Skocz do zawartości

Szynkowar


Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie  :biggrin:
Mój M po którymś tam programie w TV gdzie była mowa o zawartości mięsa i dodatków w wędlinach powiedział > " Nie kupuj tego gu... , bo szkoda się truć " .
No i co tu dać do chleba   :?:
Do sprawdzonego już przez Was przepisu na mięsko bez pieczenia trzeba było coś nowego wymyślać.
Najpierw były pieczenie i pasztety > z mięs mieszanych.
Później trafiłam na przepisy z szynkowara  ( na forum też ktoś polecał, ale jakoś mi się o nim zapomniało   :oops: ) 
Trafiłam na tą stronkę PRZEPISY  >>> obejrzałam ten
jak to się robi 
Następnym krokiem by ZAKUP
Trochę czasu trzeba poświecić na gotowanie i nie jest tak szybko jak mięsku bez pieczenia, ale efekt jest powalający   :excl:
Na aledrogo są rożne szynkowary i tańsze ( aluminiowe ) można dokupić woreczki ( ja kupiłam > bo łatwiej się wyjmuje i powstała galaretka ładnie zastyga na mięsku ) i posmaku metalu nie będzie .
Gorąco polecam > smacznie, bo daje to co lubimy > świeże, bo robimy kiedy jest potrzeba > zdrowo, bo bez dodatku chemii  :excl:
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja od jakiegoś czasu nie kupuję wędlin w sklepach tylko przygotowuję je sama,oczywiście wędlinka z szynkowara również jest w naszym menu.

Robię również różne rolady z mięsa mielonego...pieczone i gotowane na parze w szybkowarze jak również mięsko w kawałku opieczone i gotowane na parze.

Jak sama przygotuję to aż chce się zajadać na kanapki i wiem,że zawsze jem zdrowo i smacznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zaraziłam ;-) tym szynkowarem ;-) Patrząc na to urządzenie przypomniało mi się, że takie coś widziałam w domu mojej mamy, pamiętam, że robiła takie szynki, i że takie jasne wychodziły, muszę ją zapytać gdzie to urządzenie jest i je odkurzyć :smile: Bo warto! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś sprawdzony przepis na golonkę z szynkowara  :?:

Ja nie robię wędlinki z golonki,bo dla mnie jest za tłusta...robię z łopatki,karkówki lub udek z kurczaka.

Do łopatki jak robię krojoną w kostkę to dokupuję boczku trochę,żeby lepiej się związywało,a do reszty nie dodaję już nic tłuszczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię wędlinki z golonki,bo dla mnie jest za tłusta...robię z łopatki,karkówki lub udek z kurczaka.

Do łopatki jak robię krojoną w kostkę to dokupuję boczku trochę,żeby lepiej się związywało,a do reszty nie dodaję już nic tłuszczyku.

Dzięki > myślałam o takiej mieszczance z golonką, ale będę eksperymentować :smile:

Teraz w planach jest to  

 

Szukając szynkowara patrzyłam żeby nie był z aluminium > jakoś nie mam przekonania do aluminium.

Ten co kupiłam za 54 zł jest ze stali nierdzewnej i wydaje mi się ze cena nie jest duża w porównaniu do innych ze stali nierdzewnej ( mój jest z Biowinu ).

http://www.biowin.pl/biowin/przetworstwo/wedliniarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój nie ma > ja wolę wsadzać z woreczkami.

Tamte co na filmie to są drogie, a jak się za woreczek pociągnie to ładnie wychodzi razem z galaretką :)

Ten z filmiku to prawie 200 zł kosztuje  http://allegro.pl/praska-szynkowar-ze-stali-nierdzewnej-schinkenfee-i3293564199.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.