BeaGa

Kolorowe Masy

5 postów w tym temacie

Chciałam zapytać cym barwicie masy do ciast, tortów, itp. Czy ktoś z Was próbował barwić masę barwnikiem do jajek? Taką poradę przeczytałam gdzieś w necie, ale nie wiem na ile ona jest skuteczna. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam barwiłam kiedyś masę tortową barwnikami do jajek, chciałam uzyskać zielony kolor. Szczerze mówiąc wsypałam tylko trochę barwnika, bo bałam się zmiany smaku-smak się nie zmienił, a kolor był taki delikatny pastelowy (nie mam niestety zdjęcia żadnego). Jak chcę uzyskać mocniejszy kolor to używam takich specjalnych barwników-w małych buteleczkach, podobnych do esencji zapachowych, można je już znaleźć w supermarketach. Są bardzo wydajne i nawet kilka kropli daje ładny kolor.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałam zapytać cym barwicie masy do ciast, tortów, itp. Czy ktoś z Was próbował barwić masę barwnikiem do jajek? Taką poradę przeczytałam gdzieś w necie, ale nie wiem na ile ona jest skuteczna. :-(

Ja używam kiśli, nadają kolor i smak zarazem. A barwnik do jajek raczej odradzam bo może popsuć smak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Barwniki spożywcze są super. polecam zwłaszcza w żelu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podpinam się pod temat. Wkrótce będę robić tort w stylu angielskim. Wierzch tortu będzie biały, jednak kolorowe będą niektóre ozdoby wykonane z masy. Potrzebne kolory to: niebieski, czarny, szary, czerwony. Z czego uzyskać wymienione kolory (poza oczywiscie gotowymi barwnikami)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz
r e k l a m a

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.