Skocz do zawartości

Sałatka "Gyrosek"


zazula226

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki: - 3 piersi kurczaka(pojedyncze) - 4 ogórki konserwowe - por (białe części) - główka kapusty pekińskiej - majonez - ketchup - olej - przyprawa „Gyros” najlepiej Kotanyi Sposób przygotowania: Piersi z kurczaka pokroić w kostkę, usmażyć na oleju, pod koniec smażenia dodać 3 łyżki przyprawy "Gyros". Ogórki konserwowe pokroić w kostkę, por w plasterki, a kapustę pekińską drobno poszatkować. Na dno salaterki włożyć usmażone mięso, a następnie pokrojone ogórki i całość polać ketchupem. Następnie położyć warstwę pora i rozsmarować na niej majonez. Na wierzch wyłożyć poszatkowaną kapustę pekińską i rozsmarować majonez. Całość oprószyć przyprawą „Gyros”. Najlepiej sałatka prezentuje się w przezroczystej salaterce... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku, nie byłam przekonana do tej sałatki, bo nie przepadam Dorotko za sałatkami z ketchupem.... ale jak spróbowałam.... Dorotka.... dla mnie niebo w gębie... więc polecam ze szczerym i spokojnym sumieniem, Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - na pewno wypróbuję Zazulko226 :) Ja natomiast bardzo lubię ketchup, a także sałatki z jego dodatkiem. Kiedyś robiłam również warstwową sałatkę, ale tam były nie co inne składniki tj. jajka, ogórki konserwowe, czerwona fasolka, i pamiętam była też tam warstwa ketchupu, i to też była dobra sałatka. Tylko przepis na nią gdzieś mi się zapodział (trochę ich za dużo ;) ), ale jak tylko go znajdę na pewno się nim podzielę. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniałe przepisy, które dodajesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że więcej osób zna tą sałatke, i przynajmniej mozna potwierdzić, fakt, że jest super. A tak nawiasem mówiąc, wczoraj troszke grzebałam po różnych stronkach w necie, i znalazła na "oliwce" taką samą, tylko własnie wzbogaconą kukurydzą i jajkami, i zamiast kapusty pekińskiej była biala kapusta... nie wiem, ale ja osobiście nie będe akurat w tych kwestiach eksperymentować, ale jakby ktos spróbował.... ;) pozdrawiam i smacznego Dorotko życze(jeżeli moge po imieniu :) :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do tej sałatki dodaję jeszcze cebulkę, fasolkę czerwoną w puszce i czerwoną paprykę marynowaną. Robię ją na każdą imprezę w dwóch dużych salaterkach, bo jedna nie wystracza ... W IKEI można kupić takie duże salaterki w sam raz na wyeksponowanie walorów wizualnych tej sałatki, nie wspominając o smakowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.