Skocz do zawartości

Foremki Wielkanocne Zając+baranek


Rekomendowane odpowiedzi

Justynko przepis mam z Lidla jak kupiłam między innymi szybkowar dzięki Basi - Basga.

Babka - Baranek

3 jaja

150 g cukru

250 g maki130 g masła

120 ml mleka

skórka otarta z jednej cytryny

aromat waniliowy

do dekoracji lukier

Cześć wszystkim :-) Jestem tu nowa, więc witam się z wielkim uśmiechem :?:

Ino, właśnie chciałam piec baranka wg Twojego przepisu, już nawet odmierzyłam produkty, ale widzę, że nie ma w składzie żadnego spulchniacza, np. proszku do pieczenia. I w głowę zachodzę, czy tak ma być, czy zapomniałaś o nim? Jeśli możesz, odpowiedz szybciutko, bo wszystko stoi i czeka rozgrzebane :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam :) Przed chwilą się zarejestrowałam i dzikie kombinacje wyczyniałam by dotrzeć do baranków i zajączków :grin: Powiedzcie mi dziewczyny do jakiej wysokości ma sięgać ciasto w foremce barana i zająca przed pieczeniem, pleaseee:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj :grin: Ładne formy, ja bym zaczęła od ciasta biszkoptowego, na 100% wyjdzie i będzie miało odpowiedni kształt, bo to ciasto jest "elastyczne", jeszcze spróbowałabym z drożdżowym, co do sernika to raczej ciężko by było uzyskać taki ładny świąteczny kształt (mogę się mylić) :) Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne te formy.Ja nie próbowałam ale myślę,że i sernik też by wyszedł bo masa jest raczej ciężka a forma tłoczenia ma na spodzie i ciasto będzie ładnie ją wypełniało,tak tylko myślę bo ja mam tylko muffinkowe foremki.Pochwal się potem wypiekiem bo musi być cudny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to ciekawe czemu :)??: Nie wiem jak jest z silikonowymi formami :oops: , ale te zwykłe to trzeba dobrze (dokładnie i grubo) posmarować tłuszczem (smaruje zazwyczaj margaryną), a potem wypiek należy wyciągać jak będzie jeszcze ciepły, wtedy fajnie wychodzi. (Był taki czas, że piekłam kilka baranków, jeden za drugim, a forma była jedna, więc musiałam wyciągać je "gorące"). Ja piekę baranka w formie, którą skręca się śrubkami, i ładnie wychodzi wszystko (głowa, uszy) nic się nie urywa i nic nie zostaje w formie. Pozdrawiam świątecznie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to zastanawiam się nad biszkoptowym, tylko trzeba by było je jakoś słodziutko przełożyć czymś chyba.

Drożdzowe na pewno odpada, nie mam wprawy w pieczeniu ciast niestety. Przed pieczeniem zawsze pełno we mnie entuzjazmu, a w trakcie przychodzi ogromna irytacja, która na koniec jakimiś nieznanymi mi magicznymi sposobami sprawia że pojawia się zakalec :oops: A co sądzicie o jogurtowym ? :)

Ewka888 jak znajdziesz jakiś ciekawy przepis to podziel sie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.