Skocz do zawartości

Zmywarka Do Naczyń


aneta583

Rekomendowane odpowiedzi

:wink: Czy któraś z Was posiada zmywarkę i jesli tak to czy moze mi powiedziec czy jest zadowolona i czy taki sprzęt warto posiadac.Zastanawiam się nad zakupem ,ale wczesniej chciałam poznac czyjeś opinie.Czy aby taki "mebel"nie stoi bezużyteczny?Zastanawia mnie tez ilośc firm tego produktu ,które sa godne polecenia?Jeśli któraś z was posiada zmywarkę to proszę doradzcie coś i napiszcie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam i bardzo zachęcam Ciebie do kupna zmywarki. Jest to najpotrzebniejszy "mebel" w kuchni, który nie tylko ty pokochasz, ale reszta domowników też!! Sama jestem posiadaczką zmywarki od ośmiu lat (firmy Ariston). Dla mojej trzyosobowej rodziny wystarcza mała na 45 cm. szerokości. Myję w niej wszystko oprócz garnków, bo zajmuja dużo miejsca. Warto zainwestować, zużycie wody jest dużo mniejsze a przede wszystkim zaoszczędzam czas:) Jeden mankament nie wszystkie naczynia nadają sie do zmywarki- trzeba na to zwrócić uwagę kupując np. sztućce. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią podpiszę się pod listą bardzo zadowolonych posiadaczek zmywarek do naczyń!

Nie wyobrażam sobie bez niej życia !!!

Skończyły się stosy nieumytych "garów" po obiedzie czy imprezie. Brudne naczynia lądują od razu w zmywarce a jak się tylko zapełni włączam ją a umyte, wysuszone i błyszczące naczynia wkładam na swoje miejsca.

W przeciwieństwie do M@łgosi myję w niej wszystko. Mam garnki INGENIO, które nadają się do mycia mechanicznego. Nie jestem również zwolenniczką jakiejś malowanej porcelany więc nie mam problemu z zastanawianiem się czy "przeżyją" w zmywarce.

Dość długo zastanawiałam się nad marka i funkcjami tych urzędzeń ...

Moja zmywarka to BOSCH (45cm) - zajmuje niewiele miejsca i korzystam z jej usług bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta - pozwoliłem sobie dodać sondę do tematu - mam nadzieję, że się nie gniewasz. My co prawda zmywarki nie mamy, ale również uważam ją za przydatne urządzenie. Na pewno zmywanie naczyń może zająć dużo czasu - a zmywarka może go z pewnością oszczędzić (o ile faktycznie dobrze wykonuje swoje zadanie). Zmywarkę posiadamy w pracy i jest tutaj z pewnością niezbędnym meblem. Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią podpiszę się pod listą bardzo zadowolonych posiadaczek zmywarek do naczyń!

Nie wyobrażam sobie bez niej życia !!!

Skończyły się stosy nieumytych "garów" po obiedzie czy imprezie. Brudne naczynia lądują od razu w zmywarce a jak się tylko zapełni włączam ją a umyte, wysuszone i błyszczące naczynia wkładam na swoje miejsca.

W przeciwieństwie do M@łgosi myję w niej wszystko. Mam garnki INGENIO, które nadają się do mycia mechanicznego. Nie jestem również zwolenniczką jakiejś malowanej porcelany więc nie mam problemu z zastanawianiem się czy "przeżyją" w zmywarce.

Dość długo zastanawiałam się nad marka i funkcjami tych urzędzeń ...

Moja zmywarka to BOSCH (45cm) - zajmuje niewiele miejsca i korzystam z jej usług bardzo często.

Proszę napisz jakie jest zużycie wody w twojej zmywarce ,jak to jest z czasem trwania takiego jednego mycia.Czy nie pozera dużo prądu?Jakich środków najlepiej używac do niej-mam na myśli środki myjące.czy za każdym razem kiedy masz góre naczyn myjesz w zmywarce czy mając taki sprzęt zdarzy ci sie ze jednak wracasz czasem do mycia ręcznego?Jak często jej używasz tzn czy np.raz dziennie nastawiasz takie mycie ,czy może rzadziej? Proszę odpisz mi na nurtujące mnie pytania.POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisz jakie jest zużycie wody w twojej zmywarce ,jak to jest z czasem trwania takiego jednego mycia.Czy nie pozera dużo prądu?

Proszę bardzo oto przegląd programów Mojej zmywarki:

1. zmywanie wstępne

czas: 20 minut,

zużycie energii w Kwh: 0,10

zużycie wody w litrach: 4

- nie używałam jeszcze tej funkcji dlatego, że Moja zmywarka posiada program "zmywanie w koszu górnym lub dolnym" i to w zupełności wystarcza i zmywanie wstępne jest niepotrzebne,

2. szybki 35st.C

czas: 30 minut,

zużycie energii w Kwh: 0,50

zużycie wody w litrach: 10

- to jest program, którego używam jeśli od razu zapakuję szczelnie zmywarkę,

3. łagodny 40st.C

czas: 71 minut,

zużycie energii w Kwh: 0,70

zużycie wody w litrach: 14

- do mycia szkliwa,

4. ECO 50st.C

czas: 155 minut,

zużycie energii w Kwh: 0,80

zużycie wody w litrach: 13

- jak sama nazwa wskazuje program ekonomiczny, do średnio przybrudzonych naczyń,

5. normalny 65st.C

czas: 140 minut,

zużycie energii w Kwh: 1,35

zużycie wody w litrach: 18

- programu należy używać do naczyć, które są dość mocno zabrudzone,

6. intensywny 70st.C

czas: 103 minut,

zużycie energii w Kwh: 1,40

zużycie wody w litrach: 20

Nie wydaje mi się aby to pożerało dużo prądu w porównaniu z przepływowym ogrzewaczem wody (5 kWh), którego używałam to z pewnością mniej.

Jakich środków najlepiej używac do niej-mam na myśli środki myjące.

Używam tabletek do mycia (niekoniecznie tych, które są tak szeroko reklamowane). Najlepsze są niemieckie!

Zaraz na początku kupna tego urządzenia trzeba zainwestować w porządną sól specjalną i płyn do nabłyszczania. Naprawdę nie polecam na tym oszczędzać.

Czy za każdym razem kiedy masz góre naczyn myjesz w zmywarce czy mając taki sprzęt zdarzy ci sie ze jednak wracasz czasem do mycia ręcznego?

Nie zdarzyło mi się jeszcze, abym od momentu posiadania zmywarki myła naczynia. Od razu brudne naczynia lądują w zmywarce, a jak się napełni to ją po prostu włączam bądź nastawiam ją np. wieczorem (ma opóźnienie czasowe) i rano mam czyste naczynia. W trakcie imprezy zdarza się, że myje dwa razy, ale używam szybkiego programu.

Jak często jej używasz tzn czy np.raz dziennie nastawiasz takie mycie ,czy może rzadziej? Proszę odpisz mi na nurtujące mnie pytania.POZDRAWIAM

Bardzo różnie ale średnio co dwa dni ...

Moja decyzja kupna zmywarki polegała na tym, iż najpierw wytyczyłam sobie pewne potrzeby, które musiała mieć zmywarka! Potem szukałam odpowiedniej marki i modelu jeśli spełniało w/w cele to szukałam dodatkowych funkcji, które byłyby wogóle dla mnie użyteczne. Nie widzę potrzeby przepłacania, bo wiadomo za dodatkowe programy płaci się dodatkowe pieniądze. Jednak nie zawsze jest to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też,ja też-sama zmywarki nie posiadam bo jakoś po 4 osobach nie mam problemów z myciem ale w końcu świat idzie naprzód ,tylko gdzie ja bym ją wstawiła? a czy zdarzyło się wyjąc jakieś niedomyte naczynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zdarzyło się wyjąc jakieś niedomyte naczynie?

Tak.

Na szybko włożyłam jakiś słoik po majonezie z etykietką papierową. Część tej etykiety przylgnęła bardzo mocno do talerza deserowego. Dopiero po długim odmakaniu w wodzie pozbyłam się jej z talerzyka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarkę -Bosch-mam chyba z 10 lat.Super sprawa i naprawde polecam.Myję w niej wszystko/tylko noży nie bo tępią się/Szkło potrafi zmatowieć.Teraz są liczne programy -ja mam tylko 3 i być może łagodniej traktują szkło.Tabletki,nabłyszczacz i sól kupuję w Lidlu-nie ma sesu przepłacać -przerabiałam ten temat.Moja ma ustawne kosze a u mamy nie mozna ustawić talerzy w górnym koszyku-dziwnie wygięte ma pręty/Zanussi/.Myję w niej naczynia codziennie a wody napewno będziesz mniej zuzywała niż myjąc ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.