Skocz do zawartości

Sałatka na zimę !!!


Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Sałatka warzywna na zimę *2 kg kapusty białej, *2 kg ogórków zielonych, *4 sztuki marchewki, *4 sztuki pietuszki , *2 papryki czerwone, *4 pory, ZALEWA: *1 szklanka cukru, *1 szklanka oleju, *3/4 szklanki octu 10%, *2 łyżki soli, Warzywa umyć ,obrać.Kapustę poszatkować , ogórki w plasterki , marchew i pietruszkę zetrzeć na tarce o grubych oczkach.Porę pokroić w plasterki ,paprykę w paski. Warzywa wymieszać z przegotowaną ostudzoną zalewą octu ,oleju itd. Pozostawić na 2 godziny. Nałożyć do słoiczków i pasteryzować 15-20 minut. Sałatka warta polecenia dostałam ją od mamy koleżanki pochodzi ona z "Poradnika Domowego" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Magdaleno sałatka jest rewelacyjna. W następną sobotę będę ją robiła już trzeci raz. Moje córki i mąż stwierdzili, że na zimę mam zrobić tylko i wyłącznie Twoją sałatkę. Zrobiliśmy eksperyment. Dodaliśmy do sałatki "sos kebabowy" i była wyśmienita sałatka jako farsz do chlebka pita. Innym razem po dodaniu sosu jogurtowo-czosnokowego była jako nasze (moich córek i moje) danie główne na kolację. Sałatkę bardzo gorąco polecam. A jak jest dobra zanim się ją włoży do słoików - mniam-mniam. Pozdrowienia Alina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Alinko!!! Ja też podwoiłam porcję na zimę ,bo moja córka tylko tą sobie życzy. :) Mam przepis na sos paprykowy na zimę też dobry można go używać do wszystkiego jak ktoś lubi paprykę, zaraz go napiszę .Pozdrawiam !!!Magdalena!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Oczywiście octu ma być 3/4 szklanki.Sałatka jest pyszna i zchęcam gorąco do spróbowania !!! Marcinku ! dziękuję za wyręczenie pozdrawiam wszystkich Magdalena! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami 79 :shock: Dziękuję ,za pochwałę sałatka jest pychowata ! i też zachęcam do zapraw kochani ! gorące pozdrowienia i smacznego w zimowe wieczory! pa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcona pochwałami tej sałatki... postanowiłam wypróbować... wyszła mi za sucha ... mało zalewy... nie miałam czym dopełnic słoików... nie wiem czy tak ma być? poza tym ta sałatka sama w sobie jest bez smaku, mało soli, mało przypraw... owszem po dodaniu jakiegoś sosu, który by nadał jej jakąś pikanterię - mogła by być... Może jeszcze dodajecie cos do tej sałatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Layla! Jestem zaskoczona ,ze sałatka wyszła sucha.PO odstawieniu na 2 godziny słatki ,puszcza ona sok z ogórków i kapusty i płynu jest nawet za dużo.Zawsze się odlewa,.Jeśli chodzi o smak i Ci nie odpowiada to doprawić trzeba po swojemu.Pozdrawiam Magdalena!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, skuszony pochwałami pod adresem sałatki jak w temacie - spróbuję zrobić takiej sałatki. Proszę, nie denerwujcie się ale jak praktycznie zrobić dobrze pasteryzację. Zamierzam sałatkę upchać do słoików 1/2 litra: czy garnek w którym będę pasteryzował musi być wyższy od słoików? czy zakrętki powinny być zanurzone? czy wkładać słoiki do gotującej się wody czy do zimnej? Pamiętam jak moja mama pasteryzowała to dno garka wykładała pieluchą tetrową - po co tak się robiło? Zdaję sobie sprawę że moje pytania mogą wzbudzić rozbawienie na Waszych twarzach ale mimo wszystko proszę pomóżcie. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.