Skocz do zawartości

agadir

Smakowicze
  • Postów

    46
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez agadir

  1. Polska pizza 25 dag makaronu, 25 dag sera żółtego, 40 dag kiełbasy, 1/2 kg pomidorów, 4 ząbki czosnku, sól, pieprz, łyżka papryki, 2 łyżki tartej bułki, zielenina Makaron ugotować w dużej ilości wody, gdy będzie niezupełnie miękki odcedzić go i przelać zimną wodą. W czasie gotowania makaronu umyć, sparzyć i obrać ze skórki pomidory, a następnie pokroić je w plastry. Do niezbyt wysokiej okrąglej żaroodpornej formy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej tartą bułką włożyć makaron, skropić go masłem, posypać tartą bułką i połową startego sera, następnie ułożyć połowę plasterków kiełbasy, na nich równą warstwą połowę plastrów pomidorów, posypując solą, pieprzem, posiekanym czosnkiem i zieleniną. Znów ułożyć warstwę kiełbasy, na niej plastry pomidorów, posypać przyprawami i pozostałą ilością sera zmieszanego z papryką, całość wstawić do bardzo nagrzanego piekarnika na pół godziny. Po wyjęciu posypać zieleniną, podawać natychmiast.

  2. 1 kilo gęsich piersi 5-6 jabłek 1,5 szklanki bulionu z kostki 2-3 cebule ćwierć szklanki porto łyżka majeranku 2 łyżki smalcu ćwierć łyżeczki cynamonu cukier pieprz , sól Z mięsa zdjąć śkórę z tłuszczem drobno pokroić i wytopić na patelni Piersi pokroić w dużą kostke, posypać solą i pieprzem, odstawić na 30 min. Cebule posiekać podsmażyć na łyżce smalcu osobno zrumienić na pozostałym smalcu mięso, przełożyć do rondla, włożyć cebule, wlać bulion, wino i dusić pod przykryciem na małym ogniu. Jabłka bez skóry i pestek pokroić na 8 mki i wrzucić do rondla, gdy mięso będzie prawie miękie doprawić cynamonem, majerankiem, cukrem, solą, pieprzem i dusić jeszcze 10 min . Podawać z kluskami kładzionymi lub francuskimi i sałatą lub cykorią ze śmietaną. Snaczbego :wink:

  3. 50 dag mąki 13 dag margaryny 15 dag cukru 5 żółtek 6 dag drożdży szklanka mleka cukier waniliowy tłuszcz do formy Z łyżki letniego mleka, drożdży, łyżeczki cukru i łyżeczki mąki przygotować rozczyn. Rozczyn pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia Zagotować mleko i zalać nim 1/2 ilości mąki. Zaparzoną mąkę dokładnie rozetrzeć łyżką tak aby nie powstały grudki, a gdy przestygnie, połączyć z rozczynem i pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. żółtka utrzeć z cukrem i połączyć z podrośniętą zaparzoną mąką, dodać reszte mąki i wyrobić ciasto. W trakcje wyrabiania wlać roztopioną i ostudzoną margaryne . Wyrabiać ciasto tak długo aż zacznie odstawać od ręki. Wyłożyć je do formy wysmarowanej tłuszczem do 1/2 wysokości i pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto piec 50-60 min w średnio gorącym piekarniku Po wyjęciu z piekarnika posypać cukrem pudrem.

  4. 4 kajzerki, 25 dag grzybów leśnych lub pieczarek, 4 jaja, duża cebula 15 dag startego sera żółtego, masło, sól, pieprz. Skroić wierzchy z bułek, wydrążyć środki każdą bułke nasmarować w wewnątrz masłem . Oczyszczine grzyby i cebule drobno pokroić usmażyć i przyprawić. W zagłębienia powstałe w każdej z bułek majpierw włożyć troche nadzienia następnie wbić po 1 jaju o posypać żółtym serem. Wstawić do gorącego piekarmika. Piec 20 minut

  5. 6 jaj ugotowanych na twardo Lyżka masła łyżka koncentratu pomidorowego Lyżka posiekanej natki pietruszki 3 łyżki drobno utartego sera ementalera Pieprz,sól Sos 4 łyżki gęstego majonezu 1-2 łyżki keczupu 1łyżeczka musztardy Ostudzone jajka obrać ze skorupek, przekroić wzdłiuż i wyjąć żółtka, utrzeć je w miseczce z masłem koncentratem, dodać natke i drobno utarty ser, doprawić do smaku solą i pieprzem. Napełnić tą masą połówki jajek, formując farsz w ten sposub by odtworzyć z niego drugą połówkę jaja . Majonez wymieszać z musztardą i keczupem. Położyć po łyżeczce sosu na każdym jajku. Podawać z pieczywem.

  6. Składniki 16 szparagów konserwowych 8 plastrów wędzonego łososia 2-3 łyżki majonezu 10 cząstek cytryny,łyżka kaparów łyżka posiekanego koperku Majonez wymieszać z posiekanymi koparami i koperkiem. Plastry łososia posmarować sosem i zawinąć w nie po 2 osączone szparagi. Na półmisku układać na przemian roladki i cząstki cytrtny.

  7. Pijany Murzyn Składniki: kostka margaryny, 1,5 szkl. cukru, 0,25 szkl. wody, 4 duże łyżki kakao, torebka cukru waniliowego, 0,5 szkl. czerwonego wina, 4 jajka, torebka proszku do pieczenia, 2 szkl. mąki pszennej lub tortowej, aromat, do wyboru do koloru (nie jest konieczny) Przygotowanie: W garnku na małym ogniu rozpuścić margarynę. Dodać cukier, wodę i kakao, a nastepnie zagotować. Po ostudzeniu dodać cukier waniliowy, wino, żółtka, proszek do pieczenia, makę, aromat. Wszystko razem miksować ok.7-10 min. Potem ubić pianę z białek. Te dwie masy razem połączyć i bardzo delikatnie wymieszać. Wlać do formy i włożyc do gorącego piekarnika. Piec w temp. 170-200 st. przez ok. 40-50 min. Do ciasta mozna także dodać bakalie ;)

  8. 200 gr selera naciowego 200 gr melona rzeżucha 20 gr posiekamych orzechów Sos 1/2 szk jogurtu 125 gr twarogu sok z cytryny sól Łodygi selera pokroić w paseczki. Z melona wydrążyć kulki. Twaróg dokładnie utrzeć z jogurtem, doprawić do smaku sokiem z cytryny i solą, seler ,melon, rzeżuche i orzechy wymieszać i połączyć z sosem.

  9. ORZECHOWIEC Z MIODEM PRZYGOTOWANIE: 1 godzina PIECZENIE: 45 minut PORCJA: 420 kcal SKŁADNIKI NA 16 PORCJI CIASTO: kostka masła 3/4 szklanki cukru starta skórka z cytryny żółtko jajko 2 i 1/2 szklanki mąki NADZIENIE: szklanka cukru 300 ml śmietany 4 łyżki miodu 40 dag posiekanych orzechów włoskich PONADTO: żółtko łyżka mleka cukier puder do posypania tłuszcz do formy Ciasto: masło utrzeć z cukrem i skórką z cyrtyny. Dodać jajko i żółtko, stopniowo wsypywaćmąkę, zagnieść ciasto. Uformować kulę, zawinąć w folię i wstawić na 30 min do lodówki. Nadzienie: cukier stopić na suchej patelni na jasny karmel, dodać śmietanę i miód, mieszając zagotować. Wsypać orzechy włoskie, ew. dodać łyżkę wody, wymieszać, ostudzić. Tortownicę natłuścić. Ciasto podzielić na pół, rozwałkować dwa placki. Jednym plackiem wyłożyć dno tortownicy, formując brzeg wysokości 2 cm. Nadzienie orzechowe wyłożyć na ciasto, rozsmarować. Przykryć pozostałym ciastem. Żółtko roztrzepać z mlekiem, posmarować wierzch ciasta. Piec 45 minut w temp. 175 st. C. Na 10 minut przed końcem pieczenia ciasto przykryć folią aluminiową. Ciasto wyjąć, ostudzić, przed podaniem posypać cukrem pudrem.

  10. TORT ANANASOWO-LIMETKOWY Tortownica o średnicy 28 cm KRUCHE CIASTO: 20 dag mąki, 8 dag cukru, szczypta soli, 12 dag masła, żółtko. Z mąki, cukru, soli, masła, i żółtka zagnieść ciasto, zawinąć w folię spożywczą i chłodzić ok. 30 minut. Schłodzone ciasto przełożyć do natłuszczonej tortownicy i piec około 15 minut w piekarniku nagrzanym do temperatury 190 stopni C. Upieczone ciasto wystudzić, nie wyjmując go z tortownicy. DODATKOWO: Puszka ananasów w krążkach (ok. 480 g), 4 żółtka, 10 dag cukru, sok i skórka otarta z 2 limetek, 8 płaskich łyżeczek rozpuszczonej żelatyny, 25 dag konfitury morelowej, gotowy spód biszkoptowy o średnicy 26 cm, pół litra śmietany kremówki, 15 dag płynnej polewy z czekolady deserowej, 12 plastrów limetek. Ananasy osaczyć i połowę plastrów pokroić w kostkę. Żółtka z cukrem utrzeć na puch i , cały czas ucierając, dodać skórkę i sok z limetek oraz żelatynę. Wszystko razem utrzeć na gładki krem i na pół godziny wstawić do lodówki. Wystudzone, kruche ciasto (w tortownicy) posmarować konfiturą i przykryć biszkoptem. Śmietanę ubić i wymieszać z pokrojonymi ananasami, a następnie wymieszać ze schłodzonym kremem. Tak przygotowaną masę wyłożyć na biszkopt i ciasto na 2 godziny wstawić do lodówki. Schłodzony tort ostrożnie wyjąć z formy. Plastry ananasa przekroić na połówki i kilka z nich zanurzyć w płynnej polewie, a resztę polać polewą. Tort ozdobić przygotowanymi ananasami i plasterkami limetek.

  11. Paluszki narzeczonej Egipskie lub algierskie ciasteczka smażone Składniki: 6 porcji: 35 dag mąki 6 dag cukru 2 jaja sól 20 dag miodu olej do głębokiego smażenia Wykonanie: Do miski przesiej mąkę, dodaj szczyptę soli, cukier, wbij jajka i wyrób twarde ciasto, dolewając przegotowaną wodę. Pozwól ciastu trochę "odpocząć", po czym rozwałkuj je na placek grubości 1-1,5 cm, a następnie potnij na paski długości około 5 cm, uformuj z nich paluszki, które usmażysz na gorącym oleju na złoty kolor. Po wyjęciu łyżką cedzakową zanurz paluszki w płynnym miodzie. Można je jeść i na ciepło i na zimno.

  12. 2 szklanki białek 2 szklanki cukru 2 szklanki maku lub orzechów 2 szklanki maki kostka margaryny bułka tarta i masło do formy Białka ubić na sztywno, stopniowo wsypując cukier. Następnie wsypać mąkę, mak lub zmielone orzechy, a na koniec dodać stopioną margarynę. Formę wysmarować masłem i wysypać bułką tartą. Do tak przygotowanej formy wylać ciasto. Piec w średnio gorącym piecu (najlepiej 180ºC), na złoty kolor.

  13. 6 jajek ugotowanych na twardo 1 łyżka stołowa masła 1 łyżka stołowa śmietany 1/2 łyżeczki od herbaty musztardy szczypta pieprzu kajeńskiego sól posiekane oliwki (zielone lub czarne) Jajka pokroić na połówki, wymieszać żółtka z masłem, śmietaną, musztardą, pieprzem i solą. Dodać posiekane oliwki. Napełnić białka tą mikstura i podawać na zielonej sałacie przybrane rzodkiewkami.

  14. Lodowy suflet 1 pomarańcza 4 jajka 300 ml śmietany kremówki 10 dag cukru mała torebka cukru waniliowego 40 ml likieru Grand Manier cukier puder pomarańcza mięta 3 łyżki płatków migdałowych Z pergaminu wyciąć paski o wymiarach 10x30 cm. Umocować je na brzegach kokilek tak, aby wystawały „mankiety” ponad brzeg foremki o szerokości 3 cm. Otrzeć skórkę i wycisnąć sok z pomarańczy. Białka i kremówkę ubić (osobno) na pianę. Żółtka utrzeć na parze z cukrem i cukrem waniliowym. Gdy masa zacznie gęstnieć, wstawić do zimnej wody i ucierać do ostudzenia. Dodać likier, skórkę i 3 łyżki soku pomarańczowego. Krem wymieszać z bitą śmietaną i pianą z białek. Włożyć do foremek, wstawić na noc do zamrażalnika. Zdjąć mankieciki, a deser posypać migdałami i cukrem pudrem. Ozdobić miętą i cząstkami pomarańczy.

  15. Zupa grzybowa błyskawiczna Składniki 2 słoiki solonych, pasteryzowanych grzybów (po 300 g), 3 kostki rosołku jarzynowego, pół szklanki słodkiej śmietanki, 20 dag makaronu w kształcie muszelek, kolanek (lub innego grubego), pieprz, sól Sposób przyrządzania Przygotować rosół według przepisu na opakowaniu. Do gorącego wrzucić odsączone grzyby i gotować ok. 30 minut. Dodać śmietanę, sól i pieprz do smaku. Gorącą zupą zalać ugotowany makaron. Posypać posiekaną pietruszką.

  16. 75dkg maślaków 3-4 cebule 20dkg mielonego mięsa wieprzowego lub wołowego 1 1/2 łyżki smalcu 3 łyżki gęstej śmietany 1 łyżka mąki sól, pieprz 3 łyżki posiekanej naci pietruszki Sposób wykonania: Grzyby oczyścić, dokładnie umyć, osączyć, zdjąć błonkę z kapeluszy, osuszyć. Pokroić w paski. Obraną cebulę opłukać, pokroić w drobną kostkę i zrumienić na złoty kolor z dodatkiem smalcu. Przygotowane grzyby włożyć do rondla, dodać zrumienioną cebulę, oprószyć solą i pieprzem, lekko podlać wodą. Dusić w przykrytym rondlu, mieszając od czasu do czasu i w miarę potrzeby skrapiając wodą. Mniej więcej po 30 minutach duszenia dodać zmielone mięso. Udusić razem, mieszając i uważając, żeby się grzyby nie przypaliły. Gdy są miękkie, oprószyć mąką, wymieszać ze śmietaną. Raz zagotować, odstawić, wymieszać posiekana nacią pietruszki. Przyprawić do smaku solą i pieprzem. Podawać z dodatkiem ugotowanych na sypko kas, klusek lub ziemniakami i z surówką.

  17. Suflet bananowy Składniki 3 duże banany, czubata łyżka masła, 3 jaja, łyżka mąki, 2 łyżki cukru, ok. pół szklanki mleka, cukier waniliowy Sposób przyrządzania Umyte banany obrać i przetrzeć przez sito. Mleko zagotować z łyżką cukru oraz cukrem waniliowym. Dodać mąkę rozprowadzoną w 2-3 łyżkach wody i gotować chwilę na małym ogniu. Nieco wystudzić, dodać przetarte banany, żółtka i energicznie wymieszać. Z białek ubić pianę, dodając pod koniec ubijania łyżkę cukru. Ostrożnie połączyć z masą bananową, przełożyć do wysmarowanej formy i wstawić na 20-25 min do piekarnika nagrzanego do 200°C.

  18. Knedle z mięsem Składniki: Ciasto: • 1 kg ugotowanych ziemniaków, • 30 dkg mąki, • jajko, • sól do smaku. Farsz: • 40 dkg wołowiny bez kości, • 20 dkg włoszczyzny, • 20 dkg cebuli, • 2 dkg tłuszczu, • jajko, • sól, pieprz do smaku. • 10 dkg boczku Sposób wykonania: Mięso ugotować. Pod koniec gotowania włożyć warzywa (połowę cebuli). Po ostygnięciu razem zmielić. Cebulę obrać, opłukać, drobno pokroić, podsmażyć, a następnie wymieszać ze zmielonym mięsem, doprawić do smaku. Ugotowane ziemniaki zmielić. Dodać mąkę i jajko, posolić, zagnieść szybko ciasto, podzielić na części, formować wałki o średnicy 4 cm, pokrajać na kawałki, spłaszczyć, nałożyć nadzienie, uformować knedle. Gotować we wrzącej, osolonej wodzie. Resztę cebuli podsmażyć na drobno pokrojonym boczku. Ugotowane wyjąć łyżką cedzakową, osączyć, Podawać polane podsmażoną cebulką i posypane pieprzem. Można też polać zrumienioną na maśle tartą bułką.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.