Skocz do zawartości

Po ślubie..pieczenie Sernika Na święta...


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze święta po slubie..mieszkamy u teściowej..a tu raptem mama zapowiada nam że przed świętami jedzie do sanatorium..bu stres nerwy .taki dostała termin..to było 10 lat temu...mężowi łyso, mnie tez...no trudno..zostaliśmy sami ..popiekłam , zobioe wszystko co trzeba ..jeszcze tylko sernik....coś 23 była jak wkładalam go do pieca....i mówię do meża:Kochanie ja się tylko położę na 5 minut.....bo nogi mnie bolą....tak coś 4czy piata nad ranem coś bebe pachnie....bardzo bebe..już wiedziałam co.........a czyszczenia potem..już nie położyłam sie nigdy potem chociaż na 5 minut...jeśli było ciasto czy coś innego w piekarniku..za dużo czyszczenia blachy. wesołych mili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był taki piekarnik elektryczny ...kupiony u Rosjan. dobrze że domu nie spaliłam .zmęczenie normalnie i wciuchach zasnęłąm wtedy......potem już bardzo uważałam ..teściowa opowiadałą mi kiedyś że wstawiłą słoje , weki do kotła...i usiadłą w kuchni, głowa jej spadął na ręce , też zasnęła...popękału jej weki , bo woda sie wygotowałą..zmęczenie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moj tata nie tak dawno temu wstawil olej do podgrzania na frytki... Jak wpadl do kuchni to wszystko plonelo... Poniewaz bylo mnostwo dymu to jeszcze przedarl sie zeby otworzyc okno zeby cos widziec, a wtedy jeszcze bardziej sie zaczelo palic... Dobrze ze tylko kuchnia sie spalila... To tak ku przestrodze... A tata juz wiecej nie gotuje... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja mama jakiś czas temu gotowała jajka i poszła na górę, zaczęła czytać gazety. Po kilkunastu minutach. Usłyszałam nagle wystrzał i straszny smród, wchodzę do kuchni, a tam jajka na suficie, na ścianie, garnek spalony, dopiero wtedy mama sobie przypomniała o jajkach :P . Wczoraj spaliła mama z kolei zupę, bo znowu zaczytała się :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ja tez wam cos opowiem......... w tym roku w lecie, ukrop byl okrutny, mysle sobie, ze nie bede nic piekla, bo chociaz piecyk mam super izolowany, to mimo wszystko jak sie go otworzy to cieplo sie wylania z niego. Wiec wymyslilam torcik Philadelphia bez pieczenia. Jedyne co musialam troszke podgrzac, to bylo maselko zeby zrobic spod z ciasteczek. Maselko wlozylam do miseczki, miseczki oczywiscie nie przykrywalam, bo po co? Calos "na chwileczke" do mikrofalowki (mam ja zintegrowana w piecyku) wlozylam i podgrzewam. Niestety cos czas i moc wybralam nie takie. Nagle huk. Maselko eksplodowalo w piecyku. Zalalo przy okazji caly piecyk z nawiewem grilem i nie wiem sama jak sie ta cala masa urzadzen nazywa........ Wpierw probowalam ten piecyk czyscic. ale byla to rzecz niewykonywalna. Nie pozostalo mi nic innego jak wlaczyc samoczysczenie. wowczas piecyk nagrzewa sie do 650 Stopni i caly ten program trwa ok. 3 godzin. Przy tej temperaturze mozecie sobie wyobrazic, ze izolacja cieplna mojego piecyka juz nie jest taka dobra jak przy 170 Stopni. No wiec, jesli chodzi o sernik bez pieczenia, w mojej kuchni przez cale popoludnie bylo jakies 80 Stopni i pierwsza godzine smierdzialo jak dzik. Przysiegam, juz nigdy nie podgrzeje masla w mikrofali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.