Sign in to follow this  
Followers 0

Polewa Czekoladowa

29 posts in this topic

Posted · Report post

Podaje sprawdzony przepis na polewe czekoladowa ktora nadaje sie na wszystkie ciasta.Jest naprawde super,elastyczna przy krojeniu ciasta, nie kruszy sie,nie brudzi rak kiedy jemy z reki a przede wszystkim pieknie nam lsni!!! Skladniki: 4 lyzki cukru 2 lyzki smietany slodkiej 3 lyzki kakao 6 dag. masla 1 lyzeczka zelatyny Zelatyne namoczyc w niewielkiej ilosci zimnej wody.Musi napeczniec. Maslo, cukier,kakao,smietane rozpuscic na malym ogniu. Gdy masa sie zagotyje dodajemy podgrzana zelatyne(ja ja podgrzewam w mikrofalowce na malej mocy,zeby sie rozpuscila) Wszystkie skladniki dokladnie wymieszac.Polewe lekko ostudzona mozna polac ciasta.

Posted · Report post

Jolu dziękuję bardzo za przepis. Pozdrawiam serdecznie

Posted · Report post

Mam w swoich zbiorach przepis na polewę właśnie z żelatyną. Jeszcze jej nie robiłam, ale nosiłam się z takim zamiarem. Dzięki za przypomnienie. :razz:

Posted · Report post

Halinko i Reniu mozecie zobaczyc jak wyglada moja polewa wlasnie jest w przepisie Jolci A -''Bounty''.

Posted · Report post

Widziałam Jolu. Jest bardzo lśniąca. Czy ładnie zastyga na cieście, czy klei się do noża przy krojeniu?

Posted · Report post

Reniu szybko zastyga i nie klei sie przy krojeniu ciasta a rozprowadza sie swietnie.

Posted · Report post

Jolu ja widziałam i jak Tobie podziękowałam za przepis tak zaraz go wydrukowałam.

Posted · Report post

Jolu wykorzystałam przepis na polewę i jest rewelacyjna,lśniąca ,smaczna ,apetyczna po prostu na szóstkę. Pozdrawiam i dzięki za przepis.

Posted · Report post

Elu dziekuje,dziekuje,dziekuje jest mi bardzo milo .mysle,ze innej polewy jak moja nie bedziesz robila? :P .Pozdrawiam goraco!!!

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Posted · Report post

Pewnie JOLU od wczoraj robię tylko Twoją,przepisy podane przez Ciebie są warte wypróbowania. A jeżeli ktoś raz zrobi to na tym razie nie poprzestanie. :P

Posted · Report post

Wydrukowałam sobie ten przepis na polewę, bo nie miałam dotąd sprawdzonego i zazwyczaj rozpuszczałam czekolade z łyżka śmietany. I to był mój sprawdzony niezawodny przepis. :P Sposób z żelatyną musi być ok, bo kiedyś razem z czekolada rozpusciłam kilka żelek i polewa była elastyczna i błyszcząca. :P dzieki, :P pozdrawiam :P

Posted · Report post

Mam pytanie do Joli, autorki przepisu. Nie zawsze ta polewa mi wychodzi :wink: często jest tak, że składniki nie chcą się połaczyć w jednolitą masę. Wygląda to tak, że masło jest osobno i pływa po wierzchu, a cała reszta osobno na dnie garnka. Następuje jakby rozwarstwienie.nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć. Nie wiem gdzie robię błąd. Masz może jakieś sugestie? Zaznaczam,że wszystkie składniki wrzucam do garnka i podgrzewam. Może trzeba zachować jakąś kolejność? Dzieje sie tak jeszcze przed dodaniem żelatyny.

Posted · Report post

Droga Eluniu! Mi zawsze sie udaje ta polewa tak mi przykro co ci moge powiedziedz to,ze na malutkim ogniu mieszam wszystkie skladniki oprocz zelatyny.Zawsze uzywam masla smietankowego.Mi sie wydaje,ze wszystko zalezy od masla,ale to jest tylko moja sugestia.Pozdrawiam :) .

Posted · Report post

Ja też uważam że to zależy od masła i trzeba zwrócić uwagę bo niektóre asortymenty masła zawierają olej i to jest ta przyczyna nieudanej polewy.

Posted · Report post

Dziękuję za podpowiedzi.Myślę, że już wiem w czym problem- masę podgrzewałam na zbyt dużym ogniu, bo masło zawsze daję śmietankowe. Jeszcze jedno, jak długo gotujecie masę?

Posted · Report post

Eluniu tej masy sie nie gotuje!!! Podgrzewac tylko do momentu rozpuszczenia sie skladnikow.Pozdrawiam ;) .

Posted · Report post

Wczoraj właśnie wykorzystałam przepis na podaną polewę do murzynka z kokosem, jest bardzo, bardzo dobra. Lśniąca, a co najważniejsze ładnie się kroi i nie przylega do noża, jak większość polew. Polecam! ;) ;) Z pozdrowieniami..... ;)

Posted · Report post

Upieklam pare dni temu piernik i oblalam go pozniej polewa z twego przepisu,wyszla wspaniale chociaz z braku smietany uzylam jogurt naturalny.Polecam

Posted · Report post

Polewa wyśmienita ,użyłam jej do polania biedronki i jest naprawde lśniąca i co najważniejsze nie przykleja sie do noża podczas krojenia ,polecam. :P

Posted · Report post

Justynko,Bozo,Wiolu coz moge powiedziec....tak sie ciesze ze robicie moja polwe hura hura :-( .Uwiezcie mi ze ja innejnie robie tylko ta naprawde nadaje sie na kazdy wypiek.Gorace pozdrowionka!!!

Posted · Report post

DZIEKI jOLU. NARESZCIE PORZADNY PRZEPIS NA POLEWę. DOTYCHCZASOWE ZAWSZE MI SIE KRYSTALIZOWALY. WYKORZYSTAM NA 100%

Posted · Report post

Jolu czy ta polewa nadaje się na biszkopta ??? Czy ktoś może robił??? Potrzebuję szybkiej odpowiedzi jutro rano robię tort do syna koleżanki więc to dla mnie ważne !!!!!!!!! Czy zamiast śmietany można dodać mleko?? Pozdrawiam

Posted · Report post

Justynko ta polewa nadaje sie na biskopt a nie probowalam z mlekiem mysle nie ryzykuj tylko daj smietane.Powodzenia :-)

Posted · Report post

Ja robiłam z mlekiem skondensowanym i wychodzi super. Ten przepis jest fantastyczny. Kiedyś robiłam polewę do murzynka z żółtkami i to się długo ścinało. Ta polewa jest błyskawiczna, świetnie się rozsmarowuje i jest smaczna nawet bez ciasta.Też polecam :D

Posted · Report post

Zamiast masła, dodałem margarynę do pieczenia i wyszła super polewa :)