Skocz do zawartości

Zalewa Octowa Do Grzybów


pszubart

Rekomendowane odpowiedzi

Zalewa: 3 szklanki wody, 1 szklanka octu 10%, 1 łyżka soli, 3 łyżki cukru. Przyprawy: liście laurowe, ziele angielskie, pieprz, goździki, cebula. Wykonanie: Grzyby oczyścić, wrzucić do wrzątku i gotować, aż będą miękkie. Potem grzyby wyłowić z wody, ułożyć w słojach, dodając przyprawy i plaster cebuli. Zagotować składniki zalewy i gorącą zalać grzyby. Słoje szczelnie zamknąć i pasteryzować 20 min. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzieki za przepis w sobotę wybieram się na grzyby i zamierzam zamarynować je tylko nie miałam przepisu, :) a prosze mi podpowiedzieć, jak już umyje grzybki mam je poukładać na wcisk do słoików? potem zalać tą zalewą gorącą? czy zimną? i co potem jak pozamykam nakrętki to co dalej się robi? byłabym wdzięczna za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasolka :) Jezeli moge podpowiedzieć.Najpierw musisz grzyby oczyścić, wrzucić do gorącej osolonej wody i gotowac. Maslaki okolo 10 minut, podgrzybki i im podobne dłużej. Okolo pól godziny. Później odcedzić, powkładać do słoików, ostudzic i dopiero zalać gorącą zalewą. Dla pewnosci mozesz pasteryzować. Ja tego nie robię. Pozdrawiam :sad: Ale moze Pszubart robi inaczej, nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasolka :sad: Jak juz napisałem, ja nie pasteryzuję, ale moja marynata jest trochę inna.Do grzybów używam wody i octu w takiej samej ilości. 1 1/4 szklanki wody,1 1/4 szklanki octu, 4-5 dag cukru, 1 dag soli oraz przyprawy(pieprz, ziele, liście laurowe). A pasteryzacja to oczywiście podgrzewanie przetworów od 60 do 100*C ;) I jeszcze jedno...ocet 10% :-) To teraz na grzyby i do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

grzybków nie należy układć w słoikach, muszą swobodnie pływać w zalewie ( kiedy potrząśnie się w słoiku), ponieważ zalewa po pewnym czasie zmętnieje i całość nie wygląda apetycznie. Przynajmniej tak się dzieje z podgrzybkami i opieńkami, które w moim regionie są powszechne. Grzyby obgotowywuje pół godziny. przygotowywuję najlepszą na świecie zalewę: 4 szkl. wody niepełna szkl. octu ( do podgrzybków daję całą) 10 czubatych łyżek cukru sól do smaku ziele, liść cebula do gotującej zalewy dodaje grzyby. Całość zagotowywuję jeszcze raz. gorące do słoików, po czym zakręcam i do góry dnem aż wystygną. Oczywiście, jak mam więcej grzybów to robię więcej zalewy. tak przygotowane grzybki nawet po dwóch latach sa wyśmienite, a opieńki zrobione w ten sposób znikają z piwniczki w każdej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zalewa: 3 szklanki wody, 1 szklanka octu 10%, 1 łyżka soli, 3 łyżki cukru.

Przyprawy: liście laurowe, ziele angielskie, pieprz, goździki, cebula.

Wykonanie: Grzyby oczyścić, wrzucić do wrzątku i gotować, aż będą miękkie. Potem grzyby wyłowić z wody, ułożyć w słojach, dodając przyprawy i plaster cebuli. Zagotować składniki zalewy i gorącą zalać grzyby. Słoje szczelnie zamknąć i pasteryzować 20 min.

:smile:

Witaj pszubart właśnie zrobiłam grzybki prawdziwki wg twojej receptury zalewa pychotka oczywiście musiałam otworzyć słoik bo ślinka mi ciekła pychotka :biggrin: dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.