Sign in to follow this  
Followers 0

Kolorowe Masy

5 posts in this topic

Posted · Report post

Chciałam zapytać cym barwicie masy do ciast, tortów, itp. Czy ktoś z Was próbował barwić masę barwnikiem do jajek? Taką poradę przeczytałam gdzieś w necie, ale nie wiem na ile ona jest skuteczna. ;)

Posted · Report post

Witam barwiłam kiedyś masę tortową barwnikami do jajek, chciałam uzyskać zielony kolor. Szczerze mówiąc wsypałam tylko trochę barwnika, bo bałam się zmiany smaku-smak się nie zmienił, a kolor był taki delikatny pastelowy (nie mam niestety zdjęcia żadnego). Jak chcę uzyskać mocniejszy kolor to używam takich specjalnych barwników-w małych buteleczkach, podobnych do esencji zapachowych, można je już znaleźć w supermarketach. Są bardzo wydajne i nawet kilka kropli daje ładny kolor.

Posted · Report post

Chciałam zapytać cym barwicie masy do ciast, tortów, itp. Czy ktoś z Was próbował barwić masę barwnikiem do jajek? Taką poradę przeczytałam gdzieś w necie, ale nie wiem na ile ona jest skuteczna. :-(

Ja używam kiśli, nadają kolor i smak zarazem. A barwnik do jajek raczej odradzam bo może popsuć smak.

Posted · Report post

Barwniki spożywcze są super. polecam zwłaszcza w żelu

Posted · Report post

Podpinam się pod temat. Wkrótce będę robić tort w stylu angielskim. Wierzch tortu będzie biały, jednak kolorowe będą niektóre ozdoby wykonane z masy. Potrzebne kolory to: niebieski, czarny, szary, czerwony. Z czego uzyskać wymienione kolory (poza oczywiscie gotowymi barwnikami)?