Skocz do zawartości

Sernik Protalowy


muezin

Rekomendowane odpowiedzi

Z 10 jajek oddziel żółtka od białek (żółtek możesz nie dawać tyle, możesz parę dać do majonezu).Białka ubij na sztywno z dużą łyżką słodzika (jeżeli nie masz słodzika w proszku to daj tylko szczyptę soli). Do żółtek dodaj 1,5kg zmielonego twarogu jak najchudszego dwa sernixy z 25-30 kropli aromatu cytrynowego, z 15 kropli aromatu waniliowego i odpowiednio jeżeli masz słodzik w proszku i dałaś do białek to trzy łyżki słodzika, a jak nie to 40 tabletek słodzika daj do szklanki i wlej 10-15 ml wrzątku po rozpuszczeniu dodaj do miski, wlej ok.400g jogurtu 0% zmiksuj z 3 min. dokładnie, spróbuj i dosłodż lub nie.Na koniec dodaj pianę i wymieszaj spokojnie łyżką, Tortownicę posmaruj tłuszczem (ja smaruję parafiną) obsyp otrębami lub majzeną wlej na blaszkę i do piekarnika. Mały się piecze 1 godz w 170st..; a ja dzisiaj taki duży piekłem 80 min i zostawiłem go potem jeszcze na 25 min w rozgrzanym piekarniku. Oczywiście niektóre składniki możesz zamienić tak jak aromaty. Daję jogurt to wtedy sernik nie jest suchy tylko ... po prostu niebo w gębie. Moja teściowa wróg słodzików i przyjaciel masełka dopiero po hymnach pochwalnych dle sernika została poinformopwana , że nie ma tutaj grama cukru i masła nie chciała uwieżyć. Życzę smacznego i Wesołych ŚWIĄT.

Dołączona grafika

post-19550-1270226512_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

muezin

czy ten sernik mozna jesc w I fazie?

jestem z Łodzi , nigdzie nie moge znalezc jogurtu 0% ani serka homogenizowanego 0%, wiecie gdzie szukac?

Dołączona grafika

Jogurt 0,1% z serii Linessa można kupić w Lidlu , serek homogenizowany naturalny 0% firmy Maćkowy (z Gdańska) kupuję w Zatoce (sieć Społem) lub BOMI.

Zrobiłam ostatnio serniczek i był rzeczywiście przepyszny, jadłam go w I fazie, waga spada więc myślę, że jest ok. Zrobiłam sobie trochę roboty, bo sama zmieliłam 2 razy maszynką chudy twaróg 0% z Piątnicy (wśród dostępnych zmielonych na rynku spotkałam najchudszy 3% i stwierdziłam, że dla mnie za tłusty).

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.