Skocz do zawartości

joe_cooker

Smakowicze
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez joe_cooker

  1. Hej, to moze zupa z tapinamburu, brukwi z mlekiem kokosowym? Potrzebujesz 0,5 kg bulw tapinamburu i 0,2 kg bulw brukwi. Nalezy je obrac i pokroic w kostke. Na masle zeszklic jedna duza cebulke, dodac bulwy, galazke tuymianki u podsmazyc, potem zalac dobrym drobiowym ulionem i gotowac do miekkosci. zmiksowac na gladko uprzednio wyjawszy tymianek, dodac 5 lyzek mleka kokosowego, doprawic sokiem z limonki i podawac z grzankami czosnkowymi albo z prazonymi platkami migdalow. smacznego :-)

  2. Nie znam chyba ani jednej osoby, ktora do "malej wodeczki"odmowilaby kawalka tego niezwyklego przysmaku zza wschodniej granicy. Dla przygotowania sała potrzebna jest doskonalej jakosci slonina najlepiej grubosci okolo 5 centymetrow. przygotowac nalezy takze spora ilosc soli, ostra papryke w proszku i czosnek. W pierwszej kolejnosci przygotowac nalezy zalewe. Do gotujaacej sie wody nalezy dodac sol w proporcji 1 szklanka na 1 litr wody. Mozna latwym sposobem sprawdzic, czy proporcje solanki sa dobre, wystarczy wrzucic do wody surowe jajo, jesli nie tonie, solanka jest w sam raz. Wystudzona zalewa nalezy zalac slonine i moczyc w niej 3-4 dni. Po tym czasie nalezy slonine wyjac i w swiezej wodzie gotowac ja przez okolo 30 minut poczym wyjac, wystudzic i natrzec solidnie czosnkiem utartym z mielona ostra papryka i grubo zmielonym czarnym pieprzem. Przed podaniem nalezy dobrze schlodzic w lodowce. Podawac pokrojona w najciensze, jak tylko sie da plasterki zapijajac dobrze zmrozona wodeczka, z umiarem rzecz jasna :-)

  3. bardzo fajny przepis, nie znałem. ja mam dwa swoje ulubione warianty poza czosnkowym 1. zmiksowane z serem roquefort albo lazurem, też jest super + pieprz 2. z czosnkiem i papryczkami chilli - daje czadu takie masełko ostatnio ze wspólnikami przez to masło wcięliśmy na jedno posiedzenie ćwiartkę prądnickiego chleba, a kto ten chleb zna, wie, że to chlebowy gigant :-)

  4. wypróbowałem w wersji light z chudym twarogiem i odtłuszczonym jogurtem, zamiast cebulki dodałem bardzo drobno posiekanego pora (tylko wewnętrzna nie łykowatą część), Ekstra! jak się dobrze rozetrze to pasta ma genialną konsystencję, jak pianka!

  5. Ciekaw jestem niezmiernie Waszych preferencji jeśli chodzi o klasyczne zakąski, otwieram właśnie z w Krakowie tradycyjne bistro a la fourchette i będę niezwykle wdzięczny za pomoc w rankingu ulubionych przekąsek :-)

    moje preferencje od 1-10 są następujące, ciekaw jestem waszej hierarchii :-)

    1. nóżki cielęce albo wieprzowe czyli tzw. galareta zwana również studzieniną gdzieniegdzie :-) i koniecznie z cebulą!

    2. tradycyjny pikantny tatarek. Swoją drogą wolicie już zmieszany i doprawiony czy samemu ?

    3. ozór w galarecie

    4. salceson z cebulą

    5. pastusia z twarogu, bryndzy i wędzonych szprotek

    6. śledź w oleju lnianym

    7. kiełbasa biała parzona z musztardą i chrzanem

    8. boczek z musztardą na ciepło

    9. śledziki w śmietanie z cebulką

    10. na ostatnim miejscu jajeczka faszerowane na wszelakie sposoby, ostatnio hitem na moich imprezach są faszerowane kurkami albo pastą z tuczyka

    pomożecie drodzy obywatele ? :-)

    pozdrawiam wszystkich!

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.