Skocz do zawartości

Bez tematu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

korzystam czasami z waszych przepisów i dodaje też swoje wypróbowane nie jestem mistrzem kuchni ale moja Teściowa jest kucharzem i uczę sie od niej i mozecie mi zaufać te przepisy są super!! 8) marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

marzenacc - dobrze, że korzystasz i jeszcze lepiej, że zamieszczasz też swoje, tylko błagam, nie kopiuj nie swoich z innych stron, i to żywcem, nawet z zawartymi tam uwagami czy też wskazówkami autora. To jest niesmaczne !!! a tu strona "smaczny". Przepraszam, że zwracam Ci uwagę, ale musisz zrozumieć, że tak nie należy robić !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAZDY PRZEPIS MA JAKIES POCHODZENIE I JESLI MA SIE UDAC TO MUSI BYC DOKŁADNIE WYKONANY WG PRZEPISU I W ... MAM TO CO SADZISZ JAK ICH NIE CHCESZ TO NIE CZYTAJ !!! A JA NIE BEDE JUZ ICH PISAC ZACHOWAM JE DLA SIEBIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzenacc, niepotrzebnie krzyczysz i się unosisz, ali słusznie zwrócił (-a?) Ci uwagę. Jeśli korzystasz z tego serwisu, to znaczy, że go lubisz. Chyba wiec nie chcesz, aby Twoje zachowanie godziło w wiarygodność i uczciwość Właścicieli serwisu. Jeśli przeklejasz przepisy z innej strony zapytaj autorów o pozwolenie. Pozdrawiam, Mafalda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest najlepsze rozwiązanie tej sprawy. Zapraszam obie dyskutantki do dalszego odwiedzania tej strony. Dorota i ja nie zastrzegamy sobie autorstwa przepisów na "smacznym", być może i Ali niepotrzebnie się tak denerwuje. Przecież nazwa "przepis" wystarczająco opisuje przeznaczenie tej "formy literackiej" :lol:

Nie mam nic przeciwko temu, żeby przepisy ze smacznego były zamieszczane gdzie indziej - nawet nie zmienione. Miło by było gdyby ktoś napisał wtedy skąd pochodzą, ale jak nie napisze - trudno - po to są przepisy, żeby z nich jak najwięcej ludzi korzystało, przerabiało i... podawało dalej.

Fakt - zdarzają się ewidentne plagiaty - ktoś np. kiedyś skopiował stronę smaczny wraz z jej wyglądem, zdjęciami przepisów - to już jest niezbyt w porządku, ponieważ samą stronę stworzyliśmy my - Dorota i ja (grafikę robił mój kolega), Wy pomagacie ją nam prowadzić m.in. dodając przepisy. I zabieranie tego jako całości i wklejanie jako swojej strony jest nieprzyzwoite (i niezgodne z prawem). Natomiast przepisy - jak najbardziej oddaję Wam. :lol:

Proszę tylko marzenecc, żeby nie wypowiadała się w taki sposób - to nieładnie - można przecież rzeczowo podyskutować, a nie "trzasnąć drzwiami i wyjść". Może warto by, jeżeli już przepisy są słowo w słowo z jakiejś strony po prostu podać link do niej - myślę, że wtedy już chyba będzie w porządku - prawda ali??

Zapraszam wszystkich do wypowiedzi na forum, dodawania nowych przepisów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu od niedawna ale korzystałam już z wielu Waszych przepisów dyskusja na temat aytorstwa przepisów mnie rozbroiła :lol: mam u siebie dziesiątki przepisów i nigdy nie zastanawiałam sie nad ich autorem... może ktoś jeszcze wyjdzie z propozycją żeby pytać autora przepisu na bananowiec o zgode na upieczenie placka wg jego przepisu.... zaglądając tu myslałam że mam do czynienia z przepisami wypróbowanymi, za które autorzy ponoszą jakąś tam odpowiedzialność, że na 98 % ciasto "wyjdzie" nawet jesli ktoś skopiuje ten przepis , ale go zna i korzysta z niego to, co to za zbrodnia? ja sie cieszę , bo go tu znajdę i szperanie po innych stronach mnie na przykład nie obchodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałam te przepisy bo je sprawdziłam i miałam je skopiowane u sibie w komputerze i dlatego zeby nie marnowac czasu przeniosłam je na wasza strone i szkoda tylko ze kogos uraziłam z tego powodu tez nie bede zagladac na wasza strone. Pracuje zawodowo mam dzieci i meza i mam co robic, a przekazanie przepisu nie miało na miejscu obrazenie kogos, nie zalezy mi tez na ilosci podanych przepiso, jestem zona policjanta od 10 lat i wiem co to plagiat ale najpierw trzeba sobie zastrzec prawa do tego poza tym mam wysokie stanowisko i dobre wykształcenie i nie musze zajmowac sie podawaniem przepisow, znam ciekawsze zajecie. Chociaz szczerze powiem ze spodobała mi sie ta strona i z żalem ja opuszczam prosze o podanie w jaki sposob wymazac moje dane i adres @ z waszej strony, serdecznie dziekuje i Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Liza zajełam się tym ponieważ wcześniej nie gotowałam za dużo wcześnie zaszłam w ciążę i oboje z mężem studiowaliśmy zaocznie i to po kilku latach od skonczenia LO, często jedliśmy u Teściów bo zajmowali sie naszym dzieckiem wtedy gdy my pracowaliśmy i uczyliśmy się i dopiero teraz jak mam troszkę czasu śledze co robi moja Teściowa i strony internetowe i uczę sie i nie miałam nic złego namyśli podając te przepisy ale czuje sie głupio teraz i nie mam zamiaru więcej uczestniczyć na tej stronie. Sorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo odwiedzający tę stronę , przykro mi, że zrobiła się z tego taka zawierucha. Nie jestem zawodowym kucharzem, nie wymyśliłam żadnego przepisu od początku do końca, posiadane zbiory zapisywane skrzętnie w zeszytach gromadziłam przez wiele lat i też je skądś tam brałam. Nie mam pretensji , że ktoś z nich też korzysta, że mu smakują, że przekazuje je dalej. To nie o to chodzi. Chodziło mi o to, że został skopiowany nie sam przepis, ale wraz z moimi dopiskami, uwagami, że ja robię tak i tak, mimo, że np przepis nieco inaczej rzecz ujmuje. I nie sam fakt zamieszczenia przepisu mnie zszokował nieco /pewnie nawet bym się nie domyśliła, że to ja go gdzieś wczesniej już zamieściłam, bo nie zwracam uwagi na to, bo nie mam takich aspiracji, nie uważam się za ich twórczynię/, ale to, że moje słowa komentarza zamieszczone gdzieś , ktoś wypowiada jako własne. Nie należę do osób przewrażliwionych, ale przyznam, poczułam się dziwnie jakoś. I tym podzieliłam się z "nową"autorką, robiąc to taktownie, grzecznie i jeszcze przepraszając ją za zwrócenie uwagi . I jaki efekt ? Padają w odpowiedzi brzydkie słowa /aktualnie już wykropkowane/. Pozostawiam to bez dalszego już komentarza, zwłaszcza w świetle napisanych ostatnio przez marzenacc kilku słów na swój temat . Pozdrawiam wszystkich ! Będę tu nadal bywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO PROSZE O SKASOWANIE MOICH DANYCH WRAZ Z ADRESEM @ Z TEJ STRONY, NIE MAM ZAMIARU TU WIECEJ BYWAĆ, PRZYKRO MI. POZDRAWIAM ADMINISTRATORA I ADMINISTRATORKĘ TEJ STRONKI I PRZEPRASZAM WSZYSTKICH, KTÓRZY BYLI ŚWAIDKAMI TEJ BEZSENSOWNEJ DYSKUSJI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Zamykam temat. I też mi przykro. Tyle mam do powiedzenia, bo brak mi słów na to co tu czytam. Nie wiem kto tu na kogo się obraża i dlaczego - Wasz wybór - jak się Wam podoba - polecajcie, jak nie - to nie :lol: - forum jest dla Was, dla Doroty i mnie w niewielkim stopniu - jesteśmy tu w końcu wśród tysięcy osób dziennie odwiedzających i czytających Wasze super fajne przepisy. PS. Dane marzenycc skasowałem jak sobie tego życzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.