Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Przystroić Tort Komunijny?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adzia13

Adzia13

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09.05.2007 - 09:43

Bardzo prosze poradzcie mi jak przystroic tort na komunie. Mam upiec 3 torty na zamowienie i chce aby ladnie wygladaly. Maja byc biale,ewentualnie z kolorowym dodatkiem. Myslalam o kokosie,bialej czekoladzie,migdałach? Moze macie jakies pomysły? Obiecuje podac przepis na pyszny torcik ze zdjeciem! Jestem początkująca na tym forum, mam nadzieje,ze mnie przyjmiecie cieplutko! Bardzo mi sie tu podoba! Pozdrawiam!

#2 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3434 postów

Napisano 09.05.2007 - 10:58

Widziałam kiedyś taką dekorację:kiść zielonych winogron zamoczona w białku a potem w cukrze,potem gdy to zastygnie wystarczy położyć na torcie,bardzo ładnie to wygląda i winogrona pasują do komunii. Polewą możesz zrobić jakiś napis,np.imię dziecka i datę. Gotowe kuleczki raffaello tez się sprawdzają. Koniecznie wklej nam zdjęcie jak już zrobisz torciki.

#3 bernadettt

bernadettt

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 164 postów

Napisano 09.05.2007 - 12:18

Adzia znalazłam coś takiego i tu masz zdjęcia różnych tortów,może coś Ci się przyda.I jeszcze tu tu tu tu

Pozdrawiam i udanych wypieków :grin: :razz: :razz:

#4 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 2866 postów

Napisano 09.05.2007 - 23:33

Witam Cię Adziu, już zostałaś cieplutko przyjęta i napewno będziesz z nami bardzo dobrze się czuła. Adziu podaję przepis na dekoracje białego tortu komunijnego. Już kończyłam przepis i wyłączył mi się komputer, zaczynam po raz drugi i muszę pisać etapami. Masa 3 kostki masła 2 szklanki mleka szklanka cukru 3 jaja 10 dag wiórków kokosowych sok z całej cytryny. Wiórki zalać szklanką gorącego mleka.. Cukier i jaja utrzeć, zalać drugą szklanką wrzącego mleka i zagotować, często mieszając. Masło utrzeć na puch, dodając powoli ostudzoną zimną masę jajeczną. 1/3 gotowej masy miksujemy z sokiem cytrynowym to będzie do dekoracji tortu, a resztę masy ucieramy z wiórkami namoczonymi w mleku. Biszkopt kroimy na trzy krążki i nasączamy ponczem z mocnej herbaty z cukrem i cytryną, smarujemy białą masą kokosową. Boki i wierzch tortu smarujemy masą do dekoracji. Wokoł brzegu tortu robimy gwiazdki. Na papierze pergaminowym smarujemy cieńko masę z cytryną i nakładamy na nią wycięty kielich z papieru, okrawamy wokoło nożem i wkładamy do lodówki do zastygnięcia. Gdy będzie zastygnięta kielich kładziemy na tort. Tak samo robimy symbol hostii, wyciskamy promyki, IHS i kuleczki winogron. Ja podałam masę na biszkopt który piecze się w prodiżu. Można zrobić jeszcze w taki sposób dekorację, przekroić biszkopt na dwie części blat, boki i wierzch posmarować bitą śmietaną, boki obsypać płatkami migdałowymi, a na wierzchu wycisnąć szprycą śmietanowe różyczki i w każdą włożyć kawałeczek brzoskwini, migdałek i serduszko. Adziu na ciasto mogę też podać przepis jak będziesz chciała. Pozdrawiam Ciebie serdecznie.
Pozdrawiam

#5 Adzia13

Adzia13

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10.05.2007 - 22:29

Dziekuje bardzo za Wasza pomoc. Te linki sa super,pomysł z winogronem również. Bardzo zaciekawił mnie przepis na mase i wykonczenie tortu INA 12,prosze o przepis na ciasto! Dziekuje za miłe przyjęcie!!!

#6 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 2866 postów

Napisano 11.05.2007 - 01:33

Witaj Adziu, oto przepis na ciasto. 20 dag mąki pszennej 20 dag mąki ziemniaczanej 40 dag cukru 6 jaj 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia cukier waniliowy 1/4 szklanki wrzącej wody Obydwie mąki z proszkiem do pieczenia przesiać. ubić żółtka z cukrem i cukrem waniliowym, a pod koniec, powoli dodać wrzacą wodę. Ucierać na puch i dodać obydwie mąki z proszkiem do pieczenia. Wmieszać ubitą pianę z białek powoli do ciasta. Piec na pergaminie w prodizu ok. 40 minut na złoty kolor. Zimny przekroić na 3 krążki. II przepis o którym wspomniałam to piecze się w tortownicy. Ciasto 11 białek 30 dag cukru pudru 30 dag wiórków kokosowych Masa 2,5 szklanki kremówki 3 łyżki cukru pudru cukier waniliowy Do dekoracji 3 połówki brzoskwiń płatki migdałowe Całe migdały obrane ze skórki białe serduszka dekoracyjne Białka ubić na sztywno, dodać cukier puder, dobrze zmiksować i na koniec wsypać wiórki kokosowe. Wszystko dokładnie wymieszać. Wstawić do gorącego piekarnika. Piec w temp. 180- 200*C przez 45-50 minut. Po wystudzeniu przekroić na dwie części. Kremówkę ubić z cukrem i cukrem waniliowym. Pierwszy krążek obficie posmarować ubitą kremówką, trochę zostawić do dekoracji, przykryć drugim krążkiem. Posmarować również wierzch i boki. Dokładnie wygładzić i boki obsypać płatkami migdałowymi, a na wierzchu wycisnąć szprycą śmietanowe różyczki i w każdą włożyć kawałeczek brzoskwini, migdałek i serduszko, o tym pisałam poprzednio. Adziu jak byś wrazie ubijała kremówkę to ja robię tak, na 1/2 l kremówki rozpuszczam w niewielkiej ilości gorącej wody jedną łyżkę żelatyny i jak ostygnie dodaję na końcu i ubijam, wtedy śmietana jest bardziej ściślejsza. Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam

#7 Jolcia

Jolcia

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 527 postów

Napisano 11.05.2007 - 15:30

Andziu można też tort na zewnątrz posmarować kremem z Rafaello,który jest na forum.Ślicznie wygląda,tak śnieżno biało.Ja do swojego tortu kupiłam gotową dekorację z lukru w postaci książeczki.Życzę powodzenia podczas pieczenia.

#8 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 11.05.2007 - 19:17

Znalazłam wreszcie linka torty komunijne.,może akurat coś wpadnie w oko :razz:

#9 Adzia13

Adzia13

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13.05.2007 - 22:36

Wielkie dzieki za pomoc i pomysły! Te torty z linków są cudne! Niestety ja nie mam takich zdolnosci ani sprzętu wiec moje torciki wyszły troche blado w porownaniu ze zrobionymi w cukierni, no ale zamawiający byli bardzo zadowoleni :razz: Zrobilam taki tort x 3: 2 blaty kakaowe, 1 orzechowy, 1 kokosowy + masa smietankowo-kakaowa. Zdjecia przesylam zgodnie z obietnicą. Ina 12 dzieki za przepisy na torty i wykonczenie, nie odwazylam sie ich robic na zamówienie bo balam sie, ze cos nie wyjdzie,zawsze wole sobie upiec pierwszy raz cos nowego, aby wiedziec jak smakuje. Oczywiscie upieke tort z Twojego przepisu jak tylko bedzie jakas okazja do swietowania w rodzince! Pozdrawiam !

Załączone miniatury

• 1.JPG
  • 2.JPG
  • 3.JPG

#10 kate_76

kate_76

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 230 postów

Napisano 13.05.2007 - 22:40

Piekne torciki ci wyszly adziu !!! gratulacje!

#11 Masahiko

Masahiko

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Koty, koty i jeszcze raz koty!!!

Napisano 13.05.2007 - 23:14

Wielkie dzieki za pomoc i pomysły! Te torty z linków są cudne! Niestety ja nie mam takich zdolnosci ani sprzętu wiec moje torciki wyszły troche blado w porownaniu ze zrobionymi w cukierni, no ale zamawiający byli bardzo zadowoleni :razz:
Zrobilam taki tort x 3: 2 blaty kakaowe, 1 orzechowy, 1 kokosowy + masa smietankowo-kakaowa. Zdjecia przesylam zgodnie z obietnicą.
Ina 12 dzieki za przepisy na torty i wykonczenie, nie odwazylam sie ich robic na zamówienie bo balam sie, ze cos nie wyjdzie,zawsze wole sobie upiec pierwszy raz cos nowego, aby wiedziec jak smakuje. Oczywiscie upieke tort z Twojego przepisu jak tylko bedzie jakas okazja do swietowania w rodzince!
Pozdrawiam !

:razz: :razz: :) ja to bym wszystko oddała za TAKIE zdolności. Torciki śliczne!!!

#12 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 2866 postów

Napisano 14.05.2007 - 01:23

Adziu torty piękne wykonałaś, ja też Tobie składam wielkie gratulacje.
Pozdrawiam

#13 Jolcia

Jolcia

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 527 postów

Napisano 14.05.2007 - 19:37

Andziu powiem krótko-śliczne.

#14 Emka

Emka

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 14.05.2007 - 20:40

Torciki poprostu piękne.

#15 Dorunia

Dorunia

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3859 postów

Napisano 14.05.2007 - 21:41

Bardzo piękne torciki upiekłaś i pewnie smakują równie dobrze jak wyglądają :mrgreen:
POZDRAWIAM!!!

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:26) mamy wreszcie lato :)
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) chociaż pogoda taka sobie jak na lato ;)
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) u nas deszczowo, zimno...
@  Dorota : (24 czerwiec 2014 - 09:27) a u Was?
@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:11) U nas niestety bez deszczu, a jest bardzo potrzebny. Jak ktoś ma go za dużo to bardzo proszę o przysłanie do mnie.
@  AnnaK : (26 czerwiec 2014 - 20:12) Noce są zimne 9 st.C a w dzień 20, słońce, chmury i dość silny wiatr.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) Nas znowu nawiedziły upały
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) uffff
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:19) rano już o 8,00 jest 23 st.
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) potem coraz więcej i tak rośnie.... ponad 30 st
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) też musimy podlewać...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:20) ale zapowiadają znowu burze...
@  Dorota : (07 lipiec 2014 - 22:22) a ja ich nie chce i ich nie lubię :dry: :-|
@  AnnaK : (10 lipiec 2014 - 20:53) U nas też gorąco. Powyżej 30st.
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) u nas teraz też upały :)
@  Dorota : (17 lipiec 2014 - 22:27) prawdziwie wakacyjna pogoda :)
@  Dorota : (20 lipiec 2014 - 00:20) u nas upałów ciąg dalszy :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) Witam wieczorową porą :)
@  Dorota : (25 lipiec 2014 - 23:43) ale szybko ten czas leci.... już prawie połowa wakacji za nami...
@  tritek : (29 lipiec 2014 - 19:21) http://imgur.com/dGPG4fg - ktos ma pomysł co to jest? :>