Skocz do zawartości

Tort bezowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Graża_*

Gość_Graża_*
  • Goście

Napisano 14.04.2004 - 12:33

Szukam przepisu na tort bezowy - najlepiej kawowo-bezowy. :D

#2 Gość_Dota_*

Gość_Dota_*
  • Goście

Napisano 26.04.2004 - 10:04

Jutro przyslę, bo nie pamietam dokładnie składników. Moja propozycja to małe beziki zatopione w obłędnym kakaowo-alkoholowym, puszystym kremie. Czy o to mniej więcej chodzi??? Dota

#3 Gość_merlin_*

Gość_merlin_*
  • Goście

Napisano 31.08.2004 - 09:15

Hej Dota! Czy możma prosić o przepis? Pozdrowienia Merlin.

#4 didloo

didloo

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:KUCHNIA. FILMY.

Napisano 03.09.2004 - 13:01

Przeglądając "swoje" gazety z przepisami, znalazłam parę przepisów na torty bezowe. Są to jednak przepisy nie sprawdzone przeze mnie, więc nie gwarantuję za ich końcowy efekt. Jeśli jesteście jednak mimo tego zainteresowani- dajcie znać! Chętnie je przepiszę dla Was. :D

#5 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4733 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 29.08.2006 - 19:50

... Moja propozycja to małe beziki zatopione w obłędnym kakaowo-alkoholowym, puszystym kremie...

Hmmm ciekawie zapowiadający się przepis .... szkoda że nie podany w całości :)

Ja mogę zaproponować taki przepis na tort kokosowo-kawowy lecz do bezy można nie dodawać kokosu tylko 2-3 łyżki mąki ziemniaczanej do każdego placka bezowego :)

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#6 efcia

efcia

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30.08.2006 - 18:40

Mam przepis na taki tort - nazywa się TORT MOCCA. Składniki: 4 czubate łyżki kawy mielonej 1,5 kostki margaryny lub masła 6 żółtek 0,25 kg cukru pudru bezy (kupujemy gotowe) krążek wafla ewent.mielone orzechy do posypania Kawę zaparzamy w jak najmniejszej ilośći wody.Zostawiamy razem z fusami i studzimy. Margarynę lub masło ucieramy drewnianym tłuczkiem w glinianej misie, tak aby otrzymać puszystą masę. Osobno ucieramy żółtka z cukrem na puszystą masę - dodajemy stopniowo do masy i ucieramy tłuczkiem w tym samym kierunku. Następnie wlewamy stopniowo kawę razem z fusami ciągle ucirając. Na dnie tortownicy kładziemy krążek wafla, a na nim dość ściśle warstwę bez. Bezy pokrywamy warstwą kremu, a na niej znowu bezy. Przekładamy tyle razy na ile wystarczy ciastek i kremu (lekko uciskamy bezy). Na wierzchu powinien być krem, który posypujemy mieloną kawą i orzechami. Tort wkładamy na kilka godzin do lodówki. Smacznego!!! PS. Osobiście nie robiłam, ale przepis dostałam kilka lat temu od koleżanki która się nim zachwycała.

#7 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4733 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 30.08.2006 - 19:30

Bardzo dziękuję Efciu za podany przepis - zrobię go na najbliższe przyjęcie urodzinowe w mojej rodzince :)

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) Witaj Figielku :)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) ja mam to samo.... ;)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) cały czas myślę, że dzisiaj jest poniedziałek ;)
@  AnnaK : (17 listopad 2014 - 22:07) bo jest poniedziałek :biggrin:
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 18:56) aaaaa.... no wczoraj tak ;)
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 19:02) ale ten czas leci, już prawie koniec listopada...
@  Dorota : (20 listopad 2014 - 17:26) straszą nas znowu zimą ;)
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:55) faktycznie , ale listopad jest na razie łagodny i mógłby taki zostać
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:56) chociaż teraz te zgniłe pogody nie są zdrowe
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:33) ale podobno zima ma byc łagodna
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:34) chociaż meteorolodzy nie mogą utrafić z prognozą na 3 dni, to co mówić o kilku miesiącach
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:10) ;)
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) no własnie, coś im te prognozy ostatnio się nie sprawdzają
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) u nas teraz też brzydka pogoda
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) mglisto, ciemno i deszczowo
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:12) tylko choróbska się szerzą
@  figiel : (23 listopad 2014 - 11:30) witam ! u nas dzisiaj nieśmiało słoneczko wygląda zza chmur , ale czy da rade się przebić ?
@  figiel : (23 listopad 2014 - 11:32) tak , choróbska się szerzą , ale to już tak jest o tej porze roku .
@  figiel : (23 listopad 2014 - 11:33) moi krewni w piątek znaleźli jeszcze grzyby -sowy-kanie i to ładne zdrowe
@  olla92 : (24 listopad 2014 - 13:12) 25 listopada (wtorek) o godzinie 20:00 na Youtube, odbędą się warsztaty kulinarne na żywo. Podczas nich znany szef kuchni Andrzej Polan pokaże, jak dodać nowoczesną nutę do tradycyjnych potraw. Prowadzący postara się także odpowiedzieć na większość pytań uczestników. Warsztaty są całkowicie darmowe. Zapiszecie się tu: http://fooder.pl/lp/...arne/index.html