Skocz do zawartości

Jakie Słodkie Nadzienie Do Naleśników Dla 6latka-niejadka


Ami 79

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jadłem naleśniki tylko z dżemem bo z serem nie lubiłem, do czasu gdy zjadłem u mojej teściowej :-) naleśniki z serem, który wreszcie nie był taki suchy (co mi osobiście zdecydowanie nie pasowało) - od tego czasu traktuję dżem i ser jako równoprawne nadzienie dla naleśników. Z tego co wiem do sera Mama dodawała trochę śmietany i wtedy był on wilgotniejszy - na mnie podziałało (chociaż miałem wtedy więcej niż 18 lat :-) ) Ale i tak wolę naleśniki wytrawne :) Ale to już nie ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami79 może Twój mały niejadek :) zasmakuje w takich nadzieniach:

:-) nadzienie budyniowo-serowe

1 budyń waniliowy

1/2 litra mleka

50 dag białego sera

cukier –wg uznania

cukier waniliowy

Ugotować budyń i ostudzić. Następnie mikserem ucierać ser, i cały czas ucierając dodawać do niego cukier, cukier waniliowy i ostudzony budyń. Powstałym nadzieniem smarować naleśniki i składać je dowolnie.

:-) nadzienie makowe

100 ml mleka

12 dag mielonego maku

1/4 szklanki cukru pudru

cukier waniliowy

rodzynki

Mleko zagotować. Mak, cukier puder i cukier waniliowy wymieszać, i wlać gorące mleko, cały czas mieszając. Na koniec dodać rodzynki. Nadzieniem makowym posmarować naleśniki dowolnie zwinąć.

Do ciasta naleśnikowego można też dodać kakao. Wtedy naleśniki wyglądają inaczej, a dla dzieci jest to coś nowego :)

A może nieco inny przepis na ciasto:

5-6 jajek

2 szklanki mąki

250 ml mleka

250 ml wody mineralnej (lekko gazowanej)

50 ml oleju

3 łyżki cukru pudru

cukier waniliowy

Jajka ubić, następnie delikatnie miksując dodawać po kolei mąkę, mleko, wodę mineralną, olej, cukier puder i cukier waniliowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam córcię, która jakby nie musiała to wcale by nie jadła :-) Ami ma rację to droga przez mękę!! My chcemy jak najlepiej ale nic z tego nie wychodzi. Swego czasu włosy z głowy sobie rwałam żeby mała włożyła coś do ust :) Na naszym forum Jamaica zamieściła bardzo fajne przepisy na potrawy dla najmłodszych. Na mojego brzdąca niektóre z nich podziałały :-) Gorąco polecam Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze przepisy spróbuje naleśniki z budyniem i ten kakaowy naleśnik zobaczymy może będzie mu smakowało.Jak zrobię to dam wam znac .Jamica rzeczywiście ma fajne przepisy bałwanki z jajka owszem ale nie wiem jak będzie z warzywami i wędliną bo to ciężki orzech do zgryzienia dla mojego synka.Pozdrawiam gorąco :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.