Skocz do zawartości

jak zrobic zupe rybną??


Rekomendowane odpowiedzi

Martynko. Najprościej: zrób mocny wywar warzywny z włoszczyzny z dodatkową dużą cebulą, liściem laurowym i 10 ziarenkami ziela angielskiego + 1,5 łyżeczki soli i 1,5 łyżeczki miodu (ostatecznie cukru). Jeśli masz z ryby np. głowę, płetwy, to wygotuj je razem z warzywami. Wywar przecedź, zachowaj 1 ładną marchewkę. Na wrzący wywar wrzuć rybę podzieloną na niezbyt duże kawałki (tak na jedno zagarnięcie łyżką). Gotuj na malutkim ogniu 15 min. Dopraw solą i pieprzem, dodaj zachowaną marchewkę startą na grubej tarce. Podawaj jak rosół z makaronem (lepiej domowym ;) ) i kawałkami ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam jeszcze inny sposob na zupe rybna 3 papryki 2 cebule moze byc jedna tez i troche pory 3 zabki czosnku moze byc wiecej musi byc wyczowalny w zupie 6 dojrzalych pomidorow swieza pietruszke dobrego bialego fileta rybnego zeby byl troche grubszy bez osci Rybe dobrze myjesz skrapiasz cytryna i zostawiasz ja bo dopiero dodajemy ja na koniec Robisz wywar 1,5l- 2l wody dodajesz wegety najlepiej jak bys miala krewetki dobre nie musi byc albo skore z ryby tez nie musi byc tylko dodaje to aromatycznosci .te skladniki ktore napisalam kroisz nie za drobno i nie za grubo i pokoleji kazdy z nich podsmazasz na patelni zeby mialy lekka farbe i wrzucasz do garka z wywarem Pomidory obierasz ze skorki i tez kroisz i lekko podsmazasz.Rybe kroisz w takie prostokaty i wrzucasz do zupy Pamietaj aby warzywa byly troche twardawe nie moga sie rozgotowac.Ryba w zupie gotujesz moze 5-10 min Doprawiasz papryka ostra i slodka ,pieprzem sola do smaku mozesz dodac czili ale malo I na koniec pietruszka.Zupa nie moze byc za zadka i nie za gesta .Podajesz z bagietka Jadlam ja w Hiszpani jest super inna i zawiera duzo witamin pozdrawiam jk zrobisz napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja co roku gotuje zupe rybna na Wigilie Bozego Narodzenia moj przepis jest nastepujacy: dzwonka ryby(karp) warzywa(marchew,por,korzen pietruszki,seler) listek laurowy ziele angielskie pieprz,sol,vegeta magii -do smaku oczyszczona rybe wkładam na wrzatek na dosłownie 1 minute(najlepiej na sitku)po czym delikatnie płucze pod bierzaca woda.Nastepnie gotuje wywar na warzywach z przyprawami,pod koniec na 5 minut do wywaru wkładam dzwonka ryb,na 5 -7 minut,bo ryba bardzo szybko sie gotuje i ropada.Po czym wyjmuje i obieram z osci. Z wywaru wyjmuje rowniez warzywa-marchewke krajam na talarki i wrzucam z powrotem do wywaru.Dokładam rozdrobniana i obrana rybke,doprawiam do smaku po czym zageszczam maka oraz smietanka.Podaje z gotowanymi ziemniaczkami. smacznego ps. moja mama zawsze gotowała taka zupke na głowach karpia(dobrze oczyszczone ,bez oczu)Zupa ma bardziej wyrazisty smak: :lol: ja jednak nie umiem sie przełamac by obrac takowa głowke karpia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.