Skocz do zawartości

Biedronka


kleopatra

Rekomendowane odpowiedzi

TEN PRZEPIS MAM OD ZNAJOMEJ JEST LUX ciasto białe: - 3 szkl mąki - 1 szkl cukru - 1 margaryna ciasto ciemne: - 3 jaja - 1/2 szkl cukru - 1 szkl gęstej śmietany - 3 łyżki kakao - 1 łyżeczka sody rozpuszczona w łyżce ciepłej wody krem: - 1/2 l. mleka - 1 budyń śmietankowy - 3 łyżki mąki poznańskiej - 1/2 szkl curku - 1 margaryna dodatkowo: paczka biszkoptów, galaretka wiśniowa przygotowanie: ciasto białe: zagnieść schłodzić ciasto ciemne: jaja ubić z cukrem + śmietana + kakao + soda Krem: z mleka mąki, budyniu, cukru ugotować masę budyniową ostudzić i utrzeć z margaryną Wykonanie: ciasto białe zetrzeć na tarce i delikatnie połączyć z ciastem ciemnym upiec i przekroić na połowę na I placek wyłożyć 1/2 kremu na krem ułożyć biszkopty maczane w wiśniowej galaretce na to 2 część kremu i 2 placek polać polewą w cieście ciemnym nie potrzeba mąki a galaretkę należy rozpuścić w wodzie (przepis na opakowaniu) smacznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Właśnie w sobotę zabrałam się za pieczenie Biedronki.Już w trakcie przygotowań miałam usiąść i napisać,że to nie udany przepis.Ale nie miałam dostępu do kompa i sprawa się odwlekła. Za to na końcu - olśnienie. Wierz mi. nie spodziewałam się tego. Przepyszne, rewelacyjnie dekoracyjne ciasto!! Rodzina była zachwycona, była bo Biedronki już nie ma - została pochłonięta. Graża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja jajka z cukrem zawsze ubijam normalnie mikserem choć na parze pewnie byłoby szybciej. Myślę że obojętnie jak to zrobisz a jeśli chodzi o biszkopty i galaretkę to pewnie maczać w tężejącej galaretce. A w jakiej temperaturze i ile minut piecze się ciasto?!!!!! Pozdrwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ciasto nie dawało mi spokoju odkąd wygrzebałam przepis i zrobiłam go dziś rano,oczywiście zapomniałam dodać sodę ale i tak jest ciekawe,czuć to starte jasne ciasto,które jest jak kruszonka. Nie robię już reszty,tzn masy z biszkoptami, :wink: bo cały ranek bawiłam się tymi napisami :grin: a bardziej zależało mi na wypróbowaniu samego ciasta,teraz zjadam go z kawusią. Na zdjęciu widać jasne okruszki w ciemnym cieście. Dodam tylko,że jasne ciasto robiło się samo w robocie a po zamrożeniu starłam je w elektrycznej tarce do jarzyn.Gdybym nie zapomniała o sodzie to pięknie by wyrosło :mrgreen:

post-4359-1174649859_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

 Piekłam to ciacho synowi do szkoły i znikło w mig, choć ja musiałam je spróbować i jest super szybkie i smaczne ,oto moje dzie ło  choć coś zabardzo naświetlone ale i tak widać jak wygląda

post-4684-1195639399_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja osobiście wole dodać ,jednak to żółtko dodaje kruchości ,ale mam tez przepisy do których nie daja się jajek i tez są dobre ,więc śmiało możesz spróbowac bez niego ,a potem powiesz nam jakie było.Pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.