Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Smazyc Mrozone Ryby

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 elusia

elusia

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 22.03.2007 - 10:59

prosze o rade jak smazyc mrozona rybe?Czy wczesniej rozmrazac,ja mam problem,bo zawsze mi sie rozpada dlatego pytam jak wy to robicie? elusia z gdanska

#2 baśka96

baśka96

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 22.03.2007 - 11:05

Ja zawsze rozmrażam, a potem osuszam papierowym ręcznikiem, dalej panierka i na patelnię.Pozdrawiam

#3 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 22.03.2007 - 11:09

Ja również tak robię ale dużo zależy od samej ryby,czasem kupi się rybę a po rozmrożeniu okazuje się,że to są zbite razem mniejsze kawałeczki ryb.

#4 elusia

elusia

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 22.03.2007 - 11:30

dziekuje za szbka odpowiedz.Te rozkawawkowane ryby sa najczesciej w kostkach,robie z nich mielone kotlety,ale zdaza sie,ze po rozmrozeniu wyplynie duzo wody i ryba jest sucha.Ktos mi doradzil,zeby smazyc zamrozone,ale wtedy robi sie packa i dlatego pytam was o rade. elusia

#5 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4733 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 22.03.2007 - 11:32

Ja też, tak jak dziewczyny zawsze rozmrażam rybę przed smażeniem. Zamrożonych jeszcze nigdy nie smażyłam, pozdrawiam :grin:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#6 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 22.03.2007 - 11:36

No cóż,to są "uroki" mrożonych ryb,najlepiej by było kupować świeże ryby,tak jak kiedyś pisała INA ale niestety,nie zawsze to jest możliwe.

#7 M@lgosia

M@lgosia

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 22.03.2007 - 11:45

Ja również rpzmrażam rybę a potem osuszam papierem. Sypię solą i pieprzem cytrynowym i obtaczam w mące krupczatce tylko bez jajka. Rybę,którą tak robię to moja ulubiona panga. :grin:

#8 baśka96

baśka96

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 267 postów

Napisano 22.03.2007 - 15:10

Sypię solą i pieprzem cytrynowym

Małgosiu czy kupujesz taki pieprz czy może jakoś "przyrządzasz " go sama?

#9 Miuriel

Miuriel

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 214 postów

Napisano 22.03.2007 - 15:24

ja na ogół rozmrażam ale zdarzyło mi się smażyć zamrożoną (ale tylko kostki). W takim przypadku obsypuje przyprawami i ma patelnię. Nie radzę kłaść takiej ryby na mocno rozgrzany tłuszcz, kiedyś się zagapiłam i mi się patelnia za mocno nagrzała. wrzuciłam zamrożoną rybę i miałam ognisko.
Dołączona grafika

#10 redcherry

redcherry

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 38 postów

Napisano 22.03.2007 - 21:17

pieprz cytrynowy Kamis idealny do ryb

#11 Doris

Doris

Stały bywalec

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 84 postów

Napisano 01.04.2007 - 21:57

Ja zawsze rozmrażam (żeby było szybciej, robię to w mikrofalówce), później osuszam ręcznikiem, panieruję (mąka, jajko, bułka tarta) i wrzucam na rozgrzany olej. :) A jeśli chodzi o przyprawy to ostatnio robię tak, że rybę przyprawiam przyprawą do ryb, solą i pieprzem a do jajka do panierowania dodaję tymianek, bazylię i tę przyprawę, oraz jeszcze troszkę soli i pieprzu. Wg tego przepisu powinno się przed opanierowaniem trzymać filety w pokrojonej cebuli przez godzinę, ale niestety nie zawsze mam na to czas, jak ryba musi być na już. :)

#12 Gość_karina.m_*

Gość_karina.m_*
  • Goście

Napisano 01.04.2007 - 23:03

:) a ja rybę przygotowuje w ten sposób: pierwsze ją rozmrażam potem skrapiam duża ilościa soku z cytryny i sypie zioła prowansalskie wstawiam do lodówki na ok 3 godziny zeby dobrze "przeszła" ziołami potem panieruje w jajku i bułce i na patelnię.

#13 Isia555

Isia555

Nowy forumowicz

• Aktywni Smakowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04.04.2007 - 12:21

witam robie rybkę na wiele sposobów ale zawsze najpierw rozmrażam następnie 1. posypuje przyprawami do ryb potem w mące i piekę na maasełku zeby była chrupiąca skurka 2. posypuje majerankiem pieprzem w jaku w bułce tradycyjne 3. posypuje rybe przyprawami zazwyczaj do ryb a czasem też majerankiem lub tymiankiem i bazylią i przygotowuję gęste ciasto 1 jako , mąka troszkę mleka i proszku do pieczenia ok pół łyżeczki maczam w tym rybke i na olej ciasto urosnie troszke danie jest bardzo smaczne

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) Witaj Figielku :)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) ja mam to samo.... ;)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) cały czas myślę, że dzisiaj jest poniedziałek ;)
@  AnnaK : (17 listopad 2014 - 22:07) bo jest poniedziałek :biggrin:
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 18:56) aaaaa.... no wczoraj tak ;)
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 19:02) ale ten czas leci, już prawie koniec listopada...
@  Dorota : (20 listopad 2014 - 17:26) straszą nas znowu zimą ;)
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:55) faktycznie , ale listopad jest na razie łagodny i mógłby taki zostać
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:56) chociaż teraz te zgniłe pogody nie są zdrowe
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:33) ale podobno zima ma byc łagodna
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:34) chociaż meteorolodzy nie mogą utrafić z prognozą na 3 dni, to co mówić o kilku miesiącach
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:10) ;)
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) no własnie, coś im te prognozy ostatnio się nie sprawdzają
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) u nas teraz też brzydka pogoda
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) mglisto, ciemno i deszczowo
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:12) tylko choróbska się szerzą
@  figiel : (23 listopad 2014 - 11:30) witam ! u nas dzisiaj nieśmiało słoneczko wygląda zza chmur , ale czy da rade się przebić ?
@  figiel : (23 listopad 2014 - 11:32) tak , choróbska się szerzą , ale to już tak jest o tej porze roku .
@  figiel : (23 listopad 2014 - 11:33) moi krewni w piątek znaleźli jeszcze grzyby -sowy-kanie i to ładne zdrowe
@  olla92 : (24 listopad 2014 - 13:12) 25 listopada (wtorek) o godzinie 20:00 na Youtube, odbędą się warsztaty kulinarne na żywo. Podczas nich znany szef kuchni Andrzej Polan pokaże, jak dodać nowoczesną nutę do tradycyjnych potraw. Prowadzący postara się także odpowiedzieć na większość pytań uczestników. Warsztaty są całkowicie darmowe. Zapiszecie się tu: http://fooder.pl/lp/...arne/index.html