Skocz do zawartości

Justynka108

Smakowicze
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Justynka108 w dniu 10 Lutego 2011

Użytkownicy przyznają Justynka108 punkty reputacji!

Informacje o użytkowniku

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia Justynka108

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Justynka108

    Rosołek

    Przecież rysio 51 podaje w przepisie 4 duże marchewki, pół selera, pietruszka. A więc warzywka konkretne, do tego grzybek! Super! Faktycznie brak mi tutaj palonej cebulki i pora, ale każdy gotuje rosół inaczej. Tak na prawdę ile ludzi, tyle wizji na rosołek. Kostka rosołowa? Dlaczego nie, jeżeli ktoś lubi. Ważnym jest - tutaj popieram rysia - żeby zbierać te szumowiny, rosół musi być przejrzysty. Podaję Wam przepis na inną wersję rosołu, tzw. ciemny wywar. Można jeść go z ulubionymi kluseczkami, makaronem, lub zamrozić sobie w porcjach i dodawać do przyrządzania mięs i sosów: 4 łyżki oliwy 1 kg kości i skrawków wołowiny, cielęciny, jagnięciny lub dziczyzny, kaczki lub dowolnego, dzikiego ptactwa 2 marchewki 1 cebula 1 korzeń pietruszki 1 por 2 ząbki czosnku 1 korzeń pietruszki 1 listek laurowy 1 szklanka czerwonego wina 2 gałązki tymianku 1 gałązka lubczyka 1 strąk chili natka pietruszki po 1 łyżeczce: ziela angielskiego, ziaren pieprzu i ziaren jałowca (utłuczonych) 1 duży pomidor, lub 1 łyżeczka przecieru pomidorowego 1 łyżeczka soli Rozgrzać olej na patelni. Kości wraz ze skrawkami mięsa trzeba podsmażyć na gorącym oleju ze wszystkich stron. Następnie dodać grubo pokrojone jarzyny i smażyć nadal przez 15 min. Potem zalać małą ilością zimnej wody, odmoczyć warstwę przywartą do patelni i smażyć dalej. Po 15 minutach należy całość zalać czerwonym winem, dodać zioła, oraz przyprawy.Następnie przelewamy zawartość patelni do szerokiego garnka. I dolewamy tyle zimnej wody, by kości były przykryte. Dodajemy pomidora. Następnie trzeba wywar zagotować i podtrzymywać temperaturę wrzenia na wolnym ogniu. Ciemny wywar, tak jak każdy dobry rosół, należy gotować na wolnym ogniu. Ważne jest, jak już pisałam, systematyczne zbieranie mętnych szumowin. Gotować rosół na wolnym ogniu przez 2 - 3 godziny, uzupełniając od czasu do czasu gorącą wodą. Pod koniec gotowania należy dodać niewielką ilość soli do smaku. Wywar przecedzić. W takim stanie nadaje się już do większości potraw. Smacznego rosołu!!!
  2. Przepis dostałam od przyjacióki. Powiedziała, że sałatka właśnie tak się nazywa... z pewnością z winy zawartego w niej makaronu z chińskich zupek. Nazwą szokuje, smakiem zniewala - polecam :) Składniki: 3 chińskie zupki VIFON (o dowolnym smaku) 3 pojedyncze filety z kurczaka 1 świeża, czerwona papryka 1 puszka kukurydzy 3 łyżki majonezu Makaron z trzech zupek rozdrobnić wg uznania w dużym naczyniu, zalać niewielką ilością wrzącej wody tak, by makaron napęczniał, lecz wchłonął ją całą. Niczym nie doprawiać. Piersi z kurczaka pokroić w kostkę, paprykę również. Piersi oraz połowę papryki usmażyć z przyprawami z wewnątrz opakowań zupek VIFON, na oleju, który również powinien znajdować się wewnątrz zupek. Usmażone mięso razem z papryką wrzucić ciepłe do makaronu, dodać pozostałą połowę surowej papryki, oraz odsączoną kukurydzę. Wymieszać z majonezem, podawać ciepłą, jako danie główne, lub schłodzoną, jako przystawka. Smacznego. :)
  3. Znam tę sałatkę w trochę innej wersji - bez rodzynek, za to z jajem na twardo. Jest tak pyszna, że aż mi teraz przybyło śliny!!! Polecam wszystkim!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.