Skocz do zawartości

Pieczenie Pizzy W Warunkach Domowych.


Gość dziadzia6

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie raz zniechęcałem się do robienia własnej pizzy ze względu na zbyt niską temperaturę piekarnika, co powodowało, że pizza miała dużo mniej smaczne ciasto niż te w pizzeriach. Udało mi się (może nie tylko mnie) czerpać satysfakcję z pieczenia pizzy stosując poniższą metodę. Może Was również zainteresuje:

Potrzebne

-piekarnik gazowy z temp. do 250*C (niestety pokrętło zatrzymuje się na 230*C a nie na "max")

-potrzebny koniecznie jest grill elektryczny zamontowany w piecu.

Jak piec?

1. Przygotowaną pizzę wstawiamy do rozgrzanego do m.in. 230*C i

kładziemy na drugi od dołu poziom.

2. Po 7-10 m.in. otwieramy piekarnik i sprawdzamy łopatką czy od

spodu ciasto zbrązowiało. Ważne aby nie było ciemne, tzn. przypalone

i sztywne.

3. Jeżeli ciasto od spodu jest wyraźnie zarumienione, kładziemy blachę

na 3 lub 2 poziom od góry piekarnika, a owy wyłączamy i włączamy

grill elektryczny.

4. Grill elektryczny wytwarza wysoką temperaturę i to właśnie on

zapewnia nam zarumienione ciasto dokładnie jak z pizzerii!

5. WAŻNE aby nie spalić wierzchu, więc KONIECZNE JEST pilnowanie

pizzy i sprawdzanie czy składniki są wypieczone tak jak lubimy.

Maja skromna osobą, poleca tę "pieszczotliwą" Dołączona grafika metodę wypiekania pizzy w warunkach domowych, bo na prawdę warto pożegnać się z "pizzą na telefon".

SMACZNEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez zalezy od piekarnika, ja mam z funkcja pieczenia pizzy, piekarnik rozgrzewa sie do 250 stopni, dzwiekiem informuje ze osiagnal temp. i wkladam pizze, wlacza sie zegar i odmierza 12 min minute przed koncem dzwoni zeby polozyc ser, wylacza sie automatycznie, jestem bardzo zadowolona z tej super maszyny, ciasto jest idealne za kazdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Witam. Jestem nowy, więc wybaczcie jeśli popełniam jakieś forume faux pas, ale akurat ten temat znalazł mi Google. A więc mój problem polega na tym, że niezależnie jakiego bym nie miał ciasta (własnej roboty, czy ostatnio gotowe kulki robione dla sieci pizzerii), ser dochodzi szybciej niż ciasto. Nie wiem na ile działa mój piekarnik bo podzielony jest na 8 poziomów, ale bez podania temperatur. Piekę na siódmym (pewnie powinienem na ósmym jak czytam o tych wysokich temperaturach). Góra świetna, ciasto w środku prawie surowe. 

 

Ostatecznie można łopatologicznie wstawiając najpierw same ciasto, a po czasie dorzucanie sera i dodatków, ale wiem, że gdzieś popełniam jakiś błąd, więc liczę, że jest szansa na normalne pieczenie.  Z góry dzięki za wszelkie zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja często robię pizzę w domu i nigdy nie miałam problemu z temperaturą. Robię ciasto drożdżowe, więc jedyny problem to jego wyrobienie, ponieważ jest dość ciężko. Natomiast jeszcze nigdy mi się nie zadarzyło, aby mi nie wyszło :) Przyznam, że rozwiązanie z pieczeniem najpiew ciasta, a potem pizzy w całości jest dobre, poniewaz ja je stosuję i się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Ja robiąc pizzę(cienkie ciasto) w domu pieczę ją w temperaturze 250 stopni przez 8 do 10 minut.

Pierwszą połowę tego czasu piekarnik ustawiam na opcję grill, a pozostałe 4 minuty pieczę przy włączonym termoobiegu.

 

Pizza jest w tedy upieczona ale nie sucha.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.