Skocz do zawartości

Rolada Jabłkowa


teresap

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Jolu! Jeśli Ci mogę coś poradzić to ja do jabłek daję łyżkę ,dwie bułki tartej .Jabłka kroję w kostkę(przyrządem do krojenia warzyw na sałatkę),cukrem posypuję krótko przed wyłożeniem na blachę .A jak puszczą za dużo soku to odlewam.Myślę ,że następna rolada bedzie ok. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj upiekłam tą roladę. Pół jeszcze ciepłej rolady zostało zjedzone przez domowników i gości. Wszystkim smakowało. Sąsiadka przyjdzie po przepis, żeby upiec roladę na Boże Narodzenie. Teresap dziękuję!

Jolu, mi b.długo nie wychodziły biszkopty. Zmieniło to się, gdy wujek kazał wstawiać ciasto do piekarnika nagrzanego do 220st.C. Jabłka, jeśli puszczają sok i kładziesz je na surowe ciasto, to trzeba je odcisnąć. Moje jabłak puściły odrobinkę soku i nie odcisnęłam a środek rolady jest teraz mokry, ale na szczęście nic złego nie stało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam wczoraj. Przepyszna, a w dodatku robi sie ją w 10 minut (ze zmywaniem :) ). Skorzystałam z podpowiedzi i odlałam nadmiar soku z jabłek. Zastanawiam się, czy nie mozna by do jabłek dodać suchej galaretki np. agrestowej lub cytrynowej, aby uzyskać większą kwaskowatość jabłek. A może ktoś już tak robił? W każdym bądź razie efekt przerósł moje oczekiwania. A roladę (w ogóle jakąkolwiek) robiłam po raz pierwszy w życiu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też upiekłam tę roladę. Jabłka posypałam galaretką cytrynową. I nie był to dobry pomysł. Kolejnym razem zrobię bez galaretki, która zostawiła taki żółty otok w cieście i jak na mój gust wcale nie podniosła smaku jabłek. Ale ogólnie wyszła bardzo dobra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś skusiłam się na tą roladę i przyznaję rację.że jest szybka i łatwa w wykonaniu.Zrobiłam na dużą blachę,taką na cały piekarnik,w tym celu dałam podwojną ilość jabłek i 1,5 ilość ciasta. Taka duża blacha a już pół zjedzona.Jutro upiokę nastepną bo dzieci przyjeżdżają na długi weekend. Wcześniej robiłam taką tradycyjną roladę,gdzie nadzienie zawija się po upieczeniu.Ja dawałam taki krem jak do tortów i w środek jeszcze kawałek ostudzonej galaretki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć,że rolada godna polecenia,szybciutko się robi,pyyyycha.Trochę ją zmodyfikowałam,tzn. najpierw starłam na grubej tarce jabłka(sporo) i posypałam cytrynową galaretką,na masę ubiłam biszkopt z 3 jajek według swojego przepisu.Roladę polałam białą czekoladą i posypałam orzechami i rodzynkami. Acha i jeszcze po wyłożeniu blachy papierem posypałam go obficie bułką tartą,żeby jabłuszka ładnie "odeszły" po wyjęciu z piekarnika.Zdjęć niestety nie zdążyłam zrobić,bo rolada została pochłonięta,hihihihi.Polecam!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.