Skocz do zawartości

Kulinarne Odkrycie


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio, z racji pracy, często jadam "na mieście" :) I ostatnio odkryłem fantastyczną potrawę: naleśniki :) Dotychczas kojarzyły mi się one głównie z serem i dżemem (ogólnie na słodko). Teraz jednak sprubowałem wytrawnych i... są super. Moje ulubione to naleśniki z jajkiem (wbijanym na surowo do naleśnika), szpinakiem i serem. W naleśnikarni w której jadam jest ich kilkanaście rodzajów. Jeżeli nie próbowaliście jeszcze - zdecydowanie polecam. Może Wy także "odkryliście" coś podobnego - podzielcie się tym na forum. ----------------------- Generalnie zapraszam do wypowiedzi. Tyle nas tu czyta a nikt nie chce pisać. Piszmy... Dzielmy się wiedzą i doświadczeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja tam właśnie lubię na słodko, z serem twarożkiem to moje ulubione, ale nigdy nie jadłam tak pysznych naleśników jka na stołówce na studiach, jak mieszkałąm w akademiku, to co wtorek je serwowali, moje stałe danie to było, jeszcze do tego dawali bitą śmietankę :D W żadnej knajpie nie spotkałam jeszcze tak pysznych naleników jak tamte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zdecydowanie wole z warzywami i zoltym serem,np.wedlina,pieczarki(duszone),pomidory,cebula, papryka,ser zolty,przyprawy wszystko pokrojone w kostke,zawijam to w nalesnik i podsmazam na patelni. :D Albo np.mieso mielone smaze dodaje cebule, koncentrat i podduszona chinska mieszanke warzywna,przyprawy,nalesniki,mozna podsmazyc lub zapiekac. :D Inna wersja to ogorek kiszony ,kielbasa,cebula,ser zolty,przyprawy. :D Lub mieso mielone,podsmazyc dodac cebule koncentrat,smazyc dodac pomidory,papryke,kukurydze,fasolke czerwona, przyprawy,czosnek. Smacznego!!!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu ja tez zdecydowanie bardziej wole takie jak Ty z mieskiem mielonym koncetratem pomidorowym papryką ,groszkiem , czosnkiem itd. W zalezności co mi fantazja podpowie .Posypane obowiązkowo serem i zapieczone w piekarniku A na słodko to z truskawkami złozone w koperte i podsmazone na patelni do tego cukier i kwaśna śmietana .Jem i wtedy nie licze kalorii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smaczne sa tez nadziane pieczarkami albo grzybami lesnymi z cebulka i odrobina smietany panierowane jako paszteciki albo bez panierki zapiekane w smietanie (wtedy do srodka pieczarki bez smietany zasmazone "na sucho") :D Jesli chodzi o slodkie to jest tez pyszna odmiana z bialym serem (Twarozek, cukier waniliowy, odrobinka soli, jajko, wymieszac i nadziac nalesniki) Zwinac w ruloniki albo w koperty tak by twarozek nie wyplynal. Ulozyc w formie do zapiekania wysmarowanej maslem polac slodka smietanka (30%) - nie za wiele nie musza plywac :D posypac cukrem krysztalem. Tu i tam polozyc wiorek masla i zapiec. Ja robie tak czesto nalesniki pozostale z poprzedniego dnia. Polecam szczegolnie lasuchom sa naprawde pyszne :D Pozdrawiam i milego weekendu zycze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ostatnio robiłam naleśniki z pieczarkami. Na naleśnik dawałam podsmażone pieczarki i stary ser. Następnie je zrolowałam, i do piekarnika, zapiec. Podawać polane z dowolnym sosem lub ketchupem :D Proste i szybkie. Mmm... pychotka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.