Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Drodzy Forumowicze http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons//icon_exclaim.gif http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons//icon_exclaim.gif http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons//icon_exclaim.gif

Święta tuż tuż ...

Może podzielicie się na forum jakie potrawy będę gościć u Was na stołach w tegoroczne Śwęta Bożego Narodzenia, a może nawet uchylicie rombek tajemnicy i .... zdradzicie na nie przepisy. Czekam ... :) :D :D

Pozdrawiam ;)

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, bo właśnie się zastanawiam nad jadłospisem. Ja przeważnie robię: - na wigilię barszcz z uszkami kapustę z grochem kapustę z grzybami /czasem/ karp w galarecie /mój ulubiony z dodatkiem chrzanu/ karp smażony /większość go nie lubi/ sledzie po skandynawsku śledzie ze śliwkami pierogi ruskie pierogi z kapustą i grzybami gołąbki z ryżem i pieczarkami rybę po grecku kutię kompot z suszu - obiad BNar barszczyk z uszkami gołąbki z ryżem, mięsem i pieczarkami - obiad II dz.świąt barszcz ukraiński schab nadziewany śliwkami ponadto jakieś 2 sałatki jaja w sosie tatarskim chrzan coś w galarecie np.szynka zawijana-nadzienie serowo-chrzanowe lub schab no i ciasta 2 serniki różne makowce piernik coś z jabłkami ale nie szarlotka tylko Leon lub makowo-serowo-jabłkowy i jakiś z masą chyba tyle Chętnie jednak skorzystam z pomysłów innych, żeby trochę to odmienić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ... Dziękuję za podzielenie się z Forumowiczami tak długim i obszernym jadłospisem :). Myślę, że pozostali Forumowicze też podzielą się z nami swoimi świątecznymi potrawami. Ciekawi mnie przepis na "Śledzie po skandynawsku", czy mogłabym prosić o przepis na nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę co w pojawia się na stole wigilijnym w rodzinie moich rodziców (czyli przez moje pierwsze 25 lat życia - ostatnia wigilia to była moja pierwsza z Dorotą ;) ): - zupa: oczywiście barszcz z uszkami - drugie danie: karp, kapusta z grzybami, kartofle, kompot z suszonych owoców, czasami pierogi z kapustą - na podwieczorek: PREZENTY :) Czasami pojawiały się inne rzeczy, których nie pamiętam. Może to niewiele i nic szczególnego, ale wystarczyło, żebym czekał na każde święta (zwłaszcza na uszka, za którymi przepadam) Ale teraz z pewnością dzięki Dorocie i Waszym radom nasz wigilijny jadłospis się zmieni, i to na lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doroto, przepis bardzo proszę, mam go w swoich zbiorach pod taką nazwą, choć spotkałam gdzieś identyczny, pod nieco inną: Śledzie po skandynawsku 6-8 płatów śledziowych sos: 1 szklanka gęstej śmietany 1,5 łyżki natki z pietruszki 1 łyżka drobno posiekanej cebuli 1 łyżka musztardy 1,5 łyżki cukru pudru 1 łyżka soku z cytryny pół puszki groszku konserwowego Śledzie pokroić dowolnie. Składniki sosu wymieszać, zalać śledzie. Dodam, że ja używam śledzie w oleju, w lekkiej marynacie, oczywiście odsączone uprzednio. Namawiam też na śledzie ze śliwkami, naprawdę rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pamiętam skąd go mam, jest w zeszycie wpisany od lat ale skąd, nie mam pojęcia, ale chyba przed laty tuż przed świętami przygotowywali coś takiego w programie telewizyjnym, ale nie wiem na 100%. Wiem natomiast, że spotkałam już gdzieś podobny na którejś stronie, tylko miał nieco inną nazwę, może "śledzie po fińsku" ?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim domu dzisiaj jak i dawniej w dzieciństwie tradycją było i jest (u moich dzieci napewno też tak będzie bo sami rokrocznie się dopominają) że zawsze na wigilię są uszka i makówki smażone na patelni - ciasto jest takie same jak na faworki - farsz do uszek jest z grzybów suszonych, do makówek oczywiście z maku. W wigilię zawsze mam tak rozplanowany dzień, że robię tylko uszka i makówki. Muszę zrobić tego dużo - musi starczyć na wigilię i dwa dni świąt. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu na swieta był zawsze pachnący piernik dojrzewający z miodem gryczanym,przekladany powidłami, kremem orzechowym i czekoladowym i oblany czekoladą. Dokrzewający, ponieważ był zarabiany 6 grudnia, pieczony 20 a przekładany masami po 2 -3 dniach. W tym roku za póżno już na ten piernik. Na święta jednak musi być piernik. W swoich notatkach znalazłam i upiekę ten piernik, a oto przepis: Ciasto: 60 dag mąki, 2 jajka,25 dag miodu(wezmę gryczanego), 10 dag cukru, 10 dag mnargaryny, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 przyprawa do pierników, szczypta soli. Nadzienie: 1 kg jabłek (po obraniu), 6 łyżek cukru, 3 -4 łyżki wody, 15 dag orzechów włoskich, 10 dag smażonej skórki pomarańczowej, 10 dag rodzynek, cynamon. W naczyniu podgrzewamy miód, cukier, margarynę i sól. Mieszamy, aż cukier sie rozpuści. Studzimy, a następnie wbijamy jajka, roztrzepujemy i wlewamy do przesianej na stolnicy mąki wymieszanej z proszkiem do pieczenia i przyprawą korzebnną. Ciasto wyrabiamy przez 10 min.,dzielimy na 2 części, rozwałkowujemyi jedną z nich wykładamy dużą blachę wysmarowaną tłuszczem i wyłożoną pergaminem. Robimy nadzienie.W rondelku prażymy obrane i pokrojone jabłka wraz wodą i cukrem. Gdy z jabłek powstanie gęsta masa, studzimy i dodajemy sparzone rodzynki, posiekane orzechy, skórkę pomarańczową i cynamon. Wszystko dokładnie mieszamy. Na cieście rozprowadzamy nadzienie i przykrywamy drugą częścia ciasta. Dociskamy brzegi i calą powierzchnię nakłuwamy widelcem. Pieczemy w tem. 190 oC ok. 50 min. Po ostygnięciu posmaruję lukrem lub zrobię krem budyniowy czekoladowy i poleję polewą czekoladową albo ciasto pokryję bitą smietaną i posypę startą gorzką czekoladą. Jak upiekę, to napiszę, czy smakował. Pozdrawiam Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D święta są u mnie zawsze obchodzone z pompą dużo jest przygotowań jak w każdym domu a ich świętowanie jest zawsze wesołe ja na wigilie obowiazkowo przygotowywuję barszcz z uszkami (grzybki z lasu mąż nazbierał) pierogi ruskie i z kapusta i grzybami gołąbki z grzybami śledzie w oleju oczywiście karp sałatka sernik makowiec piernik teraz dodam z waszych przepisów " biedronkę" mieszkam na sląsku i miałam zamiar zrobić makówki śląskie ale nie mam przepisu może ktos mi poda :D ten przepis a co do świat to i bigos siĘ znajdzie jakieś mięsko pieczone w piekarniku krokiety z barszczem galaretka z nóżek zimna płytka no myślę że moja rodzina będzie zadowolona a ich podniebienie bedzie się cieszyć pozdrawiam wszystkich serdecznie ŻYCZĘ MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU W KUCHNI :) WESOŁYCH RODZINNYCH PEŁNE MIŁOŚCI SWIĄT ŻYCZY WAM ANIA320 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nmie w domu świeta obchodzone sa równiez bardzo tradycyjnie Musi byc choinka )prawdziwa Żeby pachniało lasem :D cały dom odswietnie przystrojony . Na wigilijnym stole na pewno znajdzie się: -barszcz z uszkam -kapusta z grzybami -pstrag pieczony (domownicy nie lubia karpia ) -ryba po gracku(ulubiona mojego syna ) -rybka w galarecie -sledz(jeszcze nie wiem w jakiej wersji) -pierogi z kapusta i grzybkami -kompot z suszonych owoców Natomiast świeta bedą bardzo miesne ponieważ moja rodzinka to wielcy miesozercy :D i tak będzie : -bigos -pieczona piers z indyka z żurawina lub śliwkami -mieso w sosie tatarskim -szchab w maladze -kurczak w galarecie -2 sałatki (napweno zrobie sałatke gyros ) -barszczyk z pasztecikami lub krokietami Na rozgrzewke po spacerku "Bombardini" i "Malibu" ;) z ciasta bedzie -makowy przekładaniec -keks -sernik -i tort(smietanowo -kokosowy) poniewaz w drugi dzień świąt mój syn ma urodziny NAPEWNO NIE MOŻE ZABRAKNĄC MIŁEJ I RADOSNEJ ATMOSFERY :D POZDRAWIAM SERDECZNIE - ŻYCZĄC WSPANIAŁYCH CHWIL SPEDZONYCH W GRONIE RODZINNYM RENATA :) Aniu 320 dziękuje za życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim domu dzisiaj jak i dawniej w dzieciństwie tradycją było i jest (u moich dzieci napewno też tak będzie bo sami rokrocznie się dopominają) że zawsze na wigilię są uszka i makówki smażone na patelni - ciasto jest takie same jak na faworki - farsz do uszek jest z grzybów suszonych, do makówek oczywiście z maku. W wigilię zawsze mam tak rozplanowany dzień, że robię tylko uszka i makówki. Muszę zrobić tego dużo - musi starczyć na wigilię i dwa dni świąt.

 

Pozdrowienia

jak je robisz? czy możesz podać dokładniej.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.