Skocz do zawartości

Śniadanie


martyna@

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bez powodu uważa się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem. Dostarcza nam siły i energii na cały rozpoczynający się dzień. Poza tym naukowcy twierdzą, że osoby regularnie jedzące śniadanie rzadziej cierpią na otyłość, cukrzycę i choroby sercowe, niż osoby rezygnujące ze śniadania, czyli pierwszego posiłku. Rezygnując ze śniadania pozbawia organizm "paliwa" jakim jest dostarczana z pożywieniem glukoza. Rano jej poziom jest najniższy w ciągu doby i jeśli go nie uzupełnimy będziemy się czuć osłabieni, senni, znacznie spadnie efektywność naszej pracy i nauki. Śniadanie to obowiązkowy posiłek także dla osób walczących ze zbędnymi kilogramami. ŚNIADANIE NA ODCHUDZANIE- jeśli z niego rezygnujemy w ciągu dnia będziemy podjadać, a gdy głod już nami zawładnie wtedy sięgniemy po coś łatwo dostępnego, ale niekoniecznie zdrowego i dietetycznego np słodycze czy hamburgery lub hot-dogi. Należy zjeść kilka lżejszych posiłków w ciągu dnia ale nie rezygnować ze śniadania. Spożycie jednorazowe zbyt dużego posiłku sprzyja magazynowaniu nadmiernej ilości kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. PORANNE MENU- powinno zawierać nabiał, bogate w witaminy warzywa oraz produkty zbożowe, pieczywo lub płatki. Zawieraja one weglowodany złożone, które powoli rozkładając się do glukozy zapewniają energię do pracy. Wartościowe śniadanie działa jak dopalacz- startujemy w nowy dzień pełni sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja jak sie kiedyś odchudzałam nie jedłam śniadania...i musze powiedzieć,że to jest najgorszy błąd jaki możemy popełnić!!!!! Człowiek nie ma poźniej na nic sił i chodzi zwyczajnie senny i bez energii. Dlatego lepiej zjeść pożywne śniadania, lekki obiad a na kolacje jak ja to mówie "skromniusio":-D (najlepiej zjeść ostatni posiłak przed 18sta, albo 4 godziny przed snem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja – śniadanie jest bardzo ważne. Pamiętam takie dni bez śniadania (powodów na to, że go nie było - było wiele :-D ) – wtedy naprawdę dzień był senny, strasznie się dłużył i nie miałam siły na nic. Dlatego teraz staram się o nim pamiętać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja najczęściej jem jaja

czyli jednak nabiał

śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi

jest to stare chińskie przysłowie co nie zmienia faktu iż jest w nim wiele racji jednak ja osobiście rano rzadko jem gdyż nie mam apetytu a zmuszać się do czegokolwiek nie jest w moim zwyczaju...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.