Sign in to follow this  
Followers 0

Co Można Zrobić Z Kabaczka I Cukini.

35 posts in this topic

Posted · Report post

Witam :-) Bardzo proszę napiszcie co można zrobić z kabaczka i cukini.Właśnie rozpoczą się sezon na nie,a u mnie obficie obrodziły i nie mam pomysłu co z nimi zrobić. Pozdrawiam :-) :) :)

Posted · Report post

Witaj Doruniu :D

:-) kabaczek i cukinię można dodać do bigosu, albo też zastąpić nimi całkowicie kapustę;

:-) mogą też być dodatkiem do leczo;

:) można kroić je w plastry (o grubości 1 cm), posolić, i panierować w jajku, w bułce, a następnie smażyć na patelni z dwóch stron - jak kotlety (Z starszych kabaczków i cukinii, z pokrojonych już plasterków należy delikatnie usunąć pestki).

Potem można je podawać na ciepło z ziemniakami i dowolną surówką, albo też na zimno, na pieczywku i polać ketchupem - jako kanapka - PYCHOTKA :-D

Można też zjadać sobie same takie pieczone talarki (na zimno lub na ciepło) - u mnie idą jak burza, znikają z zadziwiającą szybkością :oops: :-P :-P

:) można też robić z nich sałatki do słoików z różnymi dodatkami (np. ogórków, marchewki), i zapasteryzować - a w zimę są jak znalazł :oops:

Posted · Report post

znam sóper przepis na ananasy z cukini. są świetne.jak będziesz zainteresowana to odpisz na pocztę rafaellopop@interia.pl

Posted · Report post

A można prosić o umieszczenie tego przepisu tutaj na forum :-) :-)

Posted · Report post

z cukinii czy kabaczka mozna zrobic świetne danie. Potrzebne są: pieczarki cebula papryka filet z kurczaka ( ale niekoniecznie, chyba, że ktoś woli warzywne danie) cukinia lub kabaczek koperek. Wszystko kroimy w kostkę(prócz koperku oczywista) i przesmażamy na patelni. ja osobiście kabaczek lub cukinię dodaję na samym końcu, gdyż nie potrzebuje się dużo dusić tak jak mięso czy papryka. doprawiasz solą, pieprzem,papryką słodką,odrobiną cukru i np.bazylią(wg uznania). Na końcu zaciągasz. Podajesz to z ryżem i posypujesz koperekiem. Ja np. to o tej porze uwielbiam. Smacznego życzę. Pozdrawiam :-)

Posted · Report post

Z cukinii lub kabaczka można też zrobić coś w rodzaju FRYTEK :)

Po prostu cukinię obrać ze skórki, oczyścić z pestek i pokroić w paski (przypominające duże frytki). Takie paseczki posolić i popieprzyć.

Następnie zrobić ciasto z mleka, mąki i jajka (ciasto ma wyjść gęste). W tym cieście maczać paski cukinii i smażyć na rozgrzanym oleju :-) :-) :)

Posted · Report post

cukinię średniej wielkości należy pokroić w plasterki ok 0,5 cm, skropić maggi w płynie i grilować

Posted · Report post

Ooo ... świetny pomysł :-) - przy najbliższym grillowaniu na pewno skorzystam :) Uwielbiam cukinię pod każdą postacią, ale grillowanej jeszcze nie jadłam :-D – ale coś mi mówi, że będzie dobra :) (tylko muszę na nią poczekać - zawsze dostaję ją od babci, bo ona ma jej duuużo, ale teraz jeszcze nic o nich nie mówiła - więc może jeszcze nie urosła :-) )

Posted · Report post

Witam wszystkich :-) :-) :) Dziękuję za podanie tylu wspaniałych przepisów na cukinię i kabaczka,napewno wypróbuję je wszystkie i z pewnością będą wyśmienite. Pozdrawiam :) :-D :-P

Posted · Report post

witka napisze Ci ten przepis ale w tej chwili niezabardzo mam czas.Sorki ale napewno |Ci go podam bo jest super

Posted · Report post

Dziękuję - i czekam z niecierpliwością :-)

Posted · Report post

Startego na tarce o dużych oczkach kabaczka lub cukinię można dodać do ciasta na placki ziemniaczane, albo można też zrobić takie placki z samych kabaczków lub cukinii :) Osobiście uwielbiam placki ziemniaczane i cukinię, więc taki mix :-) też może być dobry :-)

Posted · Report post

Cukinia z kukurydzą 4 małe cukinie puszka kukurydzy 1 jajko 3 łyżki mleka 2 pomidory 1/2 szklanki tartego żółtego sera bazylia suszona 2 łyżki oleju, pieprz, sól. Cukinie umyć, przekroić wzdłuż i łyżką ostrożnie wydrążyć środek. Kukurydzę odsączyć, dodać jajko, mleko, drobno pokrojone pomidory, przyprawy i wymieszać. Wypełnić cukinie farszem, posypać serem, skropic olejem. Dusić pod przykryciem na małym ogniu około 30 min. Pod koniec zdjąc pokrywkę. Podawać z ziemniakami. Na zyczenie mogę podać przepisy na : cukinię smażoną, cukinię smażoną z pomidorami i grzybami, smażona w cieście, omlet z cukini z pieczarkami, placki z cukini. Przetwory: sałatkę z cukini i cukinie kwaszoną, jedno i drugie trzeba poddać pasteryzacji. ina12 Zapomniałam napisać jeszcze mam przepis na sałatkę z cukini i pastę. ina12

Posted · Report post

naprawde było super polecam wszystkimale trzeba troszke nasmarować cukinie przyprawami :-D

Posted · Report post

Sałatka zimowa z cukinii.

Składniki:

3 kg cukinii

1kg cebuli

70dkg marchewek

1 łyżka soli

Zalewa:

Półtorej szklanki octu 10%

6 szkl wody

3/4 szkl cukru

liść laurowy

ziele angielskie

gorczyca

Wykonanie:

Cukinię obrać i zetrzeć na tarce lub pokroić w niewielkie słupki, cebulę pokroić w piórka. Każde warzywo włożyć do osobnego naczynia, posolić. Po dwóch godzinach odcisnąć, przełożyć do jednego naczynia, dodać marchew startą na grube wiórki, dobrze wymieszać. Zalać warzywa wrzącą zalewą. Pasteryzować 15 -20 minut.

Posted · Report post

Można też zrobić na zimę cukinię w zalewie musztardowej tak jak się robi ogórki ja robiłam i jest bardzo dobre. Kabaczek można pokroić w plastry i usmażyć jak kotlety też jest super. Też podałam przepis na ananasa z cukinii robi się na słodko i można użyć do placka. Albo można nadziać cukinię mięsem mielonym i obiad gotowy.

Posted · Report post

No i chyba zamrozić? Prawdę mówiąc jeszcze tego nie praktykowałam, ale przymierzam sie do tego w tym roku. Cukinię dodaję do prawie wszystkich patelniowych miszmaszów do makaronu, ryżu czy kuskusu. Dlatego już się rozpływam w błogim uśmiechu, że tej zimy będzie jej u nas dostatek :-D PS: i zamierzam jeszcze zrobić z niej sałatkę na zimę z forumowego przepisu :-D Mniam, mniam :-D

Posted · Report post

Sałatka zimowa z cukinii.

Składniki:

3 kg cukinii

1kg cebuli

708 marchewek

1 łyżka soli

Zalewa:

Półtorej szklanki octu 10%

6 szkl wody

3/4 szkl cukru

liść laurowy

ziele angielskie

gorczyca

Wykonanie:

Cukinię obrać i zetrzeć na tarce lub pokroić w niewielkie słupki, cebulę pokroić w piórka. Każde warzywo włożyć do osobnego naczynia, posolić. Po dwóch godzinach odcisnąć, przełożyć do jednego naczynia, dodać marchew startą na grube wiórki, dobrze wymieszać. Zalać warzywa wrzącą zalewą. Pasteryzować 15 -20 minut.

Iwonko- ile ma być marchewki? Chyba wkradł Ci się błąd, :P bo napisałaś-708. Pozdrawiam :P

Posted · Report post

Ja myślę,że to chochlik się wkradł i tej marchewki powinno być 7-8 sztuk. Pozdrawiam :P

Posted · Report post

Z kabaczków można zrobić sałatkę, zrobić po grecku, można też zrobić nadziewane pastą pomidorową.

Posted · Report post

Ja posiadam super przepis na cukinię która ma smak prawdziwego ananasa, zauważyłam że nie został podany przepis przez Basiek 1215

Posted · Report post

Halinko poprosimy o ten przepis :P

Posted · Report post

Przepis posiadam z Super Expressu Cukinia a la ananas 3 kg cukini obranej i pokrojonej w kostkę 1 kg. cukru 2 cukry waniliowe 3-4 goździki 3-4 łyżeczki kwasku cytrynowego Zagotowujemy 1 1/2 l wody z kwaskiem cytrynowym, studzimy. Zalewamy nią cukinię, przyciskamy talerzem i odstawiamy na dobę w chłodne miejsce. Następnego dnia odsączamy cukinię z zalewy na sicie. Do zalewy dodajemy cukier, cukier waniliowy i goździki. Zagotowujemy. Do gotującej się zalewy wrzucamy cukinię i gotujemy 7 minut. Przekładamy do słoików. Pasteryzujemy ok. 15 minut. Zrobiona w ten sposób jest wspaniała do ciast i do sałatek, ma smak normalnego ananasa.

Posted · Report post

Z cukini mozna tez upiec ciasto chlebowe (na slodko) - jesli ktos chcialby przepis, dajcie mi znac :P

Posted · Report post

Pewnie,że chcemy przepis na to ciasto...proszę podaj to może ktoś się skusi i upiecze,bo ja niestety w tym roku nie mam na ogrodzie cukini,ani kabaczka.