Skocz do zawartości

Pączki - Sprawdzony Przepis


Rekomendowane odpowiedzi

1 kg mąki 10 dag drożdży 10 - 15 dag cukru około 1/2 l mleka 6 żółtek, 1 jajko 10 dag margaryny rozpuszczonej, lub 5 - 6 łyżek oleju 1 łyżka spirytusu - ja daję ocet szczypta soli Tłuszcz do smażenia marmolada, powidła itp do nadzienia cukier puder do oprószenia Z kilograma mąki co podałam, odsypać 20 dag. Zarobić rozczyn, rozetrzeć drożdże z 1 łyżką cukru dodać 20 dag mąki i mleka tylko tyle żeby gęstość rozczynu była taka jak gęstość dobrej śmietany. Odstawić rozczyn w ciepłe miejsce do wyrośnięcia. Utrzeć jajko i żółtka z cukrem, dodać przesianą mąkę, wyrośnięty rozczyn, resztę mleka, szczyptę soli, alkohol albo ocet, wyrabiać ciasto, aż stanie się gładkie, lśniące, będzie odstawać od ręki i na powierzchni ciasta ukażą się pęcherzyki powietrza. Wlewać po trochu tłuszcz i jeszcze chwilę wyrabiać. Ciasto powinno być niezbyt gęste. Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośniecia od 10 - 15 minut. Gdy ciasto zacznie rosnąć, zaraz wyrabiać. Nabierać łyżką małe porcje ciasta i palcami zanurzonymi w stopionym tłuszczu kształtować na ręku małe krążki, na środek nakładać 1/2 łyżeczki nadzienia. Zlepiać dokładnie, formować kulki, kłaść na posypaną mąką powierzchnię, przykryć ściereczką. W między czasie rozgrzać tłuszcz do smażenia. Wyrośnięte pączki brać kolejno ostrożnie na rękę, omieść pędzelkiem z mąki, kłaść na gorący tłuszcz górną stroną na dół. Przykryć pokrywą i smażyć, pączki powinny swobodnie pływać. Gdy pączki zrumienią się od dołu, obrócić widelcem do góry i dosmażyć bez przykrycia. Usmażone paczki wyjąć na bibułę do osączenia i gorące oprószyć cukrem pudrem. Do ciasta można dodać cukier waniliowy, sok z cytryny i otartą skórkę z niej. Melanio sprawdź czy jest odpowiednio nagrzany tłuszcz, wrzuć kawałek ciasta, gdy ciasto szybko wypłynie i zaraz się zrumieni to można smażyć. Ja ostatnio nie sprawdziłam jak piekłam pączki na proszku do pieczenia i z twarogiem i moje pączki były nie puszyste, a Kasi wyszły bardzo dobre. Starałam się napisać bardzo przejrzyście. Jak robię pączki to tylko z tego przepisu i na tłusty czwartek je też je zrobię. Pozdrawiam

post-2336-1172221612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko mam taki sam przepis tzn.jeśli chodzi o składniki od mojej Mamusi. Zawsze mi smakowały. Tylko mam dylemat, bo mamusia wkłada ciasto do wyrośnięcia do....lodówki na 1 godz. No i co ja teraz mam biedna zrobić?.. Pozdrawiam walentynkowo Marzanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzanno ja nie wkładam do lodówki, robię zgodnie z przepisem. Basiu nie bawiłam sie z nakładaniem łyżką na rękę tylko od razu nabierałam ręką. Są i mniejsze pączki i większe, wyszło 45 sztuk, nie będę zachwalać, kto się zdecyduje je zrobić przekona się sam. Ja nie wytrzymałam do jutra i żeby Wam pokazać dodaję zdjęcie. Pozdrawiam Was serdecznie Przepis posiadam z starej książki kucharskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.