Skocz do zawartości

Przepisy Do Szybkowaru


Justyna.K

Rekomendowane odpowiedzi

marra bardzo dobrze wiem że jest szukaj i tak też postapiłam przeczytałam dokładnie to co pisano na temat szybkowaru ale przepisów tam nie znalazłam może jestem ślepa ???????

Nawet wcześniej dorunia w dziale szybkowar mi podpowiedziała że już pisano o tym na forum.

Tylko mi chodzi o szczegółowe przepisiki jak ktoś takie posiada.

Przeczytałam że DeLarge pisał Inie że takowe posiada więc może on coś napisze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko ja jak miałam szybkowar to nie miałam żadnych przepisów robiłam tak, mięso wpierw opiekłam na patelni i do szybkowara, na patelnię dolałam wody do tłuszczu z obsmażenia przegotowałam i jak było potrzeba to dodałam trochę wody i przyprawy. Sosik był bardzo dobry bo zrazy czy inne mięso panierowałam w samej mące, mozna robić bez panierowania. Jak gotowałam zupę od razu dawałam wszystkie składniki. Ja też kupię, poprzedni był dobry tylko uszczelek nie miałam i dlatego musiałam go zlikwidować. Marzanno nie przejmuj się, ja tyle razy przepraszałam i obiecałam poprawę ale nie ma tego u mnie, jestem straszna gadułą i na to nic nie poradzę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą

Marchewka na ciepło:

- ok. 1kg marchewki

- 3 jabłka

- łyżka masła

- łyżka mąki

- 1,5 szklanki wody

- cukier - do smaku

Marchewkę ścieramy na grubym tarku, jabłka obieramy i kroimy w plasterki. Do szybkowara wlewamy wode, wrzucamy marchewke, jabłka, na wierzch kładziemy masło, zamykamy i na palnik. Kiedy zacznie "świszczeć" zmniejszamy ogień. Dusimy ok 20 min. Otwieramy, dodajemy mąkę, cukier do smaku i kwasek cytrynowy( jeśli jabłka są słodkie-troszeczkę), mieszamy wszystko i gotowe. Bardzo pasuje do mięsa z kurczaka, kotletów mielonych.

Mi bardzo smakuje Pieczonka Doroty czas duszenia - 15-20 min. Dodaję tylko wodę .

Smacznego!!

Ps

Justynko przede wszystkim trzeba uwazać na czas gotowania i na ilość wody. Wszystko jest w instrukcji. Mojej koleżance szybkowar wybuchł i zrobił dziurę w stropie a kuchenkę wgniótł do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuchł :grin: to co ona z nim zrobiła???Wiem że szybkowar źle użyty może być niebezpieczny.

A co z redukcją ciśnienia przed otworzeniem szybkowaru?Czy redukujecie i dopiero potem otwieracie?Albo chłodzicie pod zimną wodą ???Będę wdzięczna jak napiszecie bo z tym to nie ma żartów.

W moim jest tak że dopóki cypel nie schowa się do rączki to nie można go otworzyć czy w twoim MARRA też tak jest.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało wody, za duzo makaronu, za ostry gaz, za długi czas no i bummmm.

Stopniowo się przyzwyczaisz. Ja mam taki "przetpotopowy". Ciągle brakuje funduszy na nowy :grin: . Przede wszystkim INSTRUKCJA. A reszta pójdzie jak po maśle.

Łopatka wieprzowa

- ok 60 dag łopatki wieprzowej (jak jest różowa to znaczy że "młodsza")

- 4 cebule

- sól, pieprz, przyprawy np. do mięsa duszonego Kamis jest bdb

Mięsko pokroić w gruba kostkę, cebulkę w listki lub też grubą kostkę. Do szybkowaru wlać ok 1,5 szkl wody, łyżkę oleju, wrzucić mięso, cebulę, troszke soli, pieprzu, przyprawy. Zamknąć szybkowar, załączyć i jak zacznie "syczeć" zmniejszyć ogień do "delikatnego syczenia". Dusić ok 30 min. Mięso wyjmować najlepiej łyżką cedzakową, bo często cała woda nie odparuje. Jeśli mięso nie jest miękkię, to załaczyć jeszcze raz na ok 5 min pamiętając o sprawdzeniu poziomu wody.

W ten sam sposób robię karkówkę wieprzową, schab, tylko kroję je w grubsze plastry i dodaję inne przyprawy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie gotowanie w szybkowarze nie różni się zbytnio od tradycyjnego gotowania...jedyną róznicą, którą należy postrzegać jako wielką zaletę szybkowaru, jest czas przygotowywania potraw...jak tylko odzyskam swoją książkę z przepisami to podzielę się nimi...radziłbym przejść się do np. biblioteki i popytać...powinni coś mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie gotowanie w szybkowarze nie różni się zbytnio od tradycyjnego gotowania...jedyną róznicą, którą należy postrzegać jako wielką zaletę szybkowaru, jest czas przygotowywania potraw...

Zgadzam sie z tym, ale jeszcze ważne jest dodawanie wody, oraz przy pęczniejących składnikach pilnowanie ilości (to jest w instrukcji). Czas gotowania skraca się średnio o 1/3.

Praktyka czyni mistrza!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.