Skocz do zawartości

Ciastka Które Zachowają Miękkość Na Dłużej


Katiea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) W piątek wieczorem jadę w odwiedziny do dziadków i chciałabym upiec im coś smacznego ale ani w piątek ani w czwartek nie będę mieć na to czasu. Planuje coś zrobić w środę ale teraz kieruje do was takie pytanie: jakie ciasteczka mogłabym zrobić aby były miękkie aż do piątku wieczorem? Jak wiecie starsi ludzie zazwyczaj nie mogą jeść twardszych rzeczy. 
I jeszcze pytanie o mufinki, mogą być przechowywane dłużej czy raczej to nie jest zalecane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

No właśnie też myślę, że kruche ciasteczka będą najlepsze :smile:

 

Np. takie KLIK

 

post-8-0-44998900-1389598386_thumb.jpg post-8-0-32059300-1389598400_thumb.jpg

 

A co do muffinek, to wydaje mi się, że one najlepsze są po upieczeniu, potem z każdym kolejnym dniem robią się twarde.

 

Pozdrawiam i udanych wypieków życzę :smile:

 

Ps. Twoje ciasteczka Asieńko cały czas za mną chodzą, muszę się w końcu skusić i je upiec :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW! Ale super ciasteczka Figielku  :wub: Pięknie wyglądają, aż szkoda jeść  :biggrin: Mniam!

 

 

Figielku Ty je czymś sklejałaś, czy one same tak fajnie się "przypiekły" i tak ładnie się trzymają - bo wyglądają super!

Myślałam, że robiłaś je inaczej - wykrawałaś i wkładałaś do środka ciastko z innego ciasta (innego koloru).... dopiero na drugim zdjęciu się dopatrzyłam, że położyłaś środki na tych większych ciasteczkach - super pomysł - będę musiała tak kiedyś zrobić - tylko foremki trzeba mieć odpowiednie - taki sam kształt - dużą i małą ;-)

Musze polować teraz na foremki  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :wub: .

Dorotko - ja wykrawałam małe i duże ciastko z każdego koloru .Potem ze środka wykroiłam mniejsze ciastko i zamieniałam -czyli w większa ramkę z ciemnego ciasta wkładałam małe , jasne serduszko  i lekko dociskałam .Przy pieczeniu ładnie się scalały .

 Ja takie foremki dostałam w prezencie i były niekóre foremki w kompletach po 3 z jednego kształtu .

 Ale można też wycinać szklanką i kieliszkiem .

post-6888-0-62834700-1389608955_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa...... to jednak się myliłam  :blink:  :wacko:  :happy:  :mrgreen:

Pięknie to zrobiłaś Figielku, wszystko idealnie wykrojone i dopasowane "jak od linijki" ;-)

I super prezent dostałaś - Mikołaj wiedział co dobre ;-) fajny zestaw!

 

Dziękuję Asieńko :smile: Właśnie ja też miałam jeszcze trochę kruchych ciasteczek w metalowej puszcze i nic im się nie stało, czyli takie ciasteczka mogą trochę poleżeć ;-) Najlepiej o nich zapomnieć, bo inaczej długo tam nie poleżą  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.