Sign in to follow this  
Followers 0

Jakie Ciasta Na Wielkanoc?

69 posts in this topic

Posted · Report post

Ja polecam pysznego mazurka :mrgreen:

Posted · Report post

Ja zamierzam upiec sernik jak snikers,ciasto kubuś oraz ciasto z krakersami czy balowe się ono tutaj nazywa no i obowiązkowo babeczki do święconki.

Posted · Report post

ja na święta za zadanie mam zrobić tylko ciasta, więc troszkę poszaleję. zaczynam od Mazurka z przepisu Zuziorka, póżniej snickers, ponieważ jest niesamowicie pyszny i długo postoi, następnie dziwak i warstwowiec :) SZKODA ŻE NIE BĘDĘ MOGŁA ICH POJEŚĆ :) postanowiłam że nawet w święta się nie dam i będę trzymac dietę :(??: ciekawe jak mi pójdzie??

Posted · Report post

Magdalenko ja także nie jem nic słodkiego już 5 tygodni-ale mój post kończy się w święta i zamierzam przygotować coś dobrego. Napewno będzie babka ,sernik z mojego przepisu -bardzo puszysty,cappucino i ciasto z delicjami i oczywiście mazurek. Mam mieć w święta dużo łakomczuszków.

Posted · Report post

Ja na pewno zrobię Makowe roladki w masie serowej , pierniczki (chociaż to nie te świeta ale powycinam w kształcie jajek i udekoruję do koszyczków), babkę na pewno (jeszcze nie zdecydowałam którą). Wystarczy - będą jeszcze ciasta od mamy (zawsze sie wymieniamy).

Posted · Report post

Ja planuję biszkopt z nutellą i suszonymi śliwkami,babkę z ananasem,makowiec,sernik i roladę jabłkową.

Posted · Report post

Ja na pewno zrobię ciasto toffi, które mi kiedyś Doroto poleciłaś:(. Będzie też jabłecznik, jakiś sernik (może toffi?), no i kopiec kreta. A co więcej to zależy, ile osób będzie mi pomagać :)

Posted · Report post

Ale pyszności będziecie piekły ja na pewno upiekę jakąś babkę i sernik z brzoskwiniami. :(

Posted · Report post

A ja upiekę sernik na pewno,ale jeszcze rodzinka nie zdecydowała jaki ma być,jabłecznik i babkę :(

Posted · Report post

Walczę z grypą ,wiec nadal nie wiem ,ile starczy mi sił ,żeby stać przy garach.W planach babka gotowana i mazurek ,jakis lekki .

Posted · Report post

Ja sernik dla mojego męża , krówkę lub mazurek Zuzorka ,babę narazie sprzątam..... :(

Posted · Report post

Ja upieke sernik snickers ze swojego przepisu,babke puchowa,jablecznik z kisielem,makowca i moze babke drozdzowa zaparzana albo drozdzowke Halinki.

Posted · Report post

Mam zamiar upiec takie oto placki już mam wszystko kupione do pieczenia. - sernik - snikers - placek królewski - kubuś - warstwowiec - placek z brzoskwiniami - tort murzynek - babke piaskową - placek z masą śmietankowo - galaretkową - strucle drożdżową do śniadania wielkanocnego i może jeszcze ptysia oczywiście jak zdążę.

Posted · Report post

oja Iwonko to chyba zapowiada sie u Ciebie wielka balanga, Tyle ciast. ja tradycyjnie babke cynamonową, mazurk, metrowiec no i może jakiś serniczek

post-8352-1205863175_thumb.gif

Posted · Report post

Iwonko koniecznie porób zdjęcia tych smakowitości :(

Posted · Report post

ja pieke bananowca, babke, sernik i jabłecznik z kisielem. Powodzenia wszystkim życzę w sprzataniu pieczeniu i gotowaniu :grin: I nie spieszcie sie bo z tego pośpiechu to nic nie wychodzi czasem :grin:

Posted · Report post

ja za to zabieram sie za sernik, keks, sernik na zimno z galaretka i bez cukru ( to dla mnie bo jestem na diecie) i pewnie makowiec. Do tego nie bedzie baby jak zawsze bywalo, ale bedzie drozdzowe z masa kokosowa( a propos moge podac przepis...jest cudowne). Oprocz tego drozdzowego nie bedzie zadnych zmian bo moja rodzina jest konserwatywna i lubia to co zawsze...ja natomiast bym poeksperymwntowala z waszymi przepisami ( widze snikers ma wziecie) ale w sumie to pieke dla nich wiec ich wybor :grin: jak przeprowadze sie na swoje to swojej przyszlej rodzinie bede robila wspaniale swiateczne dziwactwa. :grin:

Posted · Report post

Ja będę piekła Isaurę , Ptysia i Biszkopt ze śliwkami i nutellą :grin: No chyba że M będzie miał specjalne życzenie :grin: to będą wprowadzone zmiany :grin:

Posted · Report post

Ja musiałam upiec jabłecznik - otworzyły mi się dwa słoje z jabłkami. Biszkopt z masą krówkową i orzechową ze względu że okres spożycia który kończy się 25.04. Mas gotowych nigdy już nie kupię. Placki upiekłam według mojego pomysłu, a w miejsce babki upiekłam sernik.

post-2336-1206281422_thumb.jpg

Posted · Report post

Halinko a co z tymi masami jest nie tak?

Posted · Report post

Mart masy żadnej gotowej nie kupię, były tak twarde że trudno było wyjmować z puszek i jeżeli mnie pamięć nie myli, to dla mnie były za słodkie. Pozdrawiam

Posted · Report post

Mazurek kajmakowy ! Pycha !

Posted · Report post

Ja zamierzam upiec pierwszego w swoim życiu mazurka. Mam już upatrzony jeden przepis na mazurek czekoladowy. Jak mi wyjdzie to wrzucę ten przepis:) I widziałam na jeden stronie przepis na wielkanocne króliczki i wielkanocne rogaliki z jajkiem w środku. Poza tym pewnie jakaś babka i może pleśniaczek. Zobaczymy:)

Posted · Report post

Ja w tym roku mam w planach 3 ciasta -cytrynowo-śmietanowe Eli -placek kolorowy s.Anastazji -sernik z brzoskwiniami Babeczkę kupię małą do koszyczka nie będę piekła na święta wolę upiec w innym czasie,przez święta wszyscy wolą jeść ciasta z kremami-taką to mam wybredną rodzinę,mam na myśli moich gości. :)

Posted · Report post

Witam jak co roku zrobię na pewno mazurki kajmakowy i czekoladowy do tego pewnie mój nowy specjał-ciasto Poe-bananowo-kokosowe roladę jabłkową i chciałabym zrobić sernik z malinami-ostatnio jadłam taki w jakiejś kawiarni, miał kruchy spód i w środku jakiś mus malinowy, był pyszny i nie mogę nigdzie znaleźć przepisu, który by był podobny do niego :)