Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 3 głosy

Łącki Przekładaniec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 andy8

andy8

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 815 postów
  • Zainteresowania:rozwiązywanie krzyżowek,kulinaria,pieczenie ciast,

Napisano 21.01.2009 - 20:56

Składniki na blaszke 20/30cm Biszkopt kakaowy: -5 jajek -niepełna szkl.cukru -niepełna szkl.mąki -łyżeczka proszku do pieczenia -3 łyżeczki kakao Ciasto orzechowe: -25 dag orzechów grubo pokrojonych -5 jajek -szkl. cukru -1 łyżka płynnego miodu -1 łyżka maki ziemniaczanej -2 łyżka mąki pszennej -1 łyżeczka proszku do pieczenia Krem : -pół litra mleka -szkl.cukru -5 żółtek ( pozostałych z ciasta orzechowego) -2 łyżki mąki pszennej -2 łyżki mąki ziemniaczanej - 1.5 kostki masła dodatkowo: -50 dag śliwek suszonych namoczonych w alkoholu (na całą noc) -polewa kakaowa -5 dag orzechów zmielonych do posypania wierzchu ciasta krem:żółtka zmiksowac z kilkoma łyżkami mleka i mąkami ,pozostałe mleko zagotowac z cukrem po czym dodac masę jajeczną i ugotowac budyń. Budyń przestudzic i połączyć ze zmiksowanym miękkim masełkiem. ciasto orzechowe:białka oddzielic od żółtek .Białka ubic na sztywno ,dodać cukier i nadal ubijać .Dodac miód i obydwie maki chwilke jeszcze miksować aby się masa białkowa połączyła z mąkami.Wsypać grubo pokrojone orzechy i wymieszać delikatnie łyzka .Piec na złoty kolor. biszkopt kakaowy: białka oddzielić od żółtek .Białka ubić na puch następnie dodac żółtka i cukier i nadal ubijać .Stopniowo wsypywać mąkę wymieszana z proszkiem do pieczenia i kakaem ( sypkie składniki przesiać) i delikatnie mieszać drewniana łyżką. piec około 25 minut w piecyku nagrzanym do 180 stopni Po wystudzeniu przekroić na pół. przełożenie ciasta: -biszkopt kakaowy -połowa masy budyniowej -pokrojone śliwki namoczone w alkoholu -ciasto orzechowe -druga częśc masy budyniowej-śliwki -druga częśc biszkoptu kakaowego -polewa kakaowa Ja ze względu na dzieci nie namoczyłam śliwek w alkoholu tylko w naparze z herbaty z dodatkiem kilku kropel olejku rumowego.

Załączone miniatury

• Obr_025.jpg

r e k l a m a

#2 Jolcia

Jolcia

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1000 postów

Napisano 21.01.2009 - 21:40

Ależ smakowite ciasto ,mniam mniam ;)

#3 ina12

ina12

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3988 postów

Napisano 22.01.2009 - 00:39

Piękne ciasto i wyborny przysmak.
Pozdrawiam

#4 apsik

apsik

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1634 postów

Napisano 22.01.2009 - 11:36

Aniu i kto tu kogo kusi...wygląda smakowicie i obłędnie. Mam tylko pytanie bo popsuła mi się waga,ile to będzie tak sypiąc w szklanki 25 dag orzechów pokrojonych-jeśli możesz to tak w przybliżeniu...z góry dziękuję.

#5 andy8

andy8

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 815 postów

Napisano 22.01.2009 - 20:11

Elu ja kupuję orzechy już łuskane z reguły w opakowaniu jest 100 gram więc kupuję 2 paczki,kiedyś kupowałam w skorupkach ale włoskie często są spleśniałe w środku i się zraziłam.Nigdy nie sypię do szklanki więc nie wiem ile to może być ;)

#6 apsik

apsik

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1634 postów

Napisano 23.01.2009 - 09:28

Nic się nie stało...jakoś będę sobie radzić ,może kupię jedną paczuszkę i zobaczę ile jest w niej orzechów. Ja mam swój orzech -a w tym roku wyjątkowo obrodził ,więc bedzie okazja upiec kolejne pyszne ciacho. Pozdrawiam i dziękuję.

#7 Jolcia

Jolcia

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1000 postów

Napisano 23.01.2009 - 16:01

Elu w szklance mieści się 12 dag orzechów włoskich.Akurat przeważyłam.

#8 mart

mart

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 523 postów

Napisano 23.01.2009 - 21:20

Ale apetyczne ciacho! Nastepne w kolejce do zrobienia.
Dołączona grafika

#9 Kaliope

Kaliope

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 697 postów
  • Zainteresowania:kultura, sztuka, psychologia, literatura piękna, muzyka, poezja, kulinaria, pastele

Napisano 16.02.2009 - 19:15

Wspaniałe ciasto!!! Bardzo wszystkim polecam. Upiekłam je na proszoną kolację jako słodki podarunek dla pani domu.. ciasto zrobiło ogromne wrażenie. Nie tylko smaczne ale bardzo okazale wygląda, bo jest wysokie (zrobiłam tekturową wstawkę do formy). Co prawda trochę pracochłonne, ale naprawdę warto spróbować. Miałam trochę mało śliwek i starczyło ich tylko na jedną warstwę kremu, więc na drugą położyłam "ciapki" konfitury ze smażonych wiśni. Zdjęcia wkleję jak przerzucę do komputera (niestety zrobione tylko telefonem komórkowym). Dziękuję za przepis i serdecznie pozdrawiam Autorkę :D
"Bo nie jest światło, by pod korcem stało,
Ani sól ziemi do przypraw kuchennych,
Bo piękno na to jest, by zachwycało,
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało"

#10 andy8

andy8

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 815 postów

Napisano 16.02.2009 - 23:25

Kaliope bardzo się cieszę że ciasto przypadło Tobie i rodzince do gustu-pozdrawiam :D

#11 Kaliope

Kaliope

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 697 postów
  • Zainteresowania:kultura, sztuka, psychologia, literatura piękna, muzyka, poezja, kulinaria, pastele

Napisano 25.02.2009 - 12:00

Zapomniałam wystawić ocenę.. oczywiście ciacho na 5 :sad:

#12 Kaliope

Kaliope

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 697 postów

Napisano 06.03.2009 - 17:48

Dodaję zdjęcie tego pysznego ciasta. Nie jest dobrej jakości, bo wykonane telefonem komórkowym, ale tylko takie posiadam. Jeszcze raz wszystkim bardzo polecam przekładańca. Zatanawiając się z Mamą nad ciastami wielkanocnymi uznałyśmy, że trzeba będzie powtórzyć ten wypiek.. tak wszystkim smakował :sad: Zdj_cie041.jpg

#13 andy8

andy8

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 815 postów

Napisano 06.03.2009 - 23:44

Kaliope bardzo się cieszę choć przecież sama nie wymyśliłam tego przepisu tylko go wypróbowałam z książki,nie mniej jednak to super że ciasto przypadło Twojej rodzince do gustu :sad:

#14 iwona30

iwona30

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 1337 postów

Napisano 07.03.2009 - 00:23

Czym można zastąpić śliwki bo nie bardzo za nimi przepadam.

#15 Magdalena

Magdalena

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Kulinaria, powieści historyczne,obyczajowe, fantazy,ogrodnictwo

Napisano 07.03.2009 - 10:13

Ja też to ciasto piekłam jest pyszne polecamDSC00001.JPG

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:27) pogoda też taka sobie
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:27) zachęca tylko do spania
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:28) ale weekend był piękny
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:28) słońce grzało, a grzało - super pogoda na spacery :)
@  Dorota : (31 marzec 2014 - 11:28) pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
@  Peerph : (31 marzec 2014 - 18:53) Gdzie najlepiej sie kierowac na studia gastronomiczne w stolicy i okolicy ?
@  AnnaK : (01 kwiecień 2014 - 12:19) Podałam Ci SGGW w W-wie. Z Google nie chcesz skorzystać, więc zatrudnij się w restauracji z dobrą kuchnią i w myśl zasady praktyka czyni mistrza ucz się zawodu w ten sposób.
@  Peerph : (01 kwiecień 2014 - 21:11) Dziekuje, ale odpisalem Ci tez godnie. Przeciez na cala stolice nie moze byc tylko jedna uczelnia godna polecenia. Mi nie chodzi glownie o umiejetnosci, a raczej o to, co lepiej bedzie dla przyszlego pracodawcy, bo, ze by dobrze gotowac nie trzeba sie az tak trudzic, jak sie ma jakies juz umiejetnosci.
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:55) Witajcie :)
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) Jak tam u Was przygotowania do Świąt??
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) ja już "prawie" wszystko posprzątałam ;)
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) teraz przygotowuję sobie listę świątecznych potraw
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:56) potem zakupy
@  Dorota : (17 kwiecień 2014 - 11:57) a jutro zawijam rękawy i wchodzę do kuchni.... pffffff ;)
@  AngelaAniela : (17 kwiecień 2014 - 12:41) Witaj! Niestety mam już jutro gości, juz dziś muszę zabrac się do gotowania, lasagne z karczochami.... ale w sobotę chcę zabrać się za Twoje Coasto, Dorotko, warstwowe z toffi, więc kombinuje nad tym toffi...
@  AngelaAniela : (17 kwiecień 2014 - 12:41) (nie jestem w stanie kupić mleko skondensowane, też chrzanu nie ma!!!)
@  AngelaAniela : (17 kwiecień 2014 - 12:42) Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Radosnego Alleluja!
@  Dorota : (22 kwiecień 2014 - 15:35) Witam :)
@  Dorota : (22 kwiecień 2014 - 15:36) oj oj z tym mlekiem to czasami tak jest jak potrzeba to akurat go nie ma, ale w supermarketach zawsze jest :)
@  AngelaAniela : (23 kwiecień 2014 - 14:42) Niestety, we Włoszech nie ma! Ale udalo mi się samej uzyskac substytut toffi... dziękuję jeszcze raz za przepis i serdecznie pozdrawiam ;-)