Skocz do zawartości

Sałatka śledziowa z buraczkami i jabłkiem


ra_szymczak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zwykłe rolmopsy już się wam znudziły i tak jak ja uważacie, że śledzik smakuje najlepiej w doborowym towarzystwie to ta sałatka przypadnie wam do gustu. Dzięki smakom, które są idealnie wyważone i świetnie się uzupełniają potrawa ta jest idealną propozycją na stół świąteczny, sylwestrową imprezę czy do codziennego pałaszowania. Przygotowanie jest proste i nie zajmuje dużo czasu. Mam nadzieje, że stanie się ona stałym puntem jadłospisu nie jednej rodziny, wzbogacając do o zdrowe warzywa i ryby.

 

Składniki

- 5 płatów śledziowych w zalewie octowej

- 1 średni surowy czerwony burak

- 3 cebule dymki ze szczypiorem

- 1 jabłko

- 2 małe ogórki kiszone

- 1 czubata łyżeczka chrzanu

- 300 ml kwaśnej śmietany 18%

- 1/2 łyżeczka majeranku

- 1/2 pęczka koperku

 - sól, pieprz

 

Wykonanie

Surowego buraka umyć, obrać, przekroić na pół. Jedną połowę pokroić w małą kostkę, drugą połowę zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Cebulę pokroić w małą kostkę, szczypior poszatkować. Jabłko obrać, usunąć gniazda nasienne, pokroić w małą kostkę. Ogórki kiszone również pokroić w małą kostkę. Koperek drobno posiekać. Warzywa wymieszać ze śmietaną, chrzanem, koperkiem i majerankiem. Całość doprawić solą i pieprzem, odstawić do lodówki na 30 minut. Płaty śledziowe osączyć, pokroić na mniejsze kawałki, dodać do sałatki, całość wymieszać i odstawić na min. 2 h do lodówki.

 Sałatka najlepiej smaku następnego dnia.

Zdjęcie potrawy znajdziecie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Niezła opcja na święta. A że ja już powoli szukam inspiracji właśnie na śledzie, to może skorzystam z przepisu. Do tej pory robiłam niby podobną sałatkę, ale nie dodawałam jabłka ani chrzanu ani szczypiorku. Szkoda, bo w sumie to może być smaczne i ciekawe, ostrzejsze danie. I smak ryby nie powinien być aż tak bardzo wyczuwalny, więc może posmakuje też tym, którzy za śledziami nie przepadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.