Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piana z bialek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tusia

Tusia

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 26.05.2005 - 22:19

Aby ubita na sztywno piana nie rozpadla sie, nalezy dodac do niej szczypte soli lub pare kropel soku z cytryny.

r e k l a m a

#2 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4712 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 14.12.2005 - 15:45

Popieram ;)

#3 pszczółka maja

pszczółka maja

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 222 postów

Napisano 11.02.2006 - 21:38

ja dodaje troche mąki ziemniaczanej :wink:

#4 Jola_A.

Jola_A.

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 370 postów

Napisano 04.06.2006 - 15:08

Ostatnio gdzies wyczytalam, ze nalezy dodac lyzke cukru. Niestety nie sprawdzilam tego.

#5 Bernimek

Bernimek

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 313 postów

Napisano 05.06.2006 - 18:58

To prawda - jeśli chce się ubić pianę z białek szybciej to dadaje się do niej szczyptę soli albo miałkiego cukru.
Jednak wiem, że jeśli trzepaczka lub naczynie, które używa się do ubijania piany jest trochę mokre lub lekko zatłuszczone to żadne dobre rady nie pomogą - piana nie ubije się na sztywno!

Pianka lubi idelaną czystość, suchość i żadnego tłuszczu!

#6 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4712 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 06.06.2006 - 09:27

... Jednak wiem, że jeśli trzepaczka lub naczynie, które używa się do ubijania piany jest trochę mokre lub lekko zatłuszczone to żadne dobre rady nie pomogą - piana nie ubije się na sztywno! ...

To prawda.
Miałam kiedyś taką sytuację, że wlałam białka do 'mokrego' naczynia do ubijania, i piana nie ubiła się na sztywno, no i potem ciasto nie wyszło takie jak powinno ... :D??:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#7 arabika

arabika

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 220 postów

Napisano 06.06.2006 - 09:36

To prawda - jeśli chce się ubić pianę z białek szybciej to dadaje się do niej szczyptę soli albo miałkiego cukru.
Jednak wiem, że jeśli trzepaczka lub naczynie, które używa się do ubijania piany jest trochę mokre lub lekko zatłuszczone to żadne dobre rady nie pomogą - piana nie ubije się na sztywno!

Pianka lubi idelaną czystość, suchość i żadnego tłuszczu!

no i w pianie nie może znaleźć się ani odrobina żółtka bo tez nasze wysiłki będą daremne
Naczynie które używamy do ubijania dobrze też jest schłodzić wtedy piana ubija się bardzo szybko :D

#8 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 19.12.2006 - 14:59

no i w pianie nie może znaleźć się ani odrobina żółtka bo tez nasze wysiłki będą daremne
Naczynie które używamy do ubijania dobrze też jest schłodzić wtedy piana ubija się bardzo szybko :-D

DOBRZE TEŻ JEST SCHŁODZIĆ TRZEPACZKĘ.

#9 aida

aida

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 19.12.2006 - 22:05

Ja bym nie demonizowała, moim zdaniem wszystko w 90% zależy od jakości jaj, wczoraj ubiłam 100% pianę z białek do których wpadło mi całe żółtko i w dodatku przy wyciąganiu się rozpadło. Jak dowodzą badania i doświadczenie jaj wcale nie musza być prosto od kury, czyli jeszcze ciepłe wręcz przeciwnie.

#10 dana2005

dana2005

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 177 postów
  • Zainteresowania:kuchnia, działka

Napisano 07.01.2007 - 15:20

Ja zawsze dodawałam soli, ale wczoraj jak robiłam ciasto przez omyłkę do białek oprócz soli wsypałam cukier waniliowy i o dziwo piana pięknie się ubiła.

#11 DeLarge

DeLarge

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 665 postów

Napisano 07.01.2007 - 16:21

Białko stanowi ok. 60% wagi całego jaja. Im jajo starsze tym białko staje się bardziej cienkie i przezroczyste (można to zauważyć gdy robimy np. jajo sadzone, niektóre jaja bardziej się rozlewają a inne mniej). Do rzeczy, kiedy ubijamy białko na pianę powiększa ono swoją objętość od 6 do 8 razy i tutaj zgodzę się iż warto dodać szczyptę soli. Warto dodać iż zamierzając ubić białko na pianę powinno się pozostawić jajo w temperaturze pokojowej na ok. 30 min. (mamy wtedy większe prawdopodobieństwo iż ubite białko osiągnie największą objętość) ps. a tak na zakończenie: w żółtku jajka jest więcej białka niż w samym białku ps2. w zółtku jednego dużego jaja znajduje się ponad 2/3 dziennej rekomendowanej(czyt. zdrowej) dawki cholesterolu

Similar Topics Collapse

Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  figiel : (01 październik 2014 - 07:29) co do grzybów , to narazie nie ma , czekamy :)
@  figiel : (02 październik 2014 - 14:22) witam !
@  AnnaK : (09 październik 2014 - 20:42) U nas jest sucho to i grzybów nie ma, a szkoda, bo dziś było 24stopnie i noc ciepła więc mogłyby rosnąć.
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:48) Witajcie wieczorową porą :)
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:48) oglądał ktoś mecz??
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:48) mamy kolejne zwycięstwo - pięknie! :)
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:49) Miniu mówią o lasach pyrzowickich, że tam są - były grzybki
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:49) mówiłaś że tam kiedyś zbierałaś ;)
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:49) ja w tym roku na grzybkach nie byłam
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:50) u nas rosną tez pod modrzewiem maślaczki :)
@  Dorota : (11 październik 2014 - 23:50) miłej nocki dla wszystkich :)
@  figiel : (13 październik 2014 - 10:23) witam!!! piękne zwycięstwo ...ale też i zobowiązujące :)
@  figiel : (13 październik 2014 - 10:24) co do grzybów , to u nas zaczęły rosnąć prawdziwki i kożlaki ,le jest sucho w lesie , mogłoby popadać
@  figiel : (13 październik 2014 - 10:24) miłego dnia wszystkim :)
@  figiel : (14 październik 2014 - 09:29) witam ! jestem ciągle wylogowywana , kiedy się zaloguję, mam wiadomość -'nie masz uprawnień do tego' .....
@  figiel : (14 październik 2014 - 09:29) może mi ktoś podpowiedzieć co się dzieje ?
@  AlicjaBar : (17 październik 2014 - 11:19) Witam tak sobie czytam o pigwie i pigwowcu ja robie od kilku lat przetwory kroje owoce zasypuje warstwowo owoc cukier jak pusci sok to do butelek a reszte podsmażam jak dżem miksuje blenderem i do słoiczków pychota na chleb
@  figiel : (17 październik 2014 - 12:15) witam ! i znowu jestem za każdym razem wylogowywana :(,jak wchodze na stronę to tylko raz po zalogowaniu
@  kalina : (29 październik 2014 - 12:46) 1000SMAKÓW ŚWIATA Jeśli szukacie nowych ciekawych przypraw i już tych nam dobrze znanych w przystępnych cenach zajrzyjcie do sklepu internetowego, szuka wysyłka a przyprawy naprawde ciekawe, posiadamy tez duży wachlarz herbat 1000smakowswiata.pl
@  kalina : (29 październik 2014 - 14:49) Jeśli interesują Was produkty EKO zapraszam na stronę ekofun.pl u nas znajdziecie dużo ciekawych i zdrowych produktów promujących zdrowy tryb życia