Skocz do zawartości

Miodownik zwany Kremarzem Góralskim


monika76

Rekomendowane odpowiedzi

Ciasto :

3 szklanki mąki ,1/2 szklanki cukru pudru

5 łyżek miodu,1/3 kostki masła,łyżeczka sody

1 jajko, 2 łyżki śmietany

Miód rozpuścić z masłem i cukrem.Do mąki dodać sodę , jajko, śmietanę oraz rozpuszczone masło z miodem.Zagnieść ciasto.Podzielić je na 4 części,

cienko rozwałkować.Upiec na złoto 4 placki( po 15 minut w temp 200 C)

Krem :

2 szklanki mleka , 5 łyżek kaszy manny

3/4 szklanki cukru pudru, kostka masła

Kaszę rozmącić w mleku.Gotować na małym ogniu ciągle mieszając,aż kasza się rozklei.Wsypać połowę cukru i wymieszać.Kaszę ostudzić.

Pozostały cukier utrzeć z masłem na puszystą masę.Dalej ucierając dodawać po 1 łyżce przestudzonej kaszy.

Placki posmarować kremem,układać jeden na drugim na przemian z kremem,lekko docisnąć.Wierzch posypać cukrem pudrem i siekanymi migdałami lub polukrować.

Smacznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety degustacja nastąpiła dzisiaj i właściwie pół ciasta już nie ma , rodzince bardzo smakuje , dla mnie krem mógłby mieć bardziej zdecydowany smak. Następnym razem może warto dodać sok z cytryny albo pomarańczy?.Może ktoś ma jakiś inny pomysł na ożywienie smaku?

post-2445-1175957389.jpg

post-2445-1175957405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już nie piekłam tego ciasta, przyznaję, że jest bardzo dobre. W sytuacji kiedy krem jest mdły lub ma "nijaki" smak zawsze dodaję trochę alkoholu, np. ajerkoniak, amaretto, rum lub po prostu spirytus czy czystą wódkę. Czasami zamiast alkoholu dodaję cytrynę. Pozdrawiam . Renata :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciacho robię już od wielu lat.Minimalnie różni się składnikami. Do kremu dodaję soku z cytryny lub olejku migdałowego.Górę polewam polewą lub robię orzechy włoskie z miodem,z margaryną i cukrem.Do tego ciasta można też dać inny krem: 2i 1/2 szklanki mleka ,1 margaryna,1/2 szklanki cukru zagotować. Do tego dodać 5 łyżek manny rozmieszanych w 1/2 szklanki mleka. Pogotować ok 10 minut.Gorącym kremem przekładać placki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie dziewczyny, ja piękę to ciasto pod nazwą miodownik, lecz nieco inaczej . Na pierwszy placek, czyli na spód wykładam słoiczek dżemu z czarnej porzeczki, wówczas ciacho nabiera niezwykłego smaku, do masy natomiast dodaję aromat migdałowy. Na wierzch w zależności od funduszy, robię polewę z mleczka skondensowanego, które gotuję ponad 2 godz., lub robię zwykłą ciemną polewę i posypuję stertym prince polo.Pozdrawiam cieplutko. Selena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.