Skocz do zawartości

Tort bezowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Graża_*

Gość_Graża_*
  • Goście

Napisano 14.04.2004 - 12:33

Szukam przepisu na tort bezowy - najlepiej kawowo-bezowy. :D

r e k l a m a

#2 Gość_Dota_*

Gość_Dota_*
  • Goście

Napisano 26.04.2004 - 10:04

Jutro przyslę, bo nie pamietam dokładnie składników. Moja propozycja to małe beziki zatopione w obłędnym kakaowo-alkoholowym, puszystym kremie. Czy o to mniej więcej chodzi??? Dota

#3 Gość_merlin_*

Gość_merlin_*
  • Goście

Napisano 31.08.2004 - 09:15

Hej Dota! Czy możma prosić o przepis? Pozdrowienia Merlin.

#4 didloo

didloo

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:KUCHNIA. FILMY.

Napisano 03.09.2004 - 13:01

Przeglądając "swoje" gazety z przepisami, znalazłam parę przepisów na torty bezowe. Są to jednak przepisy nie sprawdzone przeze mnie, więc nie gwarantuję za ich końcowy efekt. Jeśli jesteście jednak mimo tego zainteresowani- dajcie znać! Chętnie je przepiszę dla Was. :D

#5 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4733 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 29.08.2006 - 19:50

... Moja propozycja to małe beziki zatopione w obłędnym kakaowo-alkoholowym, puszystym kremie...

Hmmm ciekawie zapowiadający się przepis .... szkoda że nie podany w całości :)

Ja mogę zaproponować taki przepis na tort kokosowo-kawowy lecz do bezy można nie dodawać kokosu tylko 2-3 łyżki mąki ziemniaczanej do każdego placka bezowego :)

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#6 efcia

efcia

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30.08.2006 - 18:40

Mam przepis na taki tort - nazywa się TORT MOCCA. Składniki: 4 czubate łyżki kawy mielonej 1,5 kostki margaryny lub masła 6 żółtek 0,25 kg cukru pudru bezy (kupujemy gotowe) krążek wafla ewent.mielone orzechy do posypania Kawę zaparzamy w jak najmniejszej ilośći wody.Zostawiamy razem z fusami i studzimy. Margarynę lub masło ucieramy drewnianym tłuczkiem w glinianej misie, tak aby otrzymać puszystą masę. Osobno ucieramy żółtka z cukrem na puszystą masę - dodajemy stopniowo do masy i ucieramy tłuczkiem w tym samym kierunku. Następnie wlewamy stopniowo kawę razem z fusami ciągle ucirając. Na dnie tortownicy kładziemy krążek wafla, a na nim dość ściśle warstwę bez. Bezy pokrywamy warstwą kremu, a na niej znowu bezy. Przekładamy tyle razy na ile wystarczy ciastek i kremu (lekko uciskamy bezy). Na wierzchu powinien być krem, który posypujemy mieloną kawą i orzechami. Tort wkładamy na kilka godzin do lodówki. Smacznego!!! PS. Osobiście nie robiłam, ale przepis dostałam kilka lat temu od koleżanki która się nim zachwycała.

#7 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4733 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 30.08.2006 - 19:30

Bardzo dziękuję Efciu za podany przepis - zrobię go na najbliższe przyjęcie urodzinowe w mojej rodzince :)

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (12 listopad 2014 - 01:07) ;)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 01:07) krótki tydzień przed nami, a potem znowu wolne :)
@  figiel : (12 listopad 2014 - 15:50) Witam :)
@  figiel : (12 listopad 2014 - 15:51) przez te święta , ja mylę dni tygodnia :biggrin:
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) Witaj Figielku :)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) ja mam to samo.... ;)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) cały czas myślę, że dzisiaj jest poniedziałek ;)
@  AnnaK : (17 listopad 2014 - 22:07) bo jest poniedziałek :biggrin:
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 18:56) aaaaa.... no wczoraj tak ;)
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 19:02) ale ten czas leci, już prawie koniec listopada...
@  Dorota : (20 listopad 2014 - 17:26) straszą nas znowu zimą ;)
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:55) faktycznie , ale listopad jest na razie łagodny i mógłby taki zostać
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:56) chociaż teraz te zgniłe pogody nie są zdrowe
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:33) ale podobno zima ma byc łagodna
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:34) chociaż meteorolodzy nie mogą utrafić z prognozą na 3 dni, to co mówić o kilku miesiącach
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:10) ;)
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) no własnie, coś im te prognozy ostatnio się nie sprawdzają
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) u nas teraz też brzydka pogoda
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) mglisto, ciemno i deszczowo
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:12) tylko choróbska się szerzą