Skocz do zawartości

W Czym Moczyć Rybę Przed Smażeniem?


Gość rkules

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze. Jak zapewne wielu z Was lubię przyrządzać potrawy z ryb (ryby morskie jak np dorsz, mintaj itp) , zazwyczaj są to filety smażone w panierce. Rybę rozmrażam, skrapiam cytryną i posypuje przyprawą do ryb, następnie mąka i jajko i to wędruje na rozgrzany olej... Zauważyłem ze tak przyrządzona ryba mimo użytej cytryny często jeszcze po przygotowaniu ma specyficzny smak "ryb". Ta sama ryba przygotowana w domu często zupełnie w smaku odbiega od tej zakupionej w restauracji (ostatnio miałem taki przypadek z dorszem). Dodam że ryba z restauracji prawie nie miała przypraw a mimo to nie towarzyszył jej ten "charakterystyczny smak" jak rybie którą przyrządziłem w domu. Oczywiście nie jest to jedyny przypadek, z jakim się spotkałem. Ogólnie w kuchni dążę do tego aby uzyskać smak ryby smażonej taki jak w restauracji, ale chyba czegoś brakuje w moim procesie przyrządzania. Gdzieś wczytałem że rybkę powinno się moczyć w mleku przed smażeniem. Jakie są Wasze spostrzeżenia i opinie ?...proszę o radę :wink:   Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Morską rybę płuczę szybko pod bieżącą wodą, osuszam papierowym ręcznikiem i moczę w mleku ok.30 min. Odsączam, znów osuszam ręcznikiem i posypuję dość obficie pieprzem cytrynowym. Ryba nabiera smaku ok. pół godziny. Następnie panieruję i smażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rkules! Jesli chodzi o rybki,to są rózne sposoby ich przyrządzania. Ja rybki płuczę w zimnej wodzie,osuszam i czasami skrapiam sokiem z cytryny. Solę bezpośrednio przed panierowaniem i smażeniem (solenie wczesniej powoduje,że ryba robi się "mokra" i przypala na patelni).Nie uzywam przypraw do ryb,gdyz mają one potem specyficzne smak i zapach,których nie preferuje zarówno moja rodzinka jak i ja. Może właśnie te przyprawy powodują,że smak ryb jest inny niż tych z restauracji czy smażalni. Poza tym z tego co się orientuję ryby tam są smazone w głębokim tłuszczu ,a nie tak jak w domu.Sprubój może usmazyć je we frytownicy. Pyszne tez są rybki obtoczone tylko w cieście nalesnikowym (troszke gęstsze niż na naleśniki i bez bułki tartej),wkładane na rozgrzany olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 hej, dzięki za wpisy. Dziś zrobiłem rybki moczone w mleku przez jakieś 3h i przyprawiłem przyprawą do ryb. Smak się zmienił po mleku, ryby stały się delikatniejsze....pytanie...jak wyciągam ryby z mleka to dużo je osączyć, czy wystarczy wrzucić na durszlak aby obciekły?..kolejnym razem spróbuje bez przyprawy do ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.