Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Polewa Czekoladowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jolanta

Jolanta

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 380 postów

Napisano 09.07.2007 - 14:47

Podaje sprawdzony przepis na polewe czekoladowa ktora nadaje sie na wszystkie ciasta.Jest naprawde super,elastyczna przy krojeniu ciasta, nie kruszy sie,nie brudzi rak kiedy jemy z reki a przede wszystkim pieknie nam lsni!!! Skladniki: 4 lyzki cukru 2 lyzki smietany slodkiej 3 lyzki kakao 6 dag. masla 1 lyzeczka zelatyny Zelatyne namoczyc w niewielkiej ilosci zimnej wody.Musi napeczniec. Maslo, cukier,kakao,smietane rozpuscic na malym ogniu. Gdy masa sie zagotyje dodajemy podgrzana zelatyne(ja ja podgrzewam w mikrofalowce na malej mocy,zeby sie rozpuscila) Wszystkie skladniki dokladnie wymieszac.Polewe lekko ostudzona mozna polac ciasta.

r e k l a m a

#2 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 2866 postów

Napisano 09.07.2007 - 16:21

Jolu dziękuję bardzo za przepis. Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam

#3 renigliwice

renigliwice

noemi

• Aktywni Smakowicze
  • 798 postów
  • Zainteresowania:Dobra książka, muzyka, marszobiegi, organizowanie przyjęć weselnych,

Napisano 09.07.2007 - 16:24

Mam w swoich zbiorach przepis na polewę właśnie z żelatyną. Jeszcze jej nie robiłam, ale nosiłam się z takim zamiarem. Dzięki za przypomnienie. :razz:

Kartki na każdą okazję mojej synowej: http://artillo.pl/shop/mprojekt.html
WIęcej tutaj: http://projektujetoiowo.blogspot.com/

#4 Jolanta

Jolanta

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 380 postów

Napisano 09.07.2007 - 16:45

Halinko i Reniu mozecie zobaczyc jak wyglada moja polewa wlasnie jest w przepisie Jolci A -''Bounty''.

#5 renigliwice

renigliwice

noemi

• Aktywni Smakowicze
  • 798 postów
  • Zainteresowania:Dobra książka, muzyka, marszobiegi, organizowanie przyjęć weselnych,

Napisano 09.07.2007 - 16:57

Widziałam Jolu. Jest bardzo lśniąca. Czy ładnie zastyga na cieście, czy klei się do noża przy krojeniu?

Kartki na każdą okazję mojej synowej: http://artillo.pl/shop/mprojekt.html
WIęcej tutaj: http://projektujetoiowo.blogspot.com/

#6 Jolanta

Jolanta

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 380 postów

Napisano 09.07.2007 - 17:06

Reniu szybko zastyga i nie klei sie przy krojeniu ciasta a rozprowadza sie swietnie.

#7 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 2866 postów

Napisano 09.07.2007 - 19:03

Jolu ja widziałam i jak Tobie podziękowałam za przepis tak zaraz go wydrukowałam.
Pozdrawiam

#8 apsik

apsik

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1286 postów

Napisano 06.10.2007 - 21:12

Jolu wykorzystałam przepis na polewę i jest rewelacyjna,lśniąca ,smaczna ,apetyczna po prostu na szóstkę. Pozdrawiam i dzięki za przepis.

#9 Jolanta

Jolanta

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 380 postów

Napisano 07.10.2007 - 15:52

Elu dziekuje,dziekuje,dziekuje jest mi bardzo milo .mysle,ze innej polewy jak moja nie bedziesz robila? :P .Pozdrawiam goraco!!!

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#10 apsik

apsik

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1286 postów

Napisano 07.10.2007 - 17:02

Pewnie JOLU od wczoraj robię tylko Twoją,przepisy podane przez Ciebie są warte wypróbowania. A jeżeli ktoś raz zrobi to na tym razie nie poprzestanie. :P

#11 niuniaczek

niuniaczek

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 622 postów
  • Zainteresowania:kuchnia,

Napisano 08.10.2007 - 14:31

Wydrukowałam sobie ten przepis na polewę, bo nie miałam dotąd sprawdzonego i zazwyczaj rozpuszczałam czekolade z łyżka śmietany. I to był mój sprawdzony niezawodny przepis. :P Sposób z żelatyną musi być ok, bo kiedyś razem z czekolada rozpusciłam kilka żelek i polewa była elastyczna i błyszcząca. :P dzieki, :P pozdrawiam :P

#12 elunia.o

elunia.o

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 40 postów

Napisano 31.10.2007 - 19:35

Mam pytanie do Joli, autorki przepisu. Nie zawsze ta polewa mi wychodzi :wink: często jest tak, że składniki nie chcą się połaczyć w jednolitą masę. Wygląda to tak, że masło jest osobno i pływa po wierzchu, a cała reszta osobno na dnie garnka. Następuje jakby rozwarstwienie.nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć. Nie wiem gdzie robię błąd. Masz może jakieś sugestie? Zaznaczam,że wszystkie składniki wrzucam do garnka i podgrzewam. Może trzeba zachować jakąś kolejność? Dzieje sie tak jeszcze przed dodaniem żelatyny.

#13 Jolanta

Jolanta

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 380 postów

Napisano 02.11.2007 - 21:50

Droga Eluniu! Mi zawsze sie udaje ta polewa tak mi przykro co ci moge powiedziedz to,ze na malutkim ogniu mieszam wszystkie skladniki oprocz zelatyny.Zawsze uzywam masla smietankowego.Mi sie wydaje,ze wszystko zalezy od masla,ale to jest tylko moja sugestia.Pozdrawiam :) .

#14 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 2866 postów

Napisano 03.11.2007 - 01:48

Ja też uważam że to zależy od masła i trzeba zwrócić uwagę bo niektóre asortymenty masła zawierają olej i to jest ta przyczyna nieudanej polewy.
Pozdrawiam

#15 elunia.o

elunia.o

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 40 postów

Napisano 03.11.2007 - 20:04

Dziękuję za podpowiedzi.Myślę, że już wiem w czym problem- masę podgrzewałam na zbyt dużym ogniu, bo masło zawsze daję śmietankowe. Jeszcze jedno, jak długo gotujecie masę?

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) pamiętam, ze w tamtym roku niektórzy jeszcze w Mikołaja zbierali grzybki
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) :D
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) ale u nas już dawno nie ma
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) wszyscy o o nich zapomnieli
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) u nas mrozi już od kilku dniu
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) brrr
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) chyba idzie zima ;)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:23) Dzisiaj andrzejkowy szał :)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:24) miłej zabawy dla Wszystkich :)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:25) wszystkiego najlepszego dla Andrzejów - dzisiejszych solenizantów :)
@  Magdalena : (10 grudzień 2014 - 18:11) nie rozumiem czemu puskti na takim fajnym forum kulinarnym, gdzie te dziwczyny
@  AnnaK : (13 grudzień 2014 - 22:22) Kobietki, jak z przygotowaniami do Świąt?
@  asienka19873 : (15 grudzień 2014 - 13:42) Piekę jeszcze ostatnią porcję ciasteczek, w sobotę ruszam do polski i dalej zobaczymy na miejscu :))
@  figiel : (15 grudzień 2014 - 18:01) Witam ! i ja dzisiaj piekłam 2 rodzaje ciastek i 2 rodzaje strucli -wszystko na paczkę dla najbliższych , którzy nie mogą być z nami w święta :(
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:26) Witam :)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:27) każdy zabiegany, zagląda lecz nie pisze ;)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:29) ja jeszcze kończę sprzątać ;)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:30) jedna część pierniczków upieczona i jeszcze trochę mi pozostało do pieczenia
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:30) jutro zabieram się za migdałowe ciasteczka
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:31) pozdrawiam :)