Skocz do zawartości

Wegetarianizm


Gość .zuu

Rekomendowane odpowiedzi

Waże 63 kg i chciałabym schudnąc conajmniej 5 kg. jestem wegetarianką. chodziłam na fitness, mam miesięczną przerwę, ale zamierzam ponownie. więc mam napewno ten ważny w odchodzaniu element- ruch. wiecie może co powinnam stosować w swojej diecie, żeby na pewno nie przytyć, a może i schudnąć? nie chciałabym stosować diety 1000 kalorii, czy innej bardzo ostrej, ale też nie takiej żebym 1kg zrzucała w miesiąc. nie jem słodyczy, margaryny. no i czy kolacja to "największy wróg" diety? no i co z tą herbatką Pu- erh( albo inna trochę ta nazwa)- ma w sobie jakieś zbawienne moce, czy wszyscy ją piją i siłą woli nagle zrzucają kg? ;] pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witaj DeLarge.Widze,ze masz jednak twardy poglad na wegetarianizm.Moze powiedz mi co takiego zlego Cie spotkalo.Poza tym z tego co widzesz to byles weganem a nie wegetarianem,bo wegetarianie jedza mleko i jego przetwory.Moj maz jest 20 lat wegetarianem,ja z corka troche krocej i musze Ci powiedziec,ze choc nie jestesmy nastolatkami to tak prawie wygladamy.Ja w wieku 43 lat nie mam jednej zmarszczki , podobnie moj maz, ktory zbliza sie do 50.Moja corka uprawia zawodowo sport i nie ma z tym zadnych prblemow,wrecz przeciwnie.Wszystkie statystyki mowia,ze wegetarianie zyja dluzej srednio okolo 8 lat od ludzi spozywajacych mieso.To samo mowi za siebie. Poza tym zrobilismy miesiac temu badania i sa one ksiazkowe,zadnych brakow witaminowych itd. Na pewno masz racje,ze jesli ktos nie bedzie przestrzegal pewnych regul zywieniowych,to moga go czekac niespodzianki,ale jesli posilki beda racjonalne i odpowiednio ulozone to wegetarianizm jest naprawde zdrowy.Goraco go polecam.Dzieki za informacje na temat soii.Jak sam na pewno czytales sa plusy i minusy.Wiecej jednak przewaza plusow,a minusow nie da sie wyeliminowac calkowicie,bo nawet warzywa maja takie same zalety i negatywy. Ciekawa jestem tylko dlaczego tak negujesz wegetarianizm jesli mozesz to prosze napisz. Pozdrawiam Mary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość monikarana

Witam!Ja jestem wegetarianką od ponad roku i muszę powiedzieć ,że bez mięsa czuję się jak ryba wodzie.Mięso nie jest jedynym pokarmem dla naszego ciała.Co do twoich posiłków radziłabym stosowanie diety 1200 kcal.Mogę podać przykładowy jadłospis. Chudnie się 1 kg tygodniowo i skutecznie bez efektu jo-jo. Śniadanie : kromka chleba razowego, serek wiejski ze szczypiorkiem, kawa zbożowa Nestle Caro II Śniadanie - jabłko Obiad - ryż z warzywami Kolacja - jajko gotowane, sałatka warzywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ja teraz jestem na diecie pierwszy dzień i tak nie jestem głodna bo jem często ale mało 6 razy dziennie po pracy idę pobiegać 10 minut a póżniej ćwiczę jednego dnia brzuszek drugiego dnia pupcia i to pomaga może zaczniesz razem ze mną????Na każdy dzień inne produkty kliknij na ten link i poszukaj jakie mam tam przepisy http://www.smaczny.pl/forum/index.php?show...737&st=2160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie nazwę siebie wegetarianką jedynie jaroszką. Jadam bowiem sporadycznie jajka, codziennie biały ser , kefiry, jogurty i wszelkie pochodne tych produktów. Mam 54 lata, odkąd sięgam pamięcią nie lubiłam mięsa czyli od wczesnego dzieciństwa. Moj organizm reaguje na nie żle. Wychowałam trójkę dzieci, ponieważ moj mąż lubi mięso i w niedzielę np. robiłam dla niego potrawy miesne dzieci także mogły sobie wybrać na co się decydują na "mój" obiad czy taty :-D Dwójka czyli córka /33/ oraz syn /28/ nie jedzą wogole mięsa i przetworów. Najmłodszy syn /27/ jada mięso ,jednakże nie jest mu niezbędne do zycia. Najważniejsze w takiej diecie jest bilansowanie białka i innych składników pożywienia tak, aby dzieciom dostarczyć podstawowych składników niezbędnych do życia. Mnie się chyba udało, pomogła mi w tym wspaniała ksiązka Lindy McCartney oraz książka Kuchnia Kryszny. Mam także wiele innych ciekawych pozycji. Nie należę do szczupłych , jednakże wyniki badań mam książkowe. W temacie diety to najważniejesze jest to ,aby nabrać nawyków żywieniowych. Wiem to po sobie, efekt jojo powodował, ze waga zawsze mi powracała. Obecnie jakoś trzymam się w ryzach jednak do ideału daleko, cóż.... z genami trudno wygrać w mojej rodzinie istnieje niestety otyłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.