Skocz do zawartości

Kurczak w Cieście


BARBARELLA

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczak w cieście 2 duże piersi z kurczaka 3 jaja 3 duże cebule 1 łyżka mąki pszennej 2 łyżki mąki ziemniaczanej sól,vegeta,pieprz,przyprawa do kurczaka. wykonanie : 1 - piersi i cebulę pokroic w kostkę , dodać 3 żółtka i przyprawy wymieszać i odstawic do lodówki na 10-15 mniut 2 - ubić pianę z białek na sztywno 3 - do przyrządzonych piersi dodać mąkę pszenną i ziemniaczaną, całość wymieszać. - na końcu dodac pianę z białek i delikatnie wszystko wymieszać. 4 - na rozgrzaną patelnię wlać oliwę. kłaść dużą łyżką porcje tak, aby pokryć całą patelnię. - zrumienić z dwóch stron i na małym ogniu potrzymać jeszcze 5-10 minut. życzę smacznego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Niedawno odnalazłam również godny polecenia przepis na kurczaka w cieście kokosowym.

:-D składniki:

po 3 łyżki mąki ziemniaczanej i pszennej,

1 jajko,

3 łyżki wiórków kokosowych,

sól,

woda

:-D wykonanie:

Mąki wymieszać razem. Dodać jajko, sól oraz tyle wody, aby uzyskać ciasto o konsystencji ciasta naleśnikowego, ale dosyć gęstego.

Na końcu dodać wiórki kokosowe i wymieszać.

W tak przygotowanym cieście maczać kawałki kurczaka i smazyć w głębokim oleju na złoty kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wow, ale fajny przepis, i ten drugi pomysł na kurczaka w cieście kokosowym też ekstra!! Lecę do sklepu po piersi z kurczaka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pyszne!! Część zrobiłam na jeden, część na drugi sposób. Oba były super! Dzięki za pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pomysł - dziś wykonanie :shock: Ale mamy szybkich forumowiczów - tak trzymać - nie ma się co zastanawiać :mrgreen: Chociaż za kurczakiem generalnie nie przepadam (chyba, że filet - brak "zabawy" w jedzenie) - ale kurczak w kokosie - zastanawiające i może nawet kiedyś się z Dorotą skusimy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Marcinku, korzystam z ostatnich dni wolnych. Od września będę pracować w dwóch szkołach, więc będę miała co robić, plus zajęcia dodatkowe, studia, to wszystko zmusza mnie do poszukiwanie dań szybkich i smacznych, a ten kurczak taki jest!!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne! Jakże mogłabym o Was zapomnieć. Z doświadczenia wiem, że jeśli się zrobi w kontaktach dłuższą przerwę, to trudno to nadrobić. A tego bym na pewno nie chciała. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robię tzw. "antosie": filet z kurczaka kroję w kostkę, posypuje obficie przyprawą do kurczaka (kamis lub prymat) i odstawiam do lodówki na 0,5 godz. ciasto: 1 jajko łyżka majonezu łyżka mąki ser tarty składniki wymieszać, umaczać kurczaka i smażyc z dwóch stron Polecam serdecznie jest naprawdę pyszne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanowiło mnie czy np.ciasto do tych kurczaków mozna jeszcze doprawic np jakimis ziołami.Jak myslicie?

Myślę, że jeśli mięso było wcześniej w jakiejś marynacie ziołowej to raczej nie jest to potrzebne.

Natomiast wzbogacić smak ciasta np. majonezowego to jak najbardziej (może czosnkiem?) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.