Ciasto Na Pierogi

44 posts in this topic

Posted · Report post

czytałam już różne przepisy na ciasto na pierogi powiem wam jak ja robie może będziecie trochę zdziwieni tym przepisem ale pierogi są naprawdę miękkie i rozpływają się w ustach ten przepis to tak :D mąka gorąca prawie wrząca woda i sól i tyle spróbujcie

Posted · Report post

Z tą goracą woda to prawda. Polecam mój przepis: 3 szklanki mąki, 3/4 szklanki wrzącej wody, 1/4 szklanki zimnej wody, 1/2 łyżeczki soli Mąkę przesiać z solą do miski. Wlać wrzątek, szybko zamieszać widelcem (będą grudki), przykryć ścierczką, odstawić na 5 minut. Wlać zimną wodę, zamieszać widelcem (będą grudki), przykryć, odstawić na 15 minut. Zagnieśc ciasto, wygniatać około 5 minut. Powinno być ono elastyczne i jednolite. I ... dowolnie nadziewać po rozwałowaniu i wykrojeniu. Smacznego !!

Posted · Report post

mam bardzo prosty przepis na ciasto, które jest pyszne i mięciutki - mąka, gorąca woda i trochę oleju ( na 1 kg mąki około 1 cm oleju - w szklance).

Posted · Report post

Dokładnie my z mamą też do ciasta na pierogi dodajemy ciepłą wodę wtedy ciasto jest miękkie również po ugotowaniu i lepiej się sklejają :)

Posted · Report post

1 kg mąki 0,5 l wody gorącej i 4 łyżki oleju.Wszystko zagnieść i robic pierodi-przepis jest sprawdzony polecam

2 people like this

Posted · Report post

Tez robie tak ciasto tzn maka , sól i goraca woda , popieram tez dodawanie oleju ! ciasto nie wysycha i mozna spokojnie lepic góre pierogów !

Posted · Report post

Powiem szczerze ze nigdy nie lubiłam robic pierogow ze wzgledu na ciasto ktore sprawiało mi kłopot.Wypróbowałam wasze rady i jestem mile zaskoczona.Zrobiłam pierogów z trzech kilogramów maki.Zamroziłam sobie dosc duzo ...i teraz tylko wyjmuje...i jest szybciutki obiadek.Wspaniale sie kleiły...Dziekuje bardzo...i pozdrawiam

Posted · Report post

Też tak robię ale wiecie,co poradziła mi mama? By dodać troszkę drożdży do ciasta podczas zagniatania....zrobiłam tak i wyszły super,troszkę podrosły i były mięciutkie a ciasto wyrabiałam w malakserze.

Posted · Report post

z dodaniem drożdży nigdy nie słyszałam a jeśli się nie posiada malaksreu to tak przy ręcznym wyrabianiu tez można te drożdże dodać :grin:

Posted · Report post

Jak najbardziej! Moja mama zagniata ręcznie i to ona mi doradziła z tymi drożdżami I TO NIE TRZEBA ROBIĆ ROZCZYNU[choć ja robiłam],wystarczy je wkruszyć do wyrabianego ciasta. A....jak mam to dodaję troszke kurkumy i ciasto jest żółciutkie choć jajek nie dodaję.

Posted · Report post

Dzięki, :razz: tego potrzebowałam - nie lubię robić pierogów - bo ciasto to u mnie loteria. :razz: Jutro robię - trzymajcie kciuki, :) :razz:

Posted · Report post

Zosiu-k, akurat wypróbowałam Twój sposób - jest super - teraz pierogi będą cżęściej na naszym stole, bo jak sie okazuje to nie musi być "męka". Basqa - następnym razem spróbuję z drożdżami, ciekawe czy mi wyjdą. Słysząłm gdzieś ,ze takie z drożdżami najlepsze są do zapiekania. Jak zrobie to opowiem, pozdrawiam,

Posted · Report post

:mrgreen:  Ciasto na pierogi z drożdżami ? to ciekawy pomysł ,ja robie jak wiekszość pisze ale daje nie gorącą wode a ciepłą i czasem jajko,jak robie z owocami to robie takie jak na knedle czy kopytka z ziemniaków ale odrobinę więcej mąki dodaje aby się tak bardzo nie kleiło,ale to z drożdzami muszę wypróbować. :grin:   

Posted · Report post

Ja dodaje jeszcze do ciasta jajko, na 1kg maki 1 jajko, ok 0,5 litra cieplej wody, szczypta soli i łyżka oleju. ciasto wychodzi naprawde mięciutkie:)

Posted · Report post

Cześć!!! Robię ciasto tak jak wy tzn: mąka, gorąca woda, olej, czasem jajko - a zamiast drożdży dodaję ok. 1 łyżeczkę proszku do pieczenia. Trochę podrosną przy gotowaniu, a najlepsze są po ostudzeniu i odsmarzeniu ( ta chrupiąca skórka mniam, mniam ).

Posted · Report post

Do ciasta na pierogi dodałam koncentrat barszczu z torebki i wyszło różowe choć na zdjęciu tego nie widać,niestety. Pewnie taki w płynie byłby lepszy ale ...człowiek uczy się ciągle. Pierożki zrobiłam takie malutkie/foremką do uszek/ i czekają aż dzieci wrócą ze szkoły. Farsz na ruskie .

post-4359-1180691632_thumb.jpg

Posted · Report post

Widać, widać że są różowe, Basiu Ty zawsze coś nowego wymyślisz.

Posted · Report post

a przepis na cisto jak sos beszamelowy? masło rozpuszczamy 2 łyżki, dodajemy 2 łyżki mąki, zalewamy szklanką wody tak przygotowaną podstawę wyrabiamy dodając mąkę. jest świetne

Posted · Report post

Ja dodaję gorącą wodę pół na pół z mlekiem ! I czasami dodaję żółtko, białko powoduje, ze ciasto lekko twardnieje. I koniecznie odrobina rozpuszczonego masła. Następnym razem do ciasta dodam drożdże, ciekawy pomysł.

Posted · Report post

Gdzieś któraś z dziewczyn wstawiła przepis na ciasto z jogurtem, czy maślanką > tylko nie mogę znaleźć ;) Teraz robię właśnie z tamtego przepisu, bo jest rewelacyjne ;) Biorę jogurt naturalny i dosypuję tyle mąki ile potrzeba do odpowiedniej gęstości . Formuje się świetnie, lepi się rewelacyjnie i smakuje superowo ;)

Posted · Report post

jestem facetem i mi wyszedł przepis z ciastem na pierogi 1kg mąki 0,5l prawie wrzątku sól i olej.Trwało to kilka minut ! :-D

Posted · Report post

przepis rewelecyjny !!!! za pierwszym razem udalo mi sie zrobic ciasto a malo tego w kuchni czysciutko :( w koncu moge "bezbolesnie " robic pierozki dzieki :)

Posted · Report post

Ja dziś robiłam tak jak polecała Basia > z dodatkiem drożdży . Leżakują na balkonie > żeby zamarzły > później powędrują do zamrażarki :) O efektach poinformuję w święta > bo to na wigilię :(

Posted · Report post

Ja też zaparzam część mąki wrzątkiem i dodaję jajko. Myślę, że długość wyrabiania też ma znaczenie. Ja wyrabiam tak długo, aż po przekrojeniu pokażą się pęcherzyki powietrza a ciasto jest gładkie i o jednolitej fakturze. Poza tym rozwałkowuję ciasto dość cienko. Pierogi są ekstra!!!