Skocz do zawartości

Prażoki


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemniaki 3 kg ( ja zawsze biorę więcej niż normalnie na obiad, bo moi panowie lubią odsmażane ) :sad: około 1 szklanki mąki pszennej sól Ziemniaki gotujemy tak jak na drugie danie :P Tak 5 minut przed końcem gotowania wsypujemy na nie mąkę, przykrywamy pokrywką i gotujemy do miękkości ziemniaków :P Odlewamy delikatnie wodę tak żeby mąka została w garnku :P Odcedzone ziemniaki ubijamy tłuczkiem , lub pałką do wyrobienia jednolitej masy ( tak żeby mąka bez gródek połączyła się z ziemniakami ) :P U mnie mama trzymała garnek tata ubijał :P Wykładamy na talerz łyżką :P Polewamy tłuszczykiem ze skwareczkami i cebulką :P Można podawać z bigosem i mięskiem , lub tak jak moja mama podawała na drugim talerzu kapuśniaczek z kiszonej kapustki :P Polecam :P Szybkie :P Tanie :P i Mniam :P Czekam na wrażenia Tych co jeszcze nie kosztowali i poraz pierwszy robili :P No i oczywiście smakoszy prażoków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No fakt zapomniane te danie ja je też sobie nie dawno przypomniałam i zaczełam je robić. Mój mąż zwariował na ich punkcie co tydzień muszą być obowiązkowo. Ja również smażę do nich cebulkę na tłuszczu.Mój luby do nich pije dodatkowo maślankę podobno rewelka nie wiem nie lubię maślanki. Ale polecam naprawdę super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Kasiu że dodałaś ten przepis,pamiętam go z dzieciństwa i nie jadłam go ze 20 lat. Dzwoniłam do mamy i pytałam,jak u nas to się nazywało-otóż mamałyga!Dziwna nazwa ale na pewno to było to! Tym,którzy nie znają naprawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że robie prażoki na obiad myślałam że wszyscy wiedzą co to jest :grin: Ale jak pytałyście co to jest pomyślałam że jadłyście już to tylko może pod inną nazwą :grin: Cieszę się że przypomniałam przepis Tym którzy już wcześnie to jadali i mogę zachęcić Tych którzy jeszcze tego nie kosztowali, bo warto :P Wszystkim życzę smacznego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prażoki super,rewelacyjne jedzonko.szybko sie robi,mąż zażerał z wielkim apetytem,córka również,podałam z surówką z kiszonej kapusty,polane skwarkami z cebulką,cieszę się,że mam przepis na tak w sumie proste danie,które smakuje wyśmienicie.Pozdrawiam Cię Kasiu serdecznie z wdzięcznością za przepis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziekuje Kasiu za przypomnienie pysznego dania z ziemniakami!jak byłam mała mama często to robiła,teraz już nie,ciekawa jestem czy pamieta?zaskocze ją i przypomne :roll: sama musze to kiedys męzowi zrobić,on pewnie tego nie zna.....haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.