Skocz do zawartości

Piana z bialek


Tusia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

To prawda - jeśli chce się ubić pianę z białek szybciej to dadaje się do niej szczyptę soli albo miałkiego cukru.

Jednak wiem, że jeśli trzepaczka lub naczynie, które używa się do ubijania piany jest trochę mokre lub lekko zatłuszczone to żadne dobre rady nie pomogą - piana nie ubije się na sztywno!

Pianka lubi idelaną czystość, suchość i żadnego tłuszczu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jednak wiem, że jeśli trzepaczka lub naczynie, które używa się do ubijania piany jest trochę mokre lub lekko zatłuszczone to żadne dobre rady nie pomogą - piana nie ubije się na sztywno! ...

To prawda.

Miałam kiedyś taką sytuację, że wlałam białka do 'mokrego' naczynia do ubijania, i piana nie ubiła się na sztywno, no i potem ciasto nie wyszło takie jak powinno ... :D??:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - jeśli chce się ubić pianę z białek szybciej to dadaje się do niej szczyptę soli albo miałkiego cukru.

Jednak wiem, że jeśli trzepaczka lub naczynie, które używa się do ubijania piany jest trochę mokre lub lekko zatłuszczone to żadne dobre rady nie pomogą - piana nie ubije się na sztywno!

Pianka lubi idelaną czystość, suchość i żadnego tłuszczu!

no i w pianie nie może znaleźć się ani odrobina żółtka bo tez nasze wysiłki będą daremne

Naczynie które używamy do ubijania dobrze też jest schłodzić wtedy piana ubija się bardzo szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

no i w pianie nie może znaleźć się ani odrobina żółtka bo tez nasze wysiłki będą daremne

Naczynie które używamy do ubijania dobrze też jest schłodzić wtedy piana ubija się bardzo szybko :-D

DOBRZE TEŻ JEST SCHŁODZIĆ TRZEPACZKĘ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie demonizowała, moim zdaniem wszystko w 90% zależy od jakości jaj, wczoraj ubiłam 100% pianę z białek do których wpadło mi całe żółtko i w dodatku przy wyciąganiu się rozpadło. Jak dowodzą badania i doświadczenie jaj wcale nie musza być prosto od kury, czyli jeszcze ciepłe wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Białko stanowi ok. 60% wagi całego jaja. Im jajo starsze tym białko staje się bardziej cienkie i przezroczyste (można to zauważyć gdy robimy np. jajo sadzone, niektóre jaja bardziej się rozlewają a inne mniej). Do rzeczy, kiedy ubijamy białko na pianę powiększa ono swoją objętość od 6 do 8 razy i tutaj zgodzę się iż warto dodać szczyptę soli. Warto dodać iż zamierzając ubić białko na pianę powinno się pozostawić jajo w temperaturze pokojowej na ok. 30 min. (mamy wtedy większe prawdopodobieństwo iż ubite białko osiągnie największą objętość) ps. a tak na zakończenie: w żółtku jajka jest więcej białka niż w samym białku ps2. w zółtku jednego dużego jaja znajduje się ponad 2/3 dziennej rekomendowanej(czyt. zdrowej) dawki cholesterolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.