Skocz do zawartości

Rolada serowa


zazula226

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki: - 1/2 kg sera żółtego - 1/2 kostki masła - 2 serki topione - 2 jajka na twardo - 1 ogórek kiszony - 10 dag kiełbasy - szczypiorek - zielona pietruszka - papryka - sól - pieprz Sposób przygotowania: Ser żółty gotować 40 minut na małym ogniu, cienko rozwałkować. Resztę składników bardzo drobno pokrojonych, razem wymieszać. Na jeszcze ciepły, rozwałkowany ser rozsmarować farsz, a następnie zwinąć w rulon, i włożyć na minimum godzinkę do lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robię ta rolade juz od dawna jest naprawde bardzo smaczna ale ja przed włożeniem do goracej wody ser zawijam w folie aluminiowa .Nie daje jaja i pietruszki za to dodaje szynke ,papryke ,ogórek konserwow,serki topione ,masło szczypiorek i troszeczke kechupu .Warto od czasu do czasu pobawic się z wałkowaniem tego sera bo naprawde wychodzi coś fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ser gotuje w całości, a co do masła, to jest to składnik farszu. nalezy go wymieszać z pozostałymi składnikami, ot i wszystko, ale jakby co, to służe dalszymi instrukcjami ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajmy jednak że najlepszy do tego jest ser bez dziór. i miękki - wałkuje się wówczas lepiej i nie rozdziera. Woda nie może się zagotować. Ser należy wałkować gdy jest bardzo gorący. I rzeczywiście jest to bardzo smaczne a farsz można robić z czego się chce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

O, zupełnie zapomniałam o tej roladzie, dobrze, że przypomniałaś. Robiłam wiele lat temu, już nawet nie pamiętam z jakim nadzieniem, ale na pewno mam przepis na 2 wersje farszu. Pamiętam jednak że ładnie się prezentowała i fajnie smakowała. Muszę poszperać w zeszytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robiąc roladę z sera to żółty ser kroję w małe kostki, wkładam do grubszej foliowej torebki, umieszczam w garnku z wrzącą wodą, obracam tak, aby równo się roztopił, a torebka nie może dotykać dna garnka. Gdy ser jest miękki, wyjmuję z torebki i wałkuję szybko żeby nie zastygł. Następnie smaruję masą i zwijam. Następnie owijam w folię aluminiową i wkładam do lodówki na około 2 godziny. W taki sposób ja wykonuję roladę. Nadzienie robię z wędliny, jaj, marchewki, groszku zielonego, natki lub szczypiorku, masła, serka topionego, pieprzu i soli do smaku. Muszę zrobić roladę bo dawno jej nie robiłam. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.