Skocz do zawartości

Przepis Na Pierniki


mamalu

Rekomendowane odpowiedzi

Danusiu jak wejdziesz na słodkości to na dole po lewej stronie jest ramka i pisze słowa kluczowe, kliknij i zginie napis, wpisz piernik i kliknij przeszukaj forum i ukażą się przepisy na pierniki. Są również przepisy które robi się wcześniej. Ja Tobie mogę podać przepis sprawdzony na piernik dojrzewający 2 tygodnie, po tym czasie ciasto daje się do formy i od razu piecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis o ile pamiętam na pierniczki podawałam i można je przechowywać nawet kilka tygodni w zamkniętej puszce. Przepis też jest wypróbowany, postaram się poszukać na forum, jak nie znajdę to podam Tobie go jeżeli zechcesz. Znalazłam, musisz wpisać w słowach kluczowych pierniczki, zamiast utuczonych przypraw dodaj przyprawę do piernika ale nie całe opakowanie jeżeli będzie ten przepis Tobie odpowiadał. Ja piekłam je zawsze dużo wcześniej przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierniczki te można nawet przechowywać w zamkniętej puszce kilka tygodni.

2 szklanki mąki

2 jajka

łyżka masła

2 łyżki miodu

łyżeczka sody oczyszczonej

łyżeczka utłuczonych przypraw (cynamon, goździki, pieprz)

Do ozdabiania pierniczków:

migdały, orzechy, wiórki kokosowe

lub kolorowy maczek

polewa czekoladowa

Ja zamiast utłuczonych przypraw dodaję małą paczkę przypraw do pierników.

Do przesianej mąki wlać rozpuszczony miód i łyżką wyrobić. Dodać cukier, sodę, przyprawy, a gdy masa lekko przestygnie dodać masło i jedno jajko. Następnie dobrze wyrobić ręką, aż ciasto będzie gładkie. Ciasto rozwałkować na stolnicy posypanej maką i foremkami wykroić pierniczki, posmarować rozmąconym jajkiem. Piec około 15 minut. Ostudzone polać polewą czekoladową i udekorować.

ina12

MAMALU O TEN PRZEPIS CHYBA CHODZIŁO INIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja piekę według tego przepisu: Pierniki Skład: 0,8 -1 kg mąki (około 6 szklanek) 2 jajka 125 g margaryny (pół kostki) 2 łyżeczki sody oczyszczonej 1 paczka przypraw do pierników 0,5 szklanki miodu 0,5 szklanki mleka 1 szklanka cukru 2 łyżeczki kakao Wykonanie: Cukier podsmażyć na brązowo (skarmelizować), dodać do niego mleko, miód, margarynę - na małym ogniu gotować i mieszać tak długo, aż się wszystko rozpuści. Po przestudzeniu dodać przyprawy do piernika, mąkę, jajka, sodę oraz kakao i wyrobić dobrze ciasto (nie może być za twarde, ale jednocześnie musi być na tyle gęste, aby dało się nam rozwałkować i wykrawać foremkami pierniczki). Piec około 8-10 minut w temperaturze 200 stopni na natłuszczonej blasze. Polukrować, maczając w rozpuszczonym w odrobinie wody cukrze pudrze (można dodać do tego sok z cytrynu lub olejek zapachowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko podaję przepis. Piernik dojrzewający dwa tygodnie. 3 szklanki mąki 13 dag margaryny 4 łyżki cukru na karmel 1/2 szklanki mleka 1 duże jajko lub 2 małe 25 dag miodu naturalnego lub sztucznego 1 łyżeczka sody oczyszczonej 1 paczka przyprawy do pierników tłuszcz i bułka tarta do formy Cukier zrumienić na karmel, dodać miód, margarynę oraz cukier i mieszając rozpuścić. Po ostygnięciu dodać stopniowo przesianą mąkę, jaja i przyprawy, wlać mleko z rozpuszczoną w nim sodą. Ciasto wymieszać i przełożyć do kamiennego garnka, przykryć pergaminem, obwiązać i włożyć do lodówki na dwa tygodnie. Po tym czasie ciasto umieścić w formie wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą i piec ok. 50 - 60 min. w temp 180*C. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko, serdecznie dziekuje za przepis - biorę sieza niego w sobotę - będzie akurat na świeta. A co sądzisz o dodaniu do niego bakalii po 2ch tygodniach przed wyłozeniem na blachę? Marzycielko, odpowiem za Halinkę - chodzi zapewne o naczynie gliniane (takie np do kiszenia ogórków itp) - u nas mówi sie zamiennie naczynie gliniane i kamienny garnek albo w skrócie kamieniak. Halinko, podzielę sie komentarzem ale oczywiscie po 2 tygodniach. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.