Skocz do zawartości

Dieta Kopenhaska...


zazula226

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa ty stosujesz tA KOPENHASKĄ? Bo jak widze, dobrze ci idzie, jeszcze tylko kilogram Ci został do wymarzonej wagi.

Gdybym stosowała tę dietę (kopenhaską), to nie odradzałabym jej innym - nie stosowałam kopenhaskiej, bo jest niezdrowa, a jak widać w Twoim przypadku - może być nawet bardzo szkodliwa.

Dieta, przy której szybko chudniesz, nie jest ani dobra, ani zdrowa. Najlepiej jest chudnąć powoli, bez 'katuszy'.

Dokładnie o to chodzi - chudnąć powoli, ale skutecznie.

Moje odchudzanie wyglada tak - średnio kilogram na miesiąc i nie odmawiam sobie przy tym słodyczy (to nie znaczy, że się nimi obżeram).

Jak wyglądało moje odchudzanie, możecie poczytać w temacie http://www.smaczny.pl/forum/Zaczynamy-Odch...zam--t3737.html - Zaznaczam, że nie zaczynałam wraz z początkiem tematu :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktos moze wie, czy w tej diecie kopenhaskiej mozna ewentualnie zamienic szpinak na cos innego? np. szczaw czy cos podobnego do tego? bo tak bardzo nienawidze szpinak,ze na sam widok mam doslownie odruch wymiotny, nie wspominajac juz o wsadzeniu tego do ust...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja tę dietę przebrnęłam i stanowczo ODRADZAM. Jest niezdrowa, osłabiająca, spożywa się okolo 800kcal dziennie, czyli bardzo mało, jedzenie jest niedobre, bez smaku i uciążliwe w przygotowaniu. Te dwa tygodnie to była KATORGA. Schudłam 6 kg, ale w ciągu 2 miesięcy wróciło mi 13. Totalny brak zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie, czy w tej diecie kopenhaskiej mozna ewentualnie zamienic szpinak na cos innego? np. szczaw czy cos podobnego do tego? bo tak bardzo nienawidze szpinak,ze na sam widok mam doslownie odruch wymiotny, nie wspominajac juz o wsadzeniu tego do ust...

szpinak mozna zamienic na salate z sokiem cytrynowym.....ja nie trawie szpinaku ani brokul wiec zamieniam .....jestem na trzecim dniu tej diety i efekty czuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Może opowiem o swoich doświadczeniach z dieta kopenhadzką - jak dla mnie super ale może od początku. Piszecie, że szybko po niej wracają kilogramy - wybaczcie ale dieta nie jest cudem i jeśli nawet po każdej innej diecie wrócicie do normalnego odżywiania tzn tłustych posiłków, słodyczy itd to z pewnością utracone kilogramy wrócą!! i tak samo jest w tej diecie. Ja stosowałam ją już 3 razy. Pierwszym razem schudłam 8kg!! szok byłam strasznie zadowolona wyglądałam super i też tak się czułam i długo trzymałam się formy, niestety przyszła zima , długie wieczory i przybrałam pare kg. Ale ja uwielbiam jeść!! później zastosowałam ją drugi raz i też zleciało kilka kg - nie pamiętam ile. A jutro właśnie kończe moją 3 dietę spadło mi 5kg troche mniej ale wiecej nie potrzebowałam i przyznam się szczerze że zrobiłam pewne modyfikacje i dlatego według mnie troche mniej kg zleciało :D ogólnie dieta jest katorgą- dla mnie - nie lubie szpinaku, pomidorów jogurtu naturalnego sałaty z cytryną, stosowałam troche zamienników i wyszło ok. Ciężki jest pierwszy tydzień chce się jeść, ja opadam zupełnie z sił i mogłabym tylko spać. Polecam stosowanie witamin podczas tej diety troche wzmacianiją no ale pewnie też efekt odchudzania jest mniejszy(ale bez nich ani rusz!!). Jeśli chodzi o zdrowie - robiłam badania (krew - więc nie wiem jak tam nerki) i wszystko jest na swoim poziomie wiec może tak bardzo nie szkodzi - ale to już pytanie do specjalisty. Ciężko jest odmówić sobie tych wszystkich rzeczy, które jedzą domownicy a Ty przy liściu słaty :) ale warto i polecam. To moja opinia i rozumiem tych, którzy się ze mną nie zgadzają. - moja koleżanka startowała już 3 razy wytrzymała 5 pierwszych dni a póżniej weekend i brak silnej woli. POZDRWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie stosuję tą dietkę 2 dzień i nie mogłam się oprzeć zważyłam się i 0,5 zrzuciłam :-P no ale jeżdze na rowerze i ćwicze... Myślę że jeśli się nie ćwiczy jest to mniej oczekiwany efekt... :P Jest wyczerpująca ale warto moja koleżanka schudła 8 kg :wink:)) Trzeba schudnąć niedługo wakacje no i nie chce siebie nienawidzić, i czuć się przy pięknych i szczupłych kobietach jak ORKA...

Jak skończę DIETKĘ to napisze ile zrzuciłam i jak ćwiczyłam.

Pozdrawiam. :wink: :D

"Życie bez dobrego jedzienia, jest jak seks bez orgazmu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta kopenhaska jest bardzo rygorystyczna i osłabia organizm to prawda,więc jest tylko dla ludzi zdrowych i o silnej woli.I to samo się tyczy jej zakończenia.Można schudnąć sporo,ale jak się ktoś rzuci na żarcie bez opamiętania to niech nie liczy że waga się utrzyma.Trzeba się pilnować,a będzie ok,sprawdziłam.Nie ma diety cud,fajnie by było raz na 2 lata przemęczyć się te 13 dni a potem jeść ile wlezie ale tak się nie da niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość guskaxdd

Cześć Wam . Jestem tutaj nowa;) od jutra zaczynam kopenhaska mam nadzieje ze wytrwam. przy wzroscie 164 waze 59kg. omg. duzooo. chcialabym schudnac 6-7 kg. postaram sie informowac was o moich efektach i osiagnieciach hehe. Słyszałąm, że nie można ćwiczyć podczas kopenhaskiej, ale ja dla lepszych efektow i zabicia czasu postanowilam chodzin codziennie na godzine na siłownie . mam nadzieje ze mi sie uda !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Natalka

Witam,ja jestem zawiedziona :-((( zostaly mi (z dzisiejszym dniem) 3 dni a schudłam 5kg....liczyłam na średnio 8kg....szkoda,bo trzymałam się ściśle dań które są opisane. Około rok temu byłam na zwykłej diecie(nie jadalam ziemniaków,chleba-tylko na śniadanie razowy,ryżu ani kasz, 5 posiłków dziennie bez głodówki-trwało to około 1,5 miesiąca i schudłam około 8kg ale trwale :-D Ta dieta natomist jest bardzo uciążliwa,chodze raczej późno spać i wieczorami burczało mi w brzuchu non stop :grin: oczywiście po zjedzeniu kolacji 2 godz byłam syta. Jak chciałam poćwiczyć to góra 20min bo byłam wyczerpana. Ogólnie oceniam w tej chwili tą diete bardzo średnio...jednak wole tradycyjną zdrową diete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalka

Tutaj znów ja :) tak jak pisałam wcześniej 1 tydzien-4kg,2 tydzien-1kg!!!! Myslalam,ze w tym drugim tyg pozbede sie chociaz ze 3 kg....no cóż widocznie nie dla mnie ta dieta :-((( wiec jak na takie katusze-bo to bylo dla mnie okropne straszne...wiecznie głodna :grin:(( raczej jestem przyzwyczajona do 4-5 posilkow dziennie :-D(( Jutro moge juz jesc normalnie :)Koniec,wytrwalam 13 dni :) Jestem z siebie dumna :) zawsze to 5kg...wazne,ze cos :) Jutro jem na co mam ochote,a od nastepnego dnia zdrowe jedzonko :D)) Jogurty naturalne,niezabielanie zupy,ciemny ryz,ciemny makaron :D Warzywa i owoce :D a w weekendy wiadomo pizza ze znajomymi hi,hi...raz na jakiś czas można :D Trzymam za Was kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marzycielka2020

Czytałam różne opinie na temat tej diety. Ale jak każda dieta ma swoje minusy. Chcący schudnąć (to moje marzenie) postanowiłam się na nią zdecydować i właśnie mija drugi dzień. Wczorajszy szpinak był nie dobry:( ale nie jest źle... tylko czekam na efekt końcowy i moje zadowolenie,bo to się dla mnie liczy... ;-):):shock: Mam nadzieje że mi się uda przetrwać... Trzymajcie kciuki:) Mam pytanie czy mogę zastąpić befsztyk drobiem??? proszę o odp... i czy coś się stanie gdy będę trochę mniej jeść niż zalecana porcja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominika20

Słyszałam że można zastąpić befsztyk drobiem ;-) ale czy można jeść mniej tego to nie wiem.... ale w sumie ta dieta i tak jest uboga... więc nie wiem czy dasz radę.... mnie tylko ciekawi czy przynosi ona jakieś efekty... chciałabym zgubić brzuszek i te nieszczęsne "boczki" :shock::(:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Zanussia

Dieta na przemianę materii opracowana przez Szpital Rządowy w Kopenhadze

1 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

Obiad

2 jajka na twardo

gotowany szpinak

1 pomidor

Kolacja

1 duży befsztyk

sałata z olejem i cytryną

2 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

Obiad

1 duży befsztyk

sałata z olejem i cytryną

1 świeży owoc

Kolacja

1 plaster szynki

2-3 szklanki jogurtu naturalnego

3 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

1 grzanka

Obiad

gotowany szpinak

1 pomidor

1 świeży owoc

Kolacja

2 jajka na twardo

1 plaster szynki

sałata z olejem i cytryną

4 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

Obiad

1 jajko na twardo

1 tarta marchew

małe opakowanie twarożku

Kolacja

1 mała puszka mieszanego kompotu z owoców

2-3 szklanki jogurtu naturalnego

5 dzień

Śniadanie

1 duża tarta marchew z cytryną

Obiad

1 duża chuda ryba z cytryną i odrobiną sosu do pieczenia

Kolacja

1 duży befsztyk

sałata (tylko)

brokuły

6 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

1 grzanka

Obiad

1 kurczak

sałata z olejem i cytryną

Kolacja

2 jajka na twardo

1 duża marchew

7 dzień

Śniadanie

1 kubek herbaty bez cukru

Obiad

1 kawałek grilowanego chudego mięsa

1 świeży owoc

Kolacja

nic

8 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

Obiad

2 jajka na twardo

gotowany szpinak

1 pomidor

Kolacja

1 duży befsztyk

sałata z olejem i cytryną

9 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

Obiad

1 duży befsztyk

sałata z olejem i cytryną

1 świeży owoc

Kolacja

1 plaster szynki

2-3 szklanki jogurtu naturalnego

10 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

1 grzanka

Obiad

gotowany szpinak

1 pomidor

1 świeży owoc

Kolacja

2 jajka na twardo

1 plaster szynki

sałata z olejem i cytryną

11 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

Obiad

1 jajko na twardo

1 tarta marchew

małe opakowanie twarożku

Kolacja

1 mała puszka mieszanego kompotu z owoców

2-3 szklanki jogurtu naturalnego

12 dzień

Śniadanie

1 duża tarta marchew z cytryną

Obiad

1 duża chuda ryba z cytryną i odrobiną sosu do pieczenia

Kolacja

1 duży befsztyk

sałata (tylko)

brokuły

13 dzień

Śniadanie

1 kubek czarnej kawy

1 kostka cukru

1 grzanka

Obiad

1 kurczak

sałata z olejem i cytryną

Kolacja

2 jajka na twardo

1 duża marchew

Chuda ryba (dorsz, pstrąg)

Plaster (10 dag)

Wędlina (chuda, wędzona, gotowana)

Przyprawy (sól, pieprz)

Kawa (rozpuszczalna, z ekspresu, itp.)

Pić 2 co najmniej litry wody codziennie.

Kuracja przerwana przed dniem 6 może być powtórzona po 3 miesiącach.

Powtórzenie najwcześniej po 1 roku.

Powtórzenie zaleca się po 2 latach.

Dietę kopenhadzką dostałam od miłej i życzliwej osoby :D

Dziękuję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.