Skocz do zawartości

Chińszczyzna


kondi

Rekomendowane odpowiedzi

Chińszczyzna

Składniki

• 30-40 dag mięsa (pierś z kurczaka ,indyk lub wołowina )

• ok 1 marchew

• 1 papryka

• 1 por

• 1 cebula

• kiełki dowolne

• grzyby mun(niekoniecznie)

• można dodać dowolne warzywa takie jak: brokuły,kukurydza(kolby),

fasolka szparagowa ,lub kiełki bambusa

• sos sojowy - dowolny (może być grzybowy)

• 2 główki czosnku

• chili do smaku (lub mango pikantne -łyżeczkę )

• 3 łyżki oleju(winogronowy lub słonecznikowy)

• pół łyżeczki imbiru

jak nie mam czasu na przygotowanie świeżych warzyw zastępuje je mieszanka chińską mrożoną

Etapy przygotowania

1. Mięso kroimy w paski ,mieszamy z 5 łyżkami sosu sojowego i rozdrobnionym czosnkiem ,chilli lub mango ,odstawiamy do lodówki na ok 1/2 h

2. Warzywa kroimy w paski .Wok rozgrzewamy (lub głęboka patelnia lub garnek ).

Wlewamy olej smażymy szybko mięsko ,dodajemy warzywa ,pół szklanki wody z rosołkiem

i przykrywamy pokrywą i na najmniejszym ogniu smażymy 10 min

3. Podajemy z ryżem ...Polecam ryż jaśminowy .smacznego!

post-9951-1214516352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne wątpliwości... czy wołowina, po takim krótkim smażeniu, wystarczająćo zmięknie? :D Marynowanie wołowiny w sosie sojowym, przez zaledwie pół godziny, to raczej zbyt krótko, by dobrze skruszała i żeby wystarczyło jej duszenie 10 min... Robiłam już chińszczyznę wiele razy, na różne sposoby i z tego co wiem, wieprzowina jest lepsza od wołowiny - do chińskich potraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się wołowinę chudą ,wycina żyły i tłuszcz i kroi w szerokie paski , może najpierw spróbuj zrobić z kurczakiem ,

Ważne też by Wok czy garnek z olejem był dobrze nagrzany .

ja nigdy nie miałam z wołowiną problemu , wołowina nie potrzebuje długiej obróbki ,

dłużej piecze się wieprzowinę to właśnie wołowinę przygotowuje się w wysokiej temperaturze i szybko

potem odstawia się mięso by samo doszło .

Wołowinę czym dłużej się ją piecze tym twardsza i sucha

Ja robię wołowinę jak Duńczycy ,a jest tu bardzo popularna .

tu jest przepis na wołowinę jak ja robię :

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=6705

pozdrawiam :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam już chińszczyznę z kurczakiem, indykiem i wieprzowiną (pisałam powyżej, że robiłam wiele razy ;) )

Wybiera się wołowinę chudą ,wycina żyły i tłuszcz i kroi w szerokie paski , może najpierw spróbuj zrobić z kurczakiem ,

Ważne też by Wok czy garnek z olejem był dobrze nagrzany .

ja nigdy nie miałam z wołowiną problemu , wołowina nie potrzebuje długiej obróbki ,

dłużej piecze się wieprzowinę to właśnie wołowinę przygotowuje się w wysokiej temperaturze i szybko

potem odstawia się mięso by samo doszło .

To fakt, nie próbowałam chińszczyzny z wołowiną - tzn. nie jadłam, ani nie robiłam.

Jednak wieprzowina zawsze wychodziła pyszna w chińszczyźnie.

Wołowinę czym dłużej się ją piecze tym twardsza i sucha

Ja robię wołowinę jak Duńczycy ,a jest tu bardzo popularna .

tu jest przepis na wołowinę jak ja robię :

http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=6705

pozdrawiam :P :P

Dzięki za ciekawy przepis - możliwe, że kiedyś go wypróbuję, jeśli uda mi się kupić ładną i niedrogą wołowinę. Niestety, w moim mieście jest bardzo droga - cena jest prawie identyczna zarówno na bazarach, w sklepach osiedlowych i supermarketach. Trochę mnie to dziwi, bo w innym regionie wołowinę można kupić nawet o 7-10 zł taniej (cena za 1 kg).

Kiedyś robiłam pieczeń wołową w czerwonym winie - była przepyszna - zarówno na ciepło, jak i na zimno :) - Była krucha i soczysta - dosłownie niebo w gębie...

Wiele razy marynowałam wołowinę w musztardzie i czosnku - to na zrazy - w tej marynacie szybko kruszeje i szybko się ją przyrządza. Jednak ta marynata nie bardzo mi się podoba do pieczeni... :D

Wracając do chińszczyzny - robiłam ją na przeróżne sposoby - pikantną, słodko-kwaśną, słodko-pikantną.

Własciwie rzadko trzymałam się oryginalnych przepisów, bo czasem brakowało mi niektórych składników.

Np. do chińszczyzny słodko-pikantnej dodawałam kilka łyżek dżemu brzoskwiniowego lub ananasowego i trochę syropu ananasowo-kokosowego... Otrzymywałam niesamowicie ciekawy i pyszny efekt smakowy :) - ale może już dosyć, bo chyba za bardzo się rozpisałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo zależy od mięsa , należy wybierać różowe mięso ,jak ma żółty tłuszcz to znaczy że może być mięso twarde (ze zwierząt starszych) ja też eksperymentuje z chińszczyzną jak kupię jakieś nowe przyprawy to próbuje co z tego wyjdzie ,ale ostatnio zasmakowałam się w kuchni tajskiej ,bardzo mi smakuje , chciałabym nauczyć się gotować dania z tej kuchni . polecam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.