Skocz do zawartości

Jaki Wypiekacz Do Chleba?


Gość kasia.p

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wypiekacz i jestem bardzo zadowolona,ale nie moge Ci pomoc bo kupowalam go tu gdzie mieszkam-czyli w Chicago.Ogolnie wypiekacze roznia sie tylko iloscia mieszadel (1 lub 2) i foremka.Te z dwoma mieszadlami sa badziej podluzne i nizsze,a te z jednym krotsze i wyzsze.Na jednym z forum czytalam ze z tanszych to Clatronic dobrze sie sprawuje.Bardzo dobry jest Panasonic,ale to juz duzo grubszy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja widziałam moulinex jakieś całkiem niedrogie wypiekacze do chleba. Firma jest dość dobra, więc myślę, że ten wypiekacz też by się nienagannie sprawował :) Ja mam Tefala, ale to już kosztuje co najmniej dwa razy więcej niż Ty chcesz przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mogę się wypowiedzieć na temat "jaki wypiekacz" bo jeszcze nie mam, ale myślę o nim. W przyszłym tygodniu będzie w LIDL-u za 179 zł. Można wytrzymać, cena kusząca. Tylko jeden problem 850W, przy moich rachunkach za prąd, praca tego urządzenia przez 3 godziny mnie przeraża. Za gaz płacę ryczałt 5 zł na m-c. Nie wiem czy warto. Może ktoś, kto ma doświadczenie, doradzi co zrobić. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką Moulinexa XXL z przystawką do bagietek. Na razie piekę głownie z mieszanek chleb o wadze 1000 i 1500. Ten mały wychodzi mi jakis taki mały... Uważam, że maszyna jest super ! Natomiast przystawka do bagietek nie za bardzo, pieką się 4 małe bagietki a dużo przy tym zachodu. Najlepiej kupować przez Internet (też na Allegro), w sklepach AGD ceny sa o wiele wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o chlebie wypiekanym z takiego wypiekacza? Warto zainwestować? Ja nienawidzę krojonego chleba, skórka jest miękka, zamiast chrupiąca, a sam chleb jakby sparowany. Tylko ciężko teraz kupić niekrojony..

Chleb jest rewelacyjny !!! Długo jest śweży, jak dasz przypieczenie skórki jest chrupiący. A przy krojeniu chleba podstawa to dobry nóż, specjlany z piłka właśnie do chleba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do Lidla nie przywieżli tych automatow ale kupiłam na allegro-czekam na przesyłkę.W Saturnie np.zero wyboru-jakiś jeden model stał za ponad 3 stówy!Dowiedziałam się,że w sklepie fabrycznym przy zakładach zbożowych mają mąki do wypieku chleba bo nawet w sklepie ze zdrową żywnością wyboru nie ma a tam żytnią mają po 1.70/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wybór nie jest łatwy i zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jedno jest dla mnie pewne - marka wypiekacza to ostatni argument jaki powinno brać się pod uwagę. Po pierwsze trzeba odpowiedzieć na pytanie czy potrzebuje duże chlebki czy wystarczą mniejsze. Jeśli mniejsze nie ma sensu kupować dużego wypiekacza po pierwsze ze względu na cenę po drugie rachunki za prąd. Jeśli wypiekacz ma być większy - to raczej powinien mieć dwa mieszadła oraz moc większą niż 600W. Z mojego doświadczenia jako sprzedawcy wynika, że jest to raczej sprzęt bezawaryjny. Z dostępnych na polskim rynku można polecić wyższą półkę cenową - Zelmer Moulinex - są to sprawdzone sprzęty pracujące bezawaryjnie długie lata. jeśli ktoś preferuje bardziej ekonomikę zakupów niż markę sprzętu to warte polecenia są clatroniki, severiny, wypiekacze first oraz model alaska 2600. Te można nabyć za mniej niż 200zł . A teraz cos co zostanie uznane jako herezja - ale wynika z naszych doświadczeń a zaręczam ze sprzedaliśmy setki wypiekaczy i tych tańszych i tych droższych. Otóż najmniej awaryjne są alaski - nie wiem dlaczego tak jest ale to fakt jaki zaobserwowaliśmy na przestrzeni kilkuletniego handlu tym sprzętem. Poza tym trzeba pamiętać ze smak chleba to wynik doświadczenia gospodyni a nie marki wypiekacza. Wniosek - raczej polecam tańsze sprzęty które często nie maja wodotrysków z których nie ma potrzeby korzystać ale w zamian za to jest mniej newralgicznych punktów które ulegają awarii. Reszta to wynik fantazji piekarza (piekarki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej, dziewczyny doradzcie mi proszę jaki kupić wypiekacz do chleba i na co w ogóle zwrócić uwagę bo nie mam pojęcia zielonego :razz: mogę przeznaczyć do 350 zł, będę wdzięczna za pomoc

Jesli moge doradzic to proponuje dobry sprzet najlepszy bedzie PANASONIC posiada 19 programow . mozesz piec chleb roznego rodzaju, bulki. ciasto slodkie, ciasto na makaron , na pizze, rogale. Lecz obawiam sie, ze w Polsce nie kupisz moze na Allegro. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.