Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Foremki Wielkanocne Zając+baranek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2866 postów

Napisano 01.04.2009 - 17:10

Wcześniej nie mogłam usiąść do komputera, w przepisie nie ma proszku do pieczenia. Pozdrawiam
Pozdrawiam

#17 mart

mart

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 441 postów

Napisano 02.04.2009 - 18:35

Marzy mi sie taki baranek a nie wiem gdzie mam forme kupic :-)
Dołączona grafika

#18 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 02.04.2009 - 21:14

Widziałam w wielu sklepach;makro,lidl,kaufland,real,biedronka.

#19 mart

mart

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 441 postów

Napisano 03.04.2009 - 16:41

Wielkie dzieki ale w Polsce bede dopiero w maju jednak sie nie poddam,bede szukala.
Dołączona grafika

#20 Gość_Kasia_*

Gość_Kasia_*
  • Goście

Napisano 10.04.2011 - 11:22

Witam :) Przed chwilą się zarejestrowałam i dzikie kombinacje wyczyniałam by dotrzeć do baranków i zajączków :grin: Powiedzcie mi dziewczyny do jakiej wysokości ma sięgać ciasto w foremce barana i zająca przed pieczeniem, pleaseee:)

#21 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 11.04.2011 - 12:07

Witam :) Ja taką dobrze wysmarowaną tłuszczem formę wypełniam ciastem do 3/4 wysokości formy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6240). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1490). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#22 hejdi

hejdi

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20.04.2011 - 14:08

Witam :) Zakupiłam w tym roku silikonową formę zajączka :grin: Nie jestem jednak pewna czy każde ciasto by w niej wyszło :/ Myślicie że np. sernik wyjdzie ? Jakie ciasto w tym upiec ? Jakieś propozycje ? :oops:

Załączone miniatury

• PL_56428_01_b.jpg

Użytkownik hejdi edytował ten post 20.04.2011 - 14:09

#23 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów

Napisano 21.04.2011 - 09:08

Witaj :grin: Ładne formy, ja bym zaczęła od ciasta biszkoptowego, na 100% wyjdzie i będzie miało odpowiedni kształt, bo to ciasto jest "elastyczne", jeszcze spróbowałabym z drożdżowym, co do sernika to raczej ciężko by było uzyskać taki ładny świąteczny kształt (mogę się mylić) :) Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę :oops:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6240). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1490). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

#24 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 21.04.2011 - 09:50

Śliczne te formy.Ja nie próbowałam ale myślę,że i sernik też by wyszedł bo masa jest raczej ciężka a forma tłoczenia ma na spodzie i ciasto będzie ładnie ją wypełniało,tak tylko myślę bo ja mam tylko muffinkowe foremki.Pochwal się potem wypiekiem bo musi być cudny. :)

#25 ewka888_88

ewka888_88

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 21.04.2011 - 14:34

Z ciasta biszkoptowego mi nie wyszło, a mam ta sama foremke z lidla z 6 jajkami. wlasnie weszlam na forum by poszukac jakiegos dobrego przepisu aby te jajka wyszly.

#26 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4654 postów

Napisano 21.04.2011 - 15:00

Hmm... to ciekawe czemu :)??: Nie wiem jak jest z silikonowymi formami :oops: , ale te zwykłe to trzeba dobrze (dokładnie i grubo) posmarować tłuszczem (smaruje zazwyczaj margaryną), a potem wypiek należy wyciągać jak będzie jeszcze ciepły, wtedy fajnie wychodzi. (Był taki czas, że piekłam kilka baranków, jeden za drugim, a forma była jedna, więc musiałam wyciągać je "gorące"). Ja piekę baranka w formie, którą skręca się śrubkami, i ładnie wychodzi wszystko (głowa, uszy) nic się nie urywa i nic nie zostaje w formie. Pozdrawiam świątecznie :grin:

#27 hejdi

hejdi

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21.04.2011 - 15:18

hmm to zastanawiam się nad biszkoptowym, tylko trzeba by było je jakoś słodziutko przełożyć czymś chyba.
Drożdzowe na pewno odpada, nie mam wprawy w pieczeniu ciast niestety. Przed pieczeniem zawsze pełno we mnie entuzjazmu, a w trakcie przychodzi ogromna irytacja, która na koniec jakimiś nieznanymi mi magicznymi sposobami sprawia że pojawia się zakalec :oops: A co sądzicie o jogurtowym ? :)
Ewka888 jak znajdziesz jakiś ciekawy przepis to podziel sie :grin:

Similar Topics Collapse

Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:26) Witajcie :)
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:26) mamy wreszcie lato :)
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) chociaż pogoda taka sobie jak na lato ;)
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) u nas deszczowo, zimno...
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) a u Was?
@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:11) U nas niestety bez deszczu, a jest bardzo potrzebny. Jak ktoś ma go za dużo to bardzo proszę o przysłanie do mnie.
@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:12) Noce są zimne 9 st.C a w dzień 20, słońce, chmury i dość silny wiatr.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) Nas znowu nawiedziły upały
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) uffff
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) rano już o 8,00 jest 23 st.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) potem coraz więcej i tak rośnie.... ponad 30 st
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) też musimy podlewać...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) ale zapowiadają znowu burze...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:22) a ja ich nie chce i ich nie lubię :dry: :-|
@  AnnaK : (10 lipiec 2014 - 20:53) U nas też gorąco. Powyżej 30st.
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) u nas teraz też upały :)
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) prawdziwie wakacyjna pogoda :)
@  Dorota : (20 lipiec 2014 - 00:20) u nas upałów ciąg dalszy :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) Witam wieczorową porą :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) ale szybko ten czas leci.... już prawie połowa wakacji za nami...