem do skutku - a skutek był taki: piękna, lśniąca i gładka masa! Jestem pod wrażeniem!

Już miałam zabrać się za nowy krem a jednak trochę wysiłku i udało się !

Serdeczne dzięki!

Ps.

Zrobiłam Falę z wiśniami - poprostu pycha !

Puszffa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skuteczny sposób to wstawienie kremu do zamrażarki na 5-10 minut,a potem szybie ucieranie.W moim przypadku tak jak i kilku poprzedniczek to działa.Tyle,że trzeba zareagować w miarę szybko,bo jak już zrobią się "krupy" to małe szanse na uratowanie masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:  Nie zgadzam się z tobą bernadettt ,klka razy zdażyło mi się aby krem się zwazył i nawet jak już zrobią się krupy też jest na to rada ,odlać utworzoną się wode jak najwięcej dodać trochę miękkiego tłuszczu i ucierać albo można dodać łyzkę kaszy mannej ale błyskawicznej bo jest drobniejsza i kremik wychodzi palce lizać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.