Babka Puchowa

17 posts in this topic

Posted · Report post

Przepis dostałam od koleżanki dziś wypróbowałam może ktoś się skusi. Składniki: :grin: 6 jaj ;) 25 dkg margaryny np Kasia ;) 1,5 szkl. cukru ;) 2 szkl. mąki ziemniaczanej ;) 6 łyżek mąki pszennej :) 6 łyżek oleju :D mały proszek do pieczenia ok 2 łyżeczek :D łyżka octu Margarynę utrzeć z cukrem po czym wbijać kolejno jaja.Dodać mąki z proszkiem, olej i na końcu ocet. Wszystko dokładnie wymieszać. Formę nasmarować tłuszczem i obsypać tartą bułką.Piec w temp. 180 stopni przez około 40-50 minut. Sprawdzić patyczkiem . Smacznego. :D post-4645-1202306307_thumb.jpg post-4645-1202306459_thumb.jpg post-4645-1202306472_thumb.jpg

Posted · Report post

Witaj Justynko ja potwierdzam,że babka jest naprawdę pyszna. Przepis na nią mam już od kilku lat z jakiejś książki ...ale nie pamiętam z jakiej. Polecam wszystkim bardzo gorąco i pozdrawiam.

Posted · Report post

Ja robiłam tę http://www.smaczny.pl/forum/Babka-puchowa-t2264.html przepis jest chyba identyczny,a nawet robiłam ją dwa razy i dwa razy mi klapnęła-jak Justynko to zrobiłaś że urosła taka piękna to nie wiem :grin:

Posted · Report post

ma się te wtyki :grin: żartuję wszystko zgodnie z przepisem babka jest bardzo smaczna taka delikatna w smaku jeszcze dotąd takiej nie jadłam opłaca się zrobić do samej ciekawości tego puchowego smaku . ups wpisałam w szukaj i nie znalazłam

Posted · Report post

Tak Nam zasmakowała ta babka że dziś mąż rzekł słówko i już jest jeszcze ciepła post-4645-1202657776_thumb.jpg post-4645-1202657788_thumb.jpg Smacznego

Posted · Report post

Justynko czy ta babka przypomina babke piaskowa?(ktora uwielbiam) :D

Posted · Report post

To może i ja będę taką dobrą żoną jak Justynka :D i podsunę na Walentynki taką Babkę Mężowi :cry:

Posted · Report post

viola32 tak przypomina piaskową jest taka delikatna nawet na 3 dzień była dobra i miękka. Katarzyno jutro Walentynki czekam na opinię :D tylko nie wiem co w Walentynki mąż wybierze .......... (żart) pozdrowionka

Posted · Report post

Dzieki Justynko za odpowiedz w takim razie napewno sie skusze i dam znac jak wyszla.Ale trzy dni to u mnie ciasto nie postoi chyba,ze w swieta jak pieke 6-7 ciast :D Pozdrawiam

Posted · Report post

Justynko M wybrał Babkę puchową :D a ja na pocieszenie dostałam śliwki w czekoladzie :cry: Polecam :razz: w imieniu swoim i M :razz: Piękne dzięki za przepis :P

Posted · Report post

Katarzyna huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuura że babka smakowała Pozdrawiam :D

Posted · Report post

A oto i moja babka puchowa byla przepysznnnnnaaaa.Dzieki Justynko za przepis bede ja czesciej piec.Pozdrawiam

post-7603-1207988105_thumb.jpg

post-7603-1207988137_thumb.jpg

post-7603-1207988170_thumb.jpg

post-7603-1207988198_thumb.jpg

Posted · Report post

viola32 babka jak malowana :-)

Posted · Report post

Oj Justynko pyszna byla...trzeba by zrobic jeszcze raz...ale teraz moze poprostu z cukrem pudrem i tak dodac aromat smietankowy?

Posted · Report post

Justynko babka jest pyszna...polecam naprawdę -mam prawie identyczny przepis -daję tylko 2 łyżki octu i 1 1/2 szklanki mąki zwykłej i 1/2 szkl ziemniaczanej,reszta składników jest taka sama. Osoba od której dostałam ten przepis mówiła ,że bardzo ważne żeby wszystkie składniki miały tę samą temperaturę-wtedy napewno się uda. Pozdrawiam Cię Justynko.

post-3528-1239699495_thumb.jpg

post-3528-1239699609_thumb.jpg

Posted · Report post

Witajcie Wiem, że to stary post z tą babką, ale odgrzebałam go wczoraj i upiekłam. Babka wyszła rewelacyjna. Bardzo dziękuję za przepis. Powtórzę nie raz:) Na wierzchu polałam lukrem i zasypałam prażonymi orzechami włoskimi.,.mniam..mniam

post-7014-0-70895300-1318663943_thumb.jp

post-7014-0-20936200-1318663952_thumb.jp

Posted · Report post

Mniam... wygląda bardzo apetycznie :)